בלוג המזבלה
אמיר חצרוני
אמיר חצרוני

פרופיל הפייסבוק של אמיר חצרוני הוקפא ל-30 יום (פרסום ראשון)

פייסבוק לא עושה הנחות סלב, אפילו לפרופסור הפרובוקטיבי והמדובר במדינה, אמיר חצרוני שאחריו עוקבים למעלה מ-30 אלף איש. למזבלה נודע כי פרופיל הפייסבוק האישי של חצרוני, הוקפא הבוקר ע"י פייסבוק לתקופה של 30 יום. למרות שהפרופיל עדיין באוויר, חצרוני הוגבל מביצוע פעולות בפרופיל ובכלל בפייסבוק, לרבות כתיבת סטטוסים לתקופה של חודש. יש לציין שלחצרוני גם עמוד אוהדים בשם 'אמיר חצרוני – הפרופסור' שנשאר פעיל נכון למועד הכתיבה.

חצרוני מסר: "אני מופתע שפייסבוק החליטו לחסום את הדף האישי שלי למספר שבועות דווקא בגלל פוסט שכלל תמונות נוסטלגיות שלי עם הוריי ז״ל מהיום העצוב בחיינו – טקס בר המצווה שלי. הטקס נערך, כזכור, תחת איומים כבדים של הסבא הדוס שאם לא אעשה בר-מצווה אנושל מהירושה וכלל כיבוד מזעזע ושירי יורו-פופ. לא ברור מדוע דווקא תמונות מטקס יהודי כל-כך הרגיזו, אך אין בכוונתי לחדול" [סטטוס התגובה].

עבודה ביח"צ / קרדיט: pxhere
משרד יחסי הציבור "דנה כחלון תקשורת ויח"צ" מתרחב ומחפש תקציבאי/ת שיצטרפו לצוות. קו"ח למייל: office@dcpr.co.il תיאור משרה: • עבודה מול לקוחות בתחום האופנה, צרכנות, תיירות, לייף סטייל, אוכל ועוד... • ניהול שוטף ועבודה יומיומית מול לקוחות המשרד. • התנהלות יומיומית ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
ניהול קריאייטיב | קרדיט: pxhere
למשרד פרסום מוביל בתחומו דרוש/ה מנהל/ת קראייטיב תותח/ית שנושם/ת יצירתיות ומפצח/ת בריפים להנאתו/ה. אם את/ה איש/ת קריאייטיב מנוסה המעוניין/ת לעבוד עם הלקוחות המובילים במשק, ליהנות מעבודה יציבה עם צוות יצירתי ולאתגר את עצמך בכל יום מחדש, אנחנו מחכים לך! * ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
דרושים / קרדיט: pxhere
למשרד יחסי הציבור דנה כחלון תקשורת ויחסי ציבור דרוש/ה תקציבאי/ת. קו"ח למייל: office@dcpr.co.il תיאור משרה: • עבודה מול לקוחות בתחום האופנה, צרכנות, תיירות, לייף סטייל, אוכל ועוד... • ניהול שוטף ועבודה יומיומית מול לקוחות המשרד. • התנהלות יומיומית מול גופי ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
דרוש מעצב/ת, קרדיט: PixaBay
Position: Graphic Designer (Job #0291) Tenengroup is looking for a Graphic Designer to join the team and design all site & marketing related materials: Sites banners, Newsletters, Ads, Social content etc. This is a full time position from our ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
חצרוני נחסם מכתיבה בפייסבוק
חצרוני נחסם מכתיבה בפייסבוק

במקביל להקפאת הפרופיל, פייסבוק הסירה מספר סטטוסים של חצרוני, שלהגדרתה לא עמדו בתקנון השימוש ומדיניות הרשת החברתית. גם פרופיל הפייסבוק המאומת של חצרוני (V) לא עזר מול הצנזורה של פייסבוק, ובכך הרשת החברתית מדגימה שגם פרופילים ועמודים שזכו לאימות מצידה, אינם חסינים בפני הקפאה או הסרה, למעט כנראה 'הבלתי חסימים', שבהם פייסבוק אינה נוהגת ביד קשה כפי שנהגה בחצרוני ובראפר הצל, שכזכור גם פרופיל הפייסבוק שלו הוקפא לתקופה דומה.

חצרוני מוכר היטב בסצינת הפייסבוק עם מגוון התבטאויות שנויות במחלוקת שזוכות לאלפי תגובות נאצה, וגם לקומץ של תגובות מפרגנות. חצרוני הוא גם יעד עיקרי עבור הגאגיסטים של הרשת החברתית, שכדרך קבע מעלים גאגים וממים ביקורתיים.

אחד הסטטוסים שהוסר
אחד הסטטוסים שהוסר

על אף שפעילותו של חצרוני מוכרת היטב להנהלת פייסבוק, החליטה הרשת החברתית כאמור להגביל את פעילותו בתחומי הרשת החברתית וזאת עד לתחילת חודש ספטמבר. מדובר בסנקציה השניה בחומרתה מצד פייסבוק, יש לציין כי לאחר הקפאה של 30 יום, לרוב פייסבוק נוהגת להסיר לחלוטין את הפרופיל או העמוד באם ביצע הפרה נוספת. הטיימינג אינו אידיאלי עבור חצרוני, שבימים אלה מככב כפרזנטור במספר קמפיינים, ביניהם; קמפיין לוועד למלחמה באיידס עושה עשה בהתנדבות וקמפיין לפרויקט נדל"ן בהתנחלות 'מגדלים'.

חצרוני והצל אינם סלבריטאי הרשת היחידים שזוכים לחסימה או הסרה מצד פייסבוק. גם פרופיל הפייסבוק הפופולארי של עדן אברג'יל שמנה כ-100 אלף עוקבים, נמחק לחלוטין מהרשת החברתית לפני מספר חודשים. למזבלה נודע, כי פייסבוק אף סגרה בימים האחרונים מספר פרופילים של משפיעניות אינסטגרם ישראליות. סיבת ההסרה אינה ברורה בשלב זה.

המזבלה פנתה לחברת פייסבוק ישראל באמצעות משרד היח"צ 'שלום תל אביב' ולמנכ"לית עדי סופר תאני בבקשת תגובה, אולם זו לא התקבלה בטרם הפרסום. יש לציין כי חברת פייסבוק אינה נוהגת להגיב בנושאי מדיניות ובאם תגובתה תתקבל היא תעודכן.

אמיר חצרוני – הוועד למלחמה באיידס

בתמונה: אמיר חצרוני, מתוך יו טיוב

2 תגובות

  • רפרפתי בדבריך פה ושם באינטרנט. במילה אחת: טיפש. לא משתלם להשיב להבליך, מבחינת הצורך בזמן וחשיבות המעשה.

הוסיפו תגובה