בלוג המזבלה
יהודה גליק, וחברים
יהודה גליק, וחברים

עדי סופר תאני וחברת פייסבוק ישראל צריכות לחשוש מכניסתו של ח"כ יהודה גליק לתפקיד

עד כה הוא היה פעיל הימין הקיצוני והתמהוני שהתדפק על דלתות הרשת החברתית עם תחנונים שיסירו את ההסתה כנגדו, אבל עתה כשהוא חבר כנסת, יהודה גליק יכול להיות זה שיסיים אחת ולתמיד את ההסתה ברשת, אחרי שהתעלמו ממנו, עכשיו הם יקשיבו וחסר להם שלא

שר הביטחון משה בוגי יעלון, הודיע היום על התפטרותו מהממשלה ופרישתו הזמנית מהחיים הפוליטים לאור הצטרפותו של ליברמן. מחליפו של יעלון בכנסת יהיה יהודה גליק, איש ימין המזוהה עם קידום מאבק הר הבית ועשייה למען יהודים ברחבי העולם, ששובץ במקום ה-33 ברשימת הליכוד לכנסת.

גליק (50) תושב עתניאל שבדרום הר חברון, שימש בעבר במגוון תפקידים במשרד הקליטה, לרבות שליח במדינות חבר העמים ונחשב למקורב של יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת וח"כ מטעם הליכוד. את תפקידו במשרד הקליטה עזב גליק על רקע תוכנית ההתנתקות. מאז הפך גליק לדמות המזוהה ביותר עם המאבק לעליית יהודים להר הבית ולקידום זכות התפילה שלהם באתר הקדוש, גליק אף נבחר לאחרונה במסגרת סקר מיוחד לאחת הדמויות המשפיעות ביותר במגזר הדתי בפייסבוק.

עבודה ביח"צ / קרדיט: pxhere
משרד יחסי הציבור "דנה כחלון תקשורת ויח"צ" מתרחב ומחפש תקציבאי/ת שיצטרפו לצוות. קו"ח למייל: office@dcpr.co.il תיאור משרה: • עבודה מול לקוחות בתחום האופנה, צרכנות, תיירות, לייף סטייל, אוכל ועוד... • ניהול שוטף ועבודה יומיומית מול לקוחות המשרד. • התנהלות יומיומית ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
ניהול קריאייטיב | קרדיט: pxhere
למשרד פרסום מוביל בתחומו דרוש/ה מנהל/ת קראייטיב תותח/ית שנושם/ת יצירתיות ומפצח/ת בריפים להנאתו/ה. אם את/ה איש/ת קריאייטיב מנוסה המעוניין/ת לעבוד עם הלקוחות המובילים במשק, ליהנות מעבודה יציבה עם צוות יצירתי ולאתגר את עצמך בכל יום מחדש, אנחנו מחכים לך! * ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
דרושים / קרדיט: pxhere
למשרד יחסי הציבור דנה כחלון תקשורת ויחסי ציבור דרוש/ה תקציבאי/ת. קו"ח למייל: office@dcpr.co.il תיאור משרה: • עבודה מול לקוחות בתחום האופנה, צרכנות, תיירות, לייף סטייל, אוכל ועוד... • ניהול שוטף ועבודה יומיומית מול לקוחות המשרד. • התנהלות יומיומית מול גופי ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
דרוש מעצב/ת, קרדיט: PixaBay
Position: Graphic Designer (Job #0291) Tenengroup is looking for a Graphic Designer to join the team and design all site & marketing related materials: Sites banners, Newsletters, Ads, Social content etc. This is a full time position from our ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
הסתה נגד גליק בפייסבוק
הסתה נגד גליק בפייסבוק

באוקטובר 2014 ניצל גליק מניסיון התנקשות מחוץ למרכז מורשת בגין בירושלים, שם נפצע קשה ולאחר חודשים של שיקום הצליח להתאושש וחזר לפעילות. בשנים האחרונות הפך גליק לאחת הדמויות השנואות והמושמצות ביותר בקרב גורמים פרו-פלסטינים והפך ליעד מרכזי בהסתה האלימה ברחבי הרשת החברתית 'פייסבוק'.

עם מאות סטטוסים וכרזות שקראו לרציחתו שעלו בעמודי ההסתה בפייסבוק באין מפריע, ניסה גליק ביחד עם אחיינו שי, לפנות אינספור פעמים לחברת פייסבוק ישראל ולמנכ"לית עדי סופר תאני, במטרה שתפעל כנגד ההסתה ותסיר את העמודים והפרופילים המסיתים.

חברת 'פייסבוק ישראל' התעלמה באופן סיסטמטי מפניותיהם המרובות של משפחת גליק, שטענה פעם אחר פעם שאין מקום לתכני הסתה בפייסבוק. במרץ 2016 ולנוכח אוזלת ידה של פייסבוק, שי (שמאי) אחיינו של גליק, אף הגיש תלונה במשטרה כנגד מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, על הסתה, אולם גם לאחר הגשת התלונה חברת פייסבוק המשיכה להתעלם, והקריאות לרציחתו של גליק המשיכו. בהמשך פנו בני משפחתו של גליק ליועץ המשפטי לממשלה, וגם אז דבריהם נפלו על אוזניים ערלות.

מעמדו של גליק כאמור השתנה, הוא אינו עוד פעיל הימין ה"תמהוני והקיצוני" שמתדפק על דלתותיהם של חברת פייסבוק עם תחנונים להסרת תכנים שקוראים לרציחתו. ביום שני הקרוב יכנס גליק לתפקידו כחבר כנסת, וככזה חברת פייסבוק ישראל תאלץ לפעול בצורה נרחבת, מהירה וממוקדת בכדי למגר את ההסתה ברשת החברתית ובפרט ההסתה כנגדו, לבל תמצא את עצמה מתמודדת עם ח"כ עוין ועוצמתי במיוחד, שכבר הוכיח בעבר עד כמה רחוק הוא ופעיליו הרבים מוכנים ללכת בשביל למנוע פגיעה ביהודים בארץ ובעולם.

4 תגובות

  • אולי כדאי לארגן עצומה בדרישה מ פייסבוק להפסיק את כל ההסתה נגד יהודים באתר ולאו דווקא נגד גליק. ולשלוח אליו את העצומה ולתת לו רוח גבית להלחם באתר הצבוע הזה.

  • בהתחשב שבשנתיים האחרונונת אתה מבטיח/חוזה 3 פעמים בחודש שפייסבוק תשלם/פייסבוק תיסגר/פייסבוק תתנצל/פייסבוק תפצה/פייסבוק תתקפל "וחסר להם אם לא" ובינתיים שום דבר מהתחזיות ההזויות האלה לא היה קרוב למימוש, לא הייתי לוקח את הדברים שלך ברצינות.

הוסיפו תגובה