בלוג המזבלה
מתוך הפרויקט של ויקיפדיה
מתוך הפרויקט של ויקיפדיה

רגע לפני שהכול נעלם: ויקיפדיה מנציחה את רשות השידור בפרויקט מיוחד

ויקיפדיה, "האנציקלופדיה החופשית", משיקה פרויקט תמונות חדש מתוך מטרה לתעד ולהנציח למען דורות את התפרקותה של רשות השידור. התמונות בפרויקט משוחררות לשימוש חופשי.

במסגרת המיזם, מתנדבים של עמותת ויקימדיה ישראל, נשלחו בימים האחרונים לצלם את הימים האחרונים של רשות השידור ואולפני קול ישראל מירושלים ומתל אביב, רגע לפני שהמקומות ההיסטוריים האלו יעלמו תחת גלגלי דחפורים.

הפרויקט התאפשר בזכות תרומות גולשים, בהן השתמשה העמותה בין היתר לרכישת ציוד צילום חדש. עמוד הפרויקט מכיל מאגר של מאות תמונות המתעדות את אנשי התחנות, מסדרונות ואולפני שידור תת קרקעיים, עליות גג המשמשות כארכיון, ציוד טכני עתיק ועוד.

קובי ברקאי, מתוך הפרויקט
קובי ברקאי, מתוך הפרויקט

לדברי אריאל אלינסון, מתנדב של עמותת ויקימדיה: "הפרויקט להנצחת הרשות נעשה לטובת תיעוד ושימור העבר באופן חופשי, כדי שהדורות הבאים יוכלו ללמוד מהמידע ולהשתמש בתמונות המשוחררות מזכויות יוצרים. גם בעת הזו ניתנת לציבור הזדמנות להציץ לתוך החללים בהם מופקים החדשות והסיפורים שמלווים את חיינו."

סגירת רשות השידור והחלפתה בתאגיד השידור 'כאן', נקבעה לסוף חודש אפריל לאחר תיקון חוק תאגיד השידור שאמור לעלות לאוויר בסוף אפריל. מהלך הסגירה לווה בצמצום דרסטי של כוח האדם ופרישה של עובדים רבים, שהסלים אמש לאחר שעובדי הטלוויזיה החינוכית השביתו את רצועת שידורי הלילה, במסגרת מאבקם וטענותיהם על התנהלות מנכ"ל הערוץ, אלדד קובלנץ שמשמש גם כמנכ"ל "כאן", תאגיד השידור הציבורי שנמצא בהקמה.

משרד דיגיטל מחפש אנשים שנושמים טקסטים ואוכלים אינטרנט לארוחת בוקר (או צהריים), סקרנים/ות, מעודכנים/ות, חכמים/ות ביום, חולמים /ות קריאייטיב בלילה, שיודעים/ות להמציא, לספר סיפור ולכתוב אותו בכל מדיה. אם אתם אנשים טובים, יצירתיים ואחראיים, שרוצים להיות חלק מצוות של מקצוענים ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
אאוטפורם (outform) מחפשת את התלתיסט ג'נרליסט הבא לצוות הקריאייטיב שלנו. אאוטפורם היא חברה לעיצוב המתמחה במרחב הקמעונאי הגלובלי. מגוון הלקוחות שלנו מכיל את המותגים הגדולים בעולם. דרישות התפקיד: ◄ ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות בתחום ההמחשה התלת ממדית. ◄ ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
מותג חדש ומרגש מחפש שחקן/ית נשמה להצטרף לצוות שיווק יצירתי וצומח ולהיות חלק משינוי שוק. ◄ התפקיד: הובלת פעילות הדיגיטל, זיהוי טרנדים שיווקיים דיגיטלים והתאמתם למטרות השיווקיות. חשיבה דיגיטלית, ראש אנליטי ויצירתי, יכולות מולטי-טאסקינג, חריצות, יחסי אנוש טובים. ◄ ניסיון ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
הוסיפו תגובה