בלוג המזבלה
בנימין נתניהו, 2 מיליון לייקים
בנימין נתניהו, 2 מיליון לייקים

פייסבוק לייקס ביבי: בנימין נתניהו חצה הלילה את קו ה-2 מיליון אוהדים בעמוד שלו

ביקורה של משפחת נתניהו בארצות הברית ופגישתה עם הנשיא הנכנס דונלד טראמפ עשתה את שלה, לפחות במובן של הזרמת לייקים והגדלת השיחה סביב עמוד הפייסבוק של נתניהו, שמציין הלילה 2 מיליון אוהדים. מדובר ביעד חשוב עבור ראש הממשלה ולשכתו, שמגדירים את עמוד הפייסבוק של בנימין נתניהו, על אף שהוא ממומן מכספי הציבור, כעמוד פייסבוק אישי וכצינור התקשורת המרכזי בין ראש הממשלה לציבור בישראל ובעולם.

נכון למועד כתיבת הפוסט, בעמוד של נתניהו כ-2 מיליון אוהדים, כאשר גודל קהילת העוקבים, דהיינו גולשים שלא עשו HIDE לעמוד או בחרו לעקוב אחריו בלבד (במקום לעשות לייק), מונה כ-80 אלף פחות משני המיליון.

בנימין נתניהו, 2 מיליון לייקים
בנימין נתניהו, 2 מיליון לייקים

העמוד שנחשב לאחד מארבעת עמודי הפייסבוק האינטראקטיבים ביותר בישראל והפופולארי שבהם מבין הפוליטיקאים, וזאת על פי דירוג עמודי הפייסבוק השנתי של המזבלה וחברת SpyTheNet, זוכה ביומיים האחרונים לעלייה ניכרת במספר האינטראקציות והלייקים, וזאת תודות לביקורו של נתניהו בוושינגטון שם נפגש עם המשפחה הראשונה של ארצות הברית.

על פי ניטור פעילות העמוד, עולה כי מאז יום שלישי, העמוד נמצא בזינוק עם עלייה של עשרות אחוזים במספר האוהדים החדשים שמצטרפים מדי שבוע לעמוד. בהשוואה לבדיקה של המזבלה שנערכה לאחרונה, עולה כי רק כאלף ישראלים הצטרפו לעמוד בשבוע האחרון, בהשוואה ל-3 אלף אמריקאים וכמה אלפים נוספים ממדינות אחרות.

מקור הלייקים בעמוד של ביבי
מקור הלייקים בעמוד של ביבי

השיח סביב מקורם של אוהדיו של נתניהו עלה בשנית לשיח הציבורי בשבוע שעבר, לאחר שאליה גרינפלד מתאגיד 'כאן' והעיתונאי יגאל סרנה, שיתפו נתונים על פיהם לנתניהו יש מיעוט של ישראלים ושעיקר אוהדיו דווקא מגיע מארצות הברית. באפריל 2012, ציין נתניהו בהודעת יח"צ חגיגית שיצאה מלשכתו כי עמוד הפייסבוק שלו הגיע ליעד של 200 אלף אנשים. ההודעה של נתניהו זכתה למספר כתבות גנאי, לאחר שאנשי המדיה חברתית של שלי יחימוביץ' בדקו וגילו כי עיקר אוהדיו של נתניהו דווקא מגיע ממדינות עולם שלישי כמו אינדונזיה. בעקבות כך הושק אף קמפיין שטען כי נתניהו קונה לייקים פיקטיבים מכספי משלם המיסים.

מזבלה דרושים
הוסיפו תגובה