בלוג המזבלה

נחשף: המדיניות הסודית של פייסבוק בנושאי עירום, טרור, אלימות והתעללות בבעלי חיים

הגרדיאן הבריטי (The Guardian) חושף בשעה האחרונה מסמכים פנימיים של הרשת החברתית פייסבוק (facebook) ובהם הנחיות לבודקי התוכן ואכיפת המדיניות של פייסבוק בכל הנוגע לתכני עירום, טרור ואלימות שמציפים את הרשת החברתית. מדריך המדיניות של פייסבוק העולמית שנחשב לאחד הסודות הגדולים של פייסבוק, נחשף בשעה האחרונה על ידי הגרדיאן. המסמכים שהודלפו לעיתון הבריטי כוללים הנחיות מפורטות של פייסבוק לעובדיה בטיפול בנושאים בעירים.

נתקלתם בהסתה? בשיימינג? באלימות נגד בני אדם או בעלי חיים? סביר שפייסבוק לא הורידה את התוכן שדיווחתם עליו ויש לכך סיבה מאוד ברורה. המסמכים הפנימיים של פייסבוק שהגיעו לידי הגרדיאן חושפים בדיוק את מדיניות הטיפול בתכנים בעיתיים – מה יוסר ומה לא לפרטי פרטים. על פי המסמכים עולה כי בפייסבוק מעדיפים שלא להסיר את מרבית התכנים בהצדקה כי מדובר "בחופש הביטוי" ושאין ברצונה לסרס את היכולת של גולשיה לשתף תכנים, גם אם מדובר באלימות והסתה קשה. פייסבוק לדוגמא לא תסיר תכנים שמתעדים התעללות בבעלי חיים ובאם מדובר בתכנים קשים מדי – זו תפעיל על גבי הסרטון אזהרת צפייה. פייסבוק מאפשרת גם קריאות אלימות כמו "הכאת ילדים שמנים".

בשנה החולפת מספר רב של אנשים התאבדו בשידור חי בפייסבוק. גם לתופעה הזו פייסבוק מתייחסת בהנחיות הפנימיות, שם נכתב כי במרבית המקרים, אין להסיר תוכן שקשור לפגיעה עצמית – חתכים, התאבדות וכו' מתוך כוונה שלא "לפגוע" בזכות הביטוי של הגולשים. אפליקציית אינסטגרם לדוגמא, אף היא בבעלות פייסבוק, משמשת מזה שנים כחממה לתופעת הפגיעה העצמית – שם אלפי גולשים חותכים עצמם לעיני כל ומשתפים סרטונים ותמונות שמתעדים את מעשיהם.

חשיפת הגרדיאן מגיעה במקביל לפרסומים הבוקר על החלטת בית המשפט בארצות הברית שלא לקבל את תביעת 'ארגון שורת הדין' כנגד פייסבוק ארה"ב. כזכור, על פי תביעה שהוגשה ע"י שורת הדין, נטען בין היתר כי לפייסבוק ישנה אחריות על תכני ההסתה והאלימות שמופצים דרכה.

1. פורנו נקמה – שיתוף תמונות וקטעי וידאו כחלק מנקמה בבן הזוג לשעבר, מתוך מטרה לגרום לו לאי נוחות, שיימינג ועוד.

פורנו נקמה
פורנו נקמה

2. אלימות נגד בני אדם – פייסבוק תסיר לכאורה סטטוס שקורא לרצח נשיא או כזה שקורא לדקור ציונים, אולם לא תסיר סטטוסים שקוראים להרביץ לילדים שמנים או לבעוט בג'ינג'ים.

אלימות
אלימות
אלימות
אלימות

3. התעללות בבעלי חיים – פייסבוק לא תסיר תמונות וקטעי וידאו שמתעדים התעללות בבעלי חיים. והיא אף מציינת זו "ככלל מנחה".

התעללות בבעלי חיים
התעללות בבעלי חיים

4. שואה – פייסבוק לא תסיר תמונות ותכנים שקשורים לזלזול בשואה, לרבות פרסום תמונות עירום וגאגים שקשורים אליה.

שואה
שואה
משרד דיגיטל מחפש אנשים שנושמים טקסטים ואוכלים אינטרנט לארוחת בוקר (או צהריים), סקרנים/ות, מעודכנים/ות, חכמים/ות ביום, חולמים /ות קריאייטיב בלילה, שיודעים/ות להמציא, לספר סיפור ולכתוב אותו בכל מדיה. אם אתם אנשים טובים, יצירתיים ואחראיים, שרוצים להיות חלק מצוות של מקצוענים ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
אאוטפורם (outform) מחפשת את התלתיסט ג'נרליסט הבא לצוות הקריאייטיב שלנו. אאוטפורם היא חברה לעיצוב המתמחה במרחב הקמעונאי הגלובלי. מגוון הלקוחות שלנו מכיל את המותגים הגדולים בעולם. דרישות התפקיד: ◄ ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות בתחום ההמחשה התלת ממדית. ◄ ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
מותג חדש ומרגש מחפש שחקן/ית נשמה להצטרף לצוות שיווק יצירתי וצומח ולהיות חלק משינוי שוק. ◄ התפקיד: הובלת פעילות הדיגיטל, זיהוי טרנדים שיווקיים דיגיטלים והתאמתם למטרות השיווקיות. חשיבה דיגיטלית, ראש אנליטי ויצירתי, יכולות מולטי-טאסקינג, חריצות, יחסי אנוש טובים. ◄ ניסיון ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
הוסיפו תגובה