בלוג המזבלה
אספן אגיל הנסן, עורך הראשי של אפטנפוסטן
אספן אגיל הנסן, עורך הראשי של אפטנפוסטן

פייסבוק התקפלה; תחזיר את תמונת 'ילדת הנפלם' שהוסרה מהרשת החברתית

הוול סטריט ג'ורנל מדווח בדקות האחרונות כי לאור לחץ תקשורתי, ציבורי ופניות מרובות של גופים הפועלים בתחום חופש הביטוי, חברת פייסבוק חזרה בה ותפעל באופן מיידי להסרת הצנזורה והחזרת כל הסטטוסים שהוסרו והכילו את תמונתה המפורסמת של פאן טי קים פוק ממלחמת וייטנאם ('ילדת הנפלם').

פייסבוק אף הודיעה כי בעקבות הסערה, זו תפעל לשינוי מדיניות החברה בכל הנוגע לקביעת הקריטריונים של למה מותר ומה אסור לשתף ברשת החברתית, כך שלכאורה זו תהיה מהימנה והוגנת יותר תוך שילוב של אלגוריתמים חדשים והגדלת מצבת צוות בודקי התכנים. בפייסבוק הדגישו כי מעתה שיתוף של התמונה יאושר באופן גורף לאורך הרשת החברתית.

אספן אגיל הנסן, צילום: אריק ג'והנסון
אספן אגיל הנסן, צילום: אריק ג'והנסון

כפי שדווח, סטטוס של אפטנפוסטן, העיתון הנקרא בנורבגיה, צונזר והוסר מהרשת החברתית לאחר שבתמונת הקישור הוצב תצלום היסטורי זוכה פרס פוליצר ממלחמת וייטנאם. בפייסבוק טענו כי מדובר בהפרה של מדיניות הרשת החברתית.

קבוצת שיבסטד מדיה הנורווגית, המו"לית של 'אפטנפוסטן' פירסמה הבוקר על שער העיתון, מכתב פתוח ונוקב שהופנה למייסד פייסבוק, מארק צוקרברג ואף פירסמה מספר כתבות בנושא באתר העיתון. הסיפור הפך במהרה לויראלי וזכה לעשרות אלפי סיקורים בעולם.

גם ראש ממשלת נורבגיה, ארנה סולברג ופוליטיקאים נוספים, הביעו תמיכה ב'אפטנפוסטן' והעלו את התמונה שצונזרה לעמודי הפייסבוק שלהם. בעקבות כך פייסבוק הסירה את התמונות גם מעמודי הפוליטיקאים לרבות מזה של סולברג ושל שר החינוך הנורבגי, מעשה שלא עבר בשקט וייצר הד תקשורתי נרחב ואף הניב מה שנראה כמו תחילתה של התאגדות בקרב גופי התקשורת של נורבגיה תחת אג'נדה משותפת – מציאה או הקמת אלטרנטיבה עצמאית לפייסבוק.

על הצנזורה בפייסבוק

משרד דיגיטל מחפש אנשים שנושמים טקסטים ואוכלים אינטרנט לארוחת בוקר (או צהריים), סקרנים/ות, מעודכנים/ות, חכמים/ות ביום, חולמים /ות קריאייטיב בלילה, שיודעים/ות להמציא, לספר סיפור ולכתוב אותו בכל מדיה. אם אתם אנשים טובים, יצירתיים ואחראיים, שרוצים להיות חלק מצוות של מקצוענים ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
אאוטפורם (outform) מחפשת את התלתיסט ג'נרליסט הבא לצוות הקריאייטיב שלנו. אאוטפורם היא חברה לעיצוב המתמחה במרחב הקמעונאי הגלובלי. מגוון הלקוחות שלנו מכיל את המותגים הגדולים בעולם. דרישות התפקיד: ◄ ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות בתחום ההמחשה התלת ממדית. ◄ ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
מותג חדש ומרגש מחפש שחקן/ית נשמה להצטרף לצוות שיווק יצירתי וצומח ולהיות חלק משינוי שוק. ◄ התפקיד: הובלת פעילות הדיגיטל, זיהוי טרנדים שיווקיים דיגיטלים והתאמתם למטרות השיווקיות. חשיבה דיגיטלית, ראש אנליטי ויצירתי, יכולות מולטי-טאסקינג, חריצות, יחסי אנוש טובים. ◄ ניסיון ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
הוסיפו תגובה