בלוג המזבלה

מארק צוקרברג תתפטר!

אחרי שדיברנו על הפרופילים האישיים החדשים בפייסבוק, מארק מנחית עלינו היום גם עיצוב חדש לממשק הקבוצות ופיצ'רים נוספים ביניהם אפליקציית Question לניהול סקרים ושאלות גולשים, השקת פייסבוק פלייסס (Facebook Places) עם תמיכה גלובאלית ושילוב Lightbox בפיד. בעיני, מטרת המהלך נועדה לייצר ביקוש לשירותי הפרימיום הקיימים והעתידיים שמעניקה הרשת למגה-קליינטס שלה וכן הצהרת כוונות די ברורה לקהל המקצועי ברשת: "אם אתם רוצים לעשות ביזנס בפייסבוק הדרך הקלה היחידה שתהיה לכם לעשות זאת היא באמצעות פלטפורמת הפרסום שלנו ושירותי הפרימיום".

על פניו נראה שהשינויים אותם עשתה פייסבוק בשבועיים האחרונים אומנם מחזקים את מהות הרשת החברתית ונותנים יותר במה לאינטראקציות בין הגולשים ולשיתוף חברתי, אולם מקשים מאוד על עבודתם של מפעילי העמודים, אלה יתגלו במהרה כמבזבזי זמן יקר במיוחד עבור מנהלי התוכן אשר מנהלים מספר עמודים במקביל. בעקבות השינויים החדשים נצטרך לעשות לוג אין נפרד לכל עמוד אותו נרצה לנהל (מעבר בין יוזרים) ולאחר מכן לעשות לוג אין נוסף על מנת לנהל את הפרופיל האישי.

בורר המשתמשים החדש
בורר המשתמשים החדש
מעתה תצטרכו לעשות לוג אין נפרד על מנת שתוכלו לנהל את העמוד
מעתה תצטרכו לעשות לוג אין נפרד על מנת שתוכלו לנהל את העמוד

מרגע שתעשו לוג אין כמנהל/ת העמוד לא תהיה לכם גישה לניהול הפרופיל האישי ולפרופילים אחרים, העידכונים שתראו בפיד יהיו קשורים רק לאותו עמוד ועולמכם החברתי יהיה סביב אותו עמוד בלבד.

התחברות לקבוצה כמנהל
התחברות לקבוצה כמנהל
קבוצות הפייסבוק החדשות
קבוצות הפייסבוק החדשות

עידכונים בפיד האישי שקשורים לקובץ מדיה שהגבתם עליו יפתחו מעתה ב-Lightbox, שכבת על שנפתחת בעמוד הנוכחי במקום לנווט לעמוד המקור, פייסבוק גם דאגו לדחוף שם פרסומת.

שכבת Lightbox עם התוכן
שכבת Lightbox עם התוכן

8 תגובות

הוסיפו תגובה