בלוג המזבלה
סקר רגשונים בפייסבוק לייב
סקר רגשונים בפייסבוק לייב

אפליקציה ישראלית חדשה תאפשר לכל אחד לעשות סקר לייקים בשידור חי בפייסבוק

לקראת שלהי תקופת הבחירות בארצות הברית, פייסבוק הוצפה בסקרים אינטראקטיבים שנעשו בשידורים חיים באמצעות הרגשונים (Reactions) והלייק. אותם סקרים שעלו בעמודי הפייסבוק השונים קראו לגולשים להצביע באמצעות האמוטיקונים בנושאים שונים; מי יהיה נשיא ארצות הברית, מה הם מעדיפים שוקולד לבן או רגיל, בננה או תפוז וסקרים שטותיים נוספים.

בזמן שאותם סקרי לייב הם שימוש מעניין וחדשני במדיה ובפלטפורמת השידור החי של פייסבוק, וזאת בזכות ה-API של ה-Live Video שמאפשר למשוך פרמטרים שונים לתוך השידור, כדוגמת מספר לייקים ורגשונים, תמונות ותגובות של המגיבים לשידור ועוד, תופעת סקרי הרגשונים הפכה לאחת ממכות הספאם הגדולות ביותר של החודשים האחרונים.

סקר לייב בפייסבוק
סקר לייב בפייסבוק

אולם עם התוצאות קשה להתווכח. סקרי הרגשונים מניבים חשיפה חינמית נרחבת לצד אחוזי מעורבות גבוהים במיוחד עם אלפי לייקים, תגובות ושיתופים למרבית השידורים. אז קצת אחרי שהטרנד מיצה עצמו ברחבי העולם, אולם עדיין נמצא בתחילת דרכו ברשת בישראל, אפליקציה ישראלית חדשה בשם 'WizFeeds' שפתוחה ע"י עידן נאמן, אלירן נאמן ושלומי בן דוד, מאפשרת לכל אחד, בין אם מותג או בעל עמוד פרטי, לייצר סקר רגשונים בלייב משלו ולהגדיל באופן אורגני את האינטראקציה בעמוד או בפרופיל הפייסבוק.

אפליקציית 'WizFeeds' שבשלב זה מיועדת למכשירי אנדרואיד בלבד, מאפשרת לכם לאפיין את השידור, לרבות בחירת תמונת רקע, טקסטים וכמובן את הסקר המרכזי – זה VS זה, ולהתחיל ישר בשידור האינטראקטיבי, וזאת ללא שום תוכנת שידור של צד שלישי או ידע מקדים.

יש לציין כי למרות השימוש הנרחב בסקרי הלייב, הן על ידי גופים גדולים והן על ידי פוליטיקאים ועמודי ענק ברשת החברתית, פייסבוק עצמה אוסרת על שימוש ברגשונים כמנגנון הצבעה. על פי אתר הנחיות המותג של פייסבוק (Facebook Brand Resources), אין להשתמש ברגשונים בשום צורה שתשקף הצבעה או סקר, לא כתמונה סטטית ולא כסרטון לייב. אולם כאמור פייסבוק נהנית מהבאזז והויראליות הנרחבת סביב הטרנד ואינה אוכפת, בשלב זה לפחות את תנאי השימוש שלה.

מתוך אפליקציית WizFeeds
מתוך אפליקציית WizFeeds
משרד דיגיטל מחפש אנשים שנושמים טקסטים ואוכלים אינטרנט לארוחת בוקר (או צהריים), סקרנים/ות, מעודכנים/ות, חכמים/ות ביום, חולמים /ות קריאייטיב בלילה, שיודעים/ות להמציא, לספר סיפור ולכתוב אותו בכל מדיה. אם אתם אנשים טובים, יצירתיים ואחראיים, שרוצים להיות חלק מצוות של מקצוענים ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
אאוטפורם (outform) מחפשת את התלתיסט ג'נרליסט הבא לצוות הקריאייטיב שלנו. אאוטפורם היא חברה לעיצוב המתמחה במרחב הקמעונאי הגלובלי. מגוון הלקוחות שלנו מכיל את המותגים הגדולים בעולם. דרישות התפקיד: ◄ ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות בתחום ההמחשה התלת ממדית. ◄ ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
מותג חדש ומרגש מחפש שחקן/ית נשמה להצטרף לצוות שיווק יצירתי וצומח ולהיות חלק משינוי שוק. ◄ התפקיד: הובלת פעילות הדיגיטל, זיהוי טרנדים שיווקיים דיגיטלים והתאמתם למטרות השיווקיות. חשיבה דיגיטלית, ראש אנליטי ויצירתי, יכולות מולטי-טאסקינג, חריצות, יחסי אנוש טובים. ◄ ניסיון ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
הוסיפו תגובה