בלוג המזבלה
נדב בורנשטיין, חי בלילה
נדב בורנשטיין, חי בלילה

תחקיר חי בלילה: מחירון האינסטגרם של המפורסמים, עד 60 אלף ש"ח לתמונה אחת

נדב בורנשטיין, מנחה תוכנית 'חי בלילה' בזכיינית ערוץ 2 קשת, חושף בתחקיר מיוחד שלא יבייש את מערכת כלבוטק ז"ל, את המחירון המלא לפרסום תוכן שיווקי באפליקציית אינסטגרם (instagram) של פייסבוק.

דוגמנית העל בר רפאלי היא שיאנית השכר עם כ-60,000 ש"ח בעבור פרסום תמונה, כפי שלכאורה קיבלה בין היתר גם עבור פרסום חטיף קליק של תלמה ויוניליוור ישראל. השחקנית מורן אטיאס במקום השני עם 30,000 ש"ח, יתר הסלבריטאים מסתפקים בסכומים הנעים בין 1500 ל-5000 ש"ח בעבור פרסום תמונה. כל זאת כמובן לצד תשורות ומוצרים שונים בהיקפי ענק.

תחקיר 'חי בלילה' מגיע בסמיכות לפרשת המיסים של בר רפאלי, כזכור בדצמבר דווח כי רפאלי זומנה לחקירה ברשות המסים. במסגרת התחקיר, יצאו תחקירני התוכנית, חמושים במצלמה נסתרת, להבין בדיוק מהם היקפי הפרסום העקיף באינסטגרם, שמוערך במיליוני שקלים רבים מדי שנה. בין המשתתפים בעל כורחם בתחקיר, הפרסומאי ערן גדות, מבעלי סוכנות פרסום, ייצוג אמנים וטאלנטים אותה הקים עם יריב נתי.

פלטפורמת אינסטגרם, הפכה בשנים האחרונות לנקודת המפגש המועדפת על מותגים ואושיות מובילות. האינטראקציה שם גבוהה משמעותית מפייסבוק, התקנון גמיש ואינו נאכף, מה שאיפשר לה להפוך לחממה של דור חדש של משפיענים, לאו דווקא סלבריטאים, שגם מרוויחים כסף מהפופולאריות שלהם.

קראו גם: האם הפרסום באינסטגרם עובד? רבקי סגל מבזק עם תובנות

בינואר 2015, נחשף לראשונה במזבלה המחירון המלא של תוכן שיווקי ופרסום סמוי בפייסבוק, אינסטגרם ובפלטפורמות נוספות. על פי המחירון שהגיע לידי המזבלה, הוצג אז כי טווחי המחירים בעבור פרסום תמונה באינסטגרם נעים בין 1,500 ל-3,500 ש"ח. מאז עברה שנה, ולאור התחזקות הטרנד נצפתה גם עליה משמעותית במחירי הפרסום, אותם דורשים אושיות האינסטגרם.

מחירון האינסטגרם הגדול: השיאניות הן בר רפאלי שגובה עד 60,000 ש"ח ומורן אטיאס שמקבלת עד 30,000 ש"ח בעבור פרסום תמונה באינסטגרם. יתר האושיות, ביניהן: יעל גולדמן, מלי לוי, אנה ארונוב, שיר מורנו, ירדן הראל, נטלי דדון, לירן כוהנר, רוסלנה רודינה, שיר אלמליח, מור סילבר, אלכסה דול ונוספים, מקבלים סכומים הנעים בין 3,000 ל-5,000 ש"ח לפרסום תמונה.

מחירון אינסטגרם
מחירון אינסטגרם
משרד דיגיטל מחפש אנשים שנושמים טקסטים ואוכלים אינטרנט לארוחת בוקר (או צהריים), סקרנים/ות, מעודכנים/ות, חכמים/ות ביום, חולמים /ות קריאייטיב בלילה, שיודעים/ות להמציא, לספר סיפור ולכתוב אותו בכל מדיה. אם אתם אנשים טובים, יצירתיים ואחראיים, שרוצים להיות חלק מצוות של מקצוענים ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
אאוטפורם (outform) מחפשת את התלתיסט ג'נרליסט הבא לצוות הקריאייטיב שלנו. אאוטפורם היא חברה לעיצוב המתמחה במרחב הקמעונאי הגלובלי. מגוון הלקוחות שלנו מכיל את המותגים הגדולים בעולם. דרישות התפקיד: ◄ ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות בתחום ההמחשה התלת ממדית. ◄ ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
מותג חדש ומרגש מחפש שחקן/ית נשמה להצטרף לצוות שיווק יצירתי וצומח ולהיות חלק משינוי שוק. ◄ התפקיד: הובלת פעילות הדיגיטל, זיהוי טרנדים שיווקיים דיגיטלים והתאמתם למטרות השיווקיות. חשיבה דיגיטלית, ראש אנליטי ויצירתי, יכולות מולטי-טאסקינג, חריצות, יחסי אנוש טובים. ◄ ניסיון ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
הוסיפו תגובה