בלוג המזבלה
עדי סופר תאני והדובר זמיר דחב"ש
עדי סופר תאני והדובר זמיר דחב"ש

מאבטחים של עדי סופר תאני תקפו עורך דין; פייסבוק ישראל תאלץ לפצותו

חברת פייסבוק ישראל תאלץ לפצות את עורך הדין גיא אופיר בסכום של 3000 ש"ח לאחר שהותקף על ידי מאבטחי החברה כשניסה להגיש עותק של עתירה לבג"ץ במשרדי פייסבוק ישראל, כך פסקה כבוד השופטת סיגל דומניץ-סומך מבית המשפט לתביעות קטנות בתל-אביב–יפו (44854-10-15).

לפני כשנה, הגיע אופיר למשרדי חברת פייסבוק ישראל במגדל רוטשילד 22 במטרה להגיש לחברה עותק של העתירה לבג"ץ. טרם הגעתו, שוחח אופיר עם העוזרת האישית של מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני ועם ראש מערך האבטחה של פייסבוק ישראל, שמעסיקה מאבטחים ייעודיים מעבר לשומרים בבניין עצמו.

עדי סופר תאני, צילום: מירי דוידוביץ
עדי סופר תאני, צילום: מירי דוידוביץ

כשהגיע אופיר למשרדי פייסבוק במטה בשדרות רוטשילד, נפגש בלובי עם ראש מערך האבטחה, אולם זה סירב לקבל את העתירה ואמר לו להניחו על דלפק הקבלה בלובי. לטענת אופיר, לאחר שפנה לצאת מהבניין, שני נציגי פייסבוק ישראל, נטלו את המעטפה ורדפו אחריו תוך צעקות "קח את האשפה שלך מכאן" ולאחריו פתחו את תיקו בכוח ודחפו לתוכו את המעטפה. אופיר פנה לבית המשפט לתביעות קטנות ודרש פיצוי בסך 4,500 ש"ח בגין תקיפה ולשון הרע.

חברת פייסבוק ישראל, באמצעות עורך הדין יוסף אשכנזי ממשרד 'הרצוג פוקס נאמן', טענה שיש לסלק על הסף את התביעה, בין היתר בטענה שעובדי פייסבוק ישראל, אינם מוסמכים לקבל כתבי טענות עבור חברת פייסבוק העולמית.

מטעם פייסבוק ישראל, העידה נעמה יריב להב, העוזרת האישית של עדי סופר תאני, שלטענה הבהירה לו כי החברה מקבל רק כתבי טענות בהליכים שבהם היא בעלת הדין. אופיר מנגד אמר לה כי הוא ממליץ לפייסבוק ישראל לקבל את מכתב הטענות בכדי למנוע "אירוע" להגדרתו.

השופטת דומניץ-סומך קיבלת את מרבית מטענותיו של עו"ד אופיר ופסקה כי חרף הטענות של פייסבוק ישראל, כי נציגי פייסבוק ישראל המדוברים אינם לכאורה עובדיה, אלא עובדי חברת הניהול של הבניין, לא טרחה פייסבוק להגיש הודעה לצד שלישי נגד חברת הניהול. בזמן שראש מערך האבטחה של פייסבוק ישראל נכח באירוע, בפייסבוק כאמור העדיפו דווקא לשלוח לעדות את עוזרת המנכ"לית שכלל לא נכחה באירוע. בסופו של דבר חייבה השופטת דומניץ-סומך את חברת פייסבוק ישראל לפצות את עו"ד אופיר ב-3,000 שקל, לא כולל הוצאות משפט בסך 500 שקל.

ממשרד יחסי הציבור והדוברות 'שלום תל אביב' של זמיר דחב"ש ורינת פרידמן שמטפל בתיק של פייסבוק ישראל לא נמסרה תגובה.

הסיקור המלא: העין השביעית / אורן פרסיקו
בתמונה: עדי סופר תאני (צילום: מירי דוידוביץ) והדובר זמיר דחב"ש (צילום: פייסבוק).

משרד דיגיטל מחפש אנשים שנושמים טקסטים ואוכלים אינטרנט לארוחת בוקר (או צהריים), סקרנים/ות, מעודכנים/ות, חכמים/ות ביום, חולמים /ות קריאייטיב בלילה, שיודעים/ות להמציא, לספר סיפור ולכתוב אותו בכל מדיה. אם אתם אנשים טובים, יצירתיים ואחראיים, שרוצים להיות חלק מצוות של מקצוענים ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
אאוטפורם (outform) מחפשת את התלתיסט ג'נרליסט הבא לצוות הקריאייטיב שלנו. אאוטפורם היא חברה לעיצוב המתמחה במרחב הקמעונאי הגלובלי. מגוון הלקוחות שלנו מכיל את המותגים הגדולים בעולם. דרישות התפקיד: ◄ ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות בתחום ההמחשה התלת ממדית. ◄ ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
מותג חדש ומרגש מחפש שחקן/ית נשמה להצטרף לצוות שיווק יצירתי וצומח ולהיות חלק משינוי שוק. ◄ התפקיד: הובלת פעילות הדיגיטל, זיהוי טרנדים שיווקיים דיגיטלים והתאמתם למטרות השיווקיות. חשיבה דיגיטלית, ראש אנליטי ויצירתי, יכולות מולטי-טאסקינג, חריצות, יחסי אנוש טובים. ◄ ניסיון ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות

3 תגובות

הוסיפו תגובה