בלוג המזבלה

בחדשות 2 עשו כתבה על פייסבוק לייט ודיברו על הכול, מלבד פייסבוק לייט

בפייסבוק ישראל בניהולה של המנכ"לית עדי סופר תאני שוב משתמשים ב'חדשות 2' ככלי להעברת מסרים שנתפרו בקפידה כך שאת התשובות לשאלות החשובות באמת, הציבור לא יקבל.

ב'תכנית חסכון' עם קרן מרציאנו שודרה אמש כתבה על 'פייסבוק לייט' (Facebook Lite), הגירסא הרזה של אפליקציית פייסבוק שמיועדת בעיקר למשתמשים ממדינות מתפתחות בהן תשתית האינטרנט אינה מספקת דיו בכדי להשתמש במלוא הפיצ'רים של האפליקציות המרכזיות.

פייסבוק לייט שפותחה בין היתר בישראל, ע"י צוות מקומי של אונאבו (Onavo), חברת אופטימיזציית הדאטה שהוקמה ע"י רואי טיגר וגיא רוזן ונרכשה ע"י פייסבוק טרם כניסתה לשוק הישראלי ב-2013, הייתה עד כה זמינה להורדה במספר מצומצם של מדינות, אולם השבוע ולאור הגעה ליעד של 200 מיליון הורדות, החליטה פייסבוק לפתוח את השימוש בה לכלל המשתמשים, גם בישראל.

פייסבוק לייט פותחה בעיקר עבור פרויקט Internet.org של פייסבוק, מיזם שעתיד לספק שירותי אינטרנט למאות מיליוני אנשים מסביב לעולם, בעיקר ביבשת אפריקה, הודו ומדינות דומות, כך שיוכלו להשתמש בשירותי פייסבוק. הגירסא הרזה מספקת חוויית שימוש מופשטת בהרבה אפילו ממשק ה-web של פייסבוק, עם חיסכון משמעותי בדאטה ובצריכת המשאבים.

במסגרת הכתבה ששודרה אמש ב'תכנית חסכון', יצא כתב חדשות 2, גדעון אוקו, לביקור במטה פייסבוק ישראל בשדרות רוטשילד בתל אביב. הכתבה של אוקו אמורה הייתה להיות סביב פייסבוק לייט וצוות הפיתוח הישראלי, אולם בפועל, דובר על הכול, מלבד פייסבוק לייט.

כ-3:30 דקות אורכה של הכתבה של אוקו, אולם עיקרה עוסק דווקא בתנאי העבודה הנוחים למדי של עובדי פייסבוק ישראל. הכתבה מתחילה בסיור עם צח הדר, מנהל מוצר בפיתוח של פייסבוק לייט, שמדבר יותר על הג'חנון שאוכלים עובדי פייסבוק ישראל, מאשר על המוצר שהוא היה חלק בפיתוחו.

בהמשך הכתבה, שואל אוקו את ג'ואי שמחון, מנהל מרכז הפיתוח של פייסבוק ישראל, "האם פייסבוק מאזינה לנו?" השאלה של אוקו מלכתחילה תקולה ומכוונת לאינטרסים של פייסבוק, שאלה ראוייה יותר של עיתונאי בגוף כמו 'חדשות 2' הייתה צריכה להיות – "האם פייסבוק יכולה להאזין לנו?".

אין מחלוקת על כך שהאלגוריתם של פייסבוק מאזין, קורא, מנטר ולומד את כלל השיחות והפעולות שאנחנו מבצעים בפייסבוק, אבל האם ביכולותיה של פייסבוק להאזין נקודתית לשיחות שאנחנו מבצעים ולקרוא את הצ'טים שלנו? התשובה היא כן, ולא רק בתוך הרשת החברתית.

את התשובה לשאלת השאלות אוקו לא קיבל, אולם שמחון, מי שנחשב לאחד האנשים המוערכים והאהודים בתחום כן העניק תשובה חמקמקה אך כנה: "לפי מיטב ידיעתי וממה שאני חשוף אליו התשובה היא לא".

יש לציין שבראיונות מסוג זה, העובד נמצא תחת לחץ כבד, כשמסביבו לא מעט עיניים בוחנות ומכווינות, בהן אלה מטעם משרד היח"צ 'שלום תל אביב' של זמיר דחב"ש ורינת פרידמן והנהלת החברה, שבוחנים כל מילה ומילה בטרם אישור הדברים לשידור.

משרד דיגיטל מחפש אנשים שנושמים טקסטים ואוכלים אינטרנט לארוחת בוקר (או צהריים), סקרנים/ות, מעודכנים/ות, חכמים/ות ביום, חולמים /ות קריאייטיב בלילה, שיודעים/ות להמציא, לספר סיפור ולכתוב אותו בכל מדיה. אם אתם אנשים טובים, יצירתיים ואחראיים, שרוצים להיות חלק מצוות של מקצוענים ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
אאוטפורם (outform) מחפשת את התלתיסט ג'נרליסט הבא לצוות הקריאייטיב שלנו. אאוטפורם היא חברה לעיצוב המתמחה במרחב הקמעונאי הגלובלי. מגוון הלקוחות שלנו מכיל את המותגים הגדולים בעולם. דרישות התפקיד: ◄ ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות בתחום ההמחשה התלת ממדית. ◄ ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
מותג חדש ומרגש מחפש שחקן/ית נשמה להצטרף לצוות שיווק יצירתי וצומח ולהיות חלק משינוי שוק. ◄ התפקיד: הובלת פעילות הדיגיטל, זיהוי טרנדים שיווקיים דיגיטלים והתאמתם למטרות השיווקיות. חשיבה דיגיטלית, ראש אנליטי ויצירתי, יכולות מולטי-טאסקינג, חריצות, יחסי אנוש טובים. ◄ ניסיון ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
הוסיפו תגובה