בלוג המזבלה
אייל רביד, ויקטורי
אייל רביד, ויקטורי

פייסבוק חסמה לשבוע את מנכ"ל רשת ויקטורי – הסיבה לכך כנראה תעניק לו את התואר עובד החודש

אייל רביד, מנכ"ל רשת המרכולים המוזלים 'ויקטורי' ובנו של המייסד חיים (ויקטור) רביד, נחסם באחרונה ע"י פייסבוק לשבוע ימים. במסגרת החסימה – פעילותו של רביד ברשת החברתית הוגבלה לפני כשבועיים ופייסבוק מנעה ממנו מלבצע מספר פעולות – בהן כתיבת תגובות וסטטוסים בקבוצות פייסבוק.

למרות מעמדו ותקציבי הפרסום הנכבדים שהוא מנתב לכלי המדיה השונים, רביד נאלץ לחכות 7 ימים עד לסיום החסימה והסתפק בפרסום סטטוס צנוע בו כתב: "פייסבוק חסם אותי ל-7 ימים, ללא פרסום, ללא יכולת להגיב בקבוצות, פשוט משטרה הפייס הזה" (למקור). הסטטוס של רביד הניב לא מעט תגובות מבעלי עסקים נוספים שנחסמו באופן דומה ע"י פייסבוק.

מבצעי ויקטורי - הרמז של פייסבוק - תקדם את המבצעים בתשלום
מבצעי ויקטורי – הרמז של פייסבוק – תקדם את המבצעים בתשלום

בזמן שפייסבוק ממעטת מלחסום תכני הסתה, אלימות ושיימינג, מנכ"ל ויקטורי דווקא נחסם מסיבה אירונית למדי – הפצת הבשורה על המחירים המוזלים של ויקטורי. על פי בדיקה של המזבלה מול גורם בפייסבוק ישראל/אירלנד, עולה כי רביד נחסם באופן אוטומטי ע"י מנגנון האבטחה של פייסבוק (כך לטענת הגורם) לאחר שהפיץ את המבצעים השונים של ויקטורי בצורה אורגנית – בקבוצות פייסבוק, בפרופיל האישי שלו ובכלים נוספים שכאמור עוקפים את המערכת הפרסומית של פייסבוק.

את המבצעים השונים של ויקטורי פירסם רביד בין היתר בפרופיל הפייסבוק האישי שלו ובעשרות קבוצות קמעונאות/רכישה, קבוצות מקומיות של סניפי ויקטורי ועוד מתוך מטרה להפיץ את בשורת הדיסקאונט והמחירים המוזלים של ויקטורי, שמתהדרת בהבטחה הפרסומית – "חסכת – ניצחת!".

עובד החודש כבר אמרנו? מפייסבוק ישראל סירבו להגיב בנושא.

4 תגובות

הוסיפו תגובה