בלוג המזבלה
זמיר דחב"ש, קרדיט: נדב CJ (אייס)
זמיר דחב"ש, קרדיט: נדב CJ (אייס)

במקום לשלם משכורת ל-1,200 עובדים: גלובוס מקס שוכרת את זמיר דחב"ש להצניע סיקורים תקשורתיים

שלום תל אביב, משרדם של זמיר דחב"ש ורינת פרידמן נבחר לטפל במשבר התקשורתי העמוק אליו נקלעה רשת בתי הקולנוע גלובס מקס, כך פורסם באתר 'ביזפורטל'. רשת בתי הקולנוע שנקלעה לקשיים כספיים, לא שילמה משכורות לעובדיה במהלך חודש מאי, כאשר מדובר בלמעלה מ-1,200 עובדים של גלובוס מקס שלא קיבלו שכר ובמקום זאת תשלם החברה ל'שלום תל אביב' בכדי שיצניע סיקורים תקשורתיים בנושא ויטפל במשבר אליו נקלעה החברה.

למרות להיט הקיץ בכיכובה של גל גדות (וונדר וומן), חברת גלובוס מקס (Globus Max), מפיצת הסרט שמפעילה כ-12 בתי קולנוע בישראל, לא שילמה משכורות לכ-1,200 עובדים. על רקע ההתפתחויות, בחברה העדיפו דווקא להעסיק את משרד 'שלום תל אביב' שבבעלות זמיר דחב"ש ורינת פרידמן שיטפל במשבר. את עובדי גלובוס מקס מייצגת חברת עורכי הדין חיות גרינברג שמתמחה בשיקום חברות והקפאת הליכים.

גלובוס מקס
גלובוס מקס

גלובוס מקס שנמצאת בבעלות משקיעים אמריקאים, בהם איש העסקים היהודי בנט קפלן שהודח לאחרונה מתפקיד היו"ר, מעסיקה כ-1,200 עובדים ב-12 בתי קולנוע בפריסה ארצית ועוד כשני בתי קולנוע חדשים שעל פי החברה צפויים להיפתח בקרוב.

אי תשלום השכר לעובדים מגיע בתזמון לא אידיאלי במיוחד עבור גלובוס מקס שבימים אלה מקרינה את הלהיט ההוליוודי בכיכובה של גל גדות. בגלובוס מקס נאלצים להתמודד עם מספר גורמים שמכבידים על קיומה, בהם התפתות עולם התוכן הטלוויזיוני שמכניס הביתה שירותי תוכן עדכניים ובכך מעודד את צרכני התוכן להדיר את רגליהם מאולמות הקולנוע, והקיבעון של הגולשים בתוך פייסבוק, חברה אותה מייצג דחב"ש בישראל.

באוגוסט 2014, חתמו קפלן וקבוצת משקיעים אמריקאים, בהם משה-אל שטראוס, על העברת השליטה ברשת בתי הקולנוע מידיו של יורם גלובוס. לאור כך שמדובר בחרה בפרטית, פרטי העסקה לא פורסמו. למעט בית הקולנוע בפתח תקווה, כל בתי הקולנוע של הרשת פעלו בשבת, דבר אשר לא השתלב עם אורח החיים הדתי שמנהל קפלן. לאור כך, הצטרף לגלובוס מקס שותף שאינו יהודי בכדי שיהווה "גוי של שבת".

מהנהלת גלובוס מקס מסרו בתגובה: "אנו עושים כל שביכולתנו לשלם את המשכורות לעובדים בהקדם".

משרד דיגיטל מחפש אנשים שנושמים טקסטים ואוכלים אינטרנט לארוחת בוקר (או צהריים), סקרנים/ות, מעודכנים/ות, חכמים/ות ביום, חולמים /ות קריאייטיב בלילה, שיודעים/ות להמציא, לספר סיפור ולכתוב אותו בכל מדיה. אם אתם אנשים טובים, יצירתיים ואחראיים, שרוצים להיות חלק מצוות של מקצוענים ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
אאוטפורם (outform) מחפשת את התלתיסט ג'נרליסט הבא לצוות הקריאייטיב שלנו. אאוטפורם היא חברה לעיצוב המתמחה במרחב הקמעונאי הגלובלי. מגוון הלקוחות שלנו מכיל את המותגים הגדולים בעולם. דרישות התפקיד: ◄ ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות בתחום ההמחשה התלת ממדית. ◄ ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
מותג חדש ומרגש מחפש שחקן/ית נשמה להצטרף לצוות שיווק יצירתי וצומח ולהיות חלק משינוי שוק. ◄ התפקיד: הובלת פעילות הדיגיטל, זיהוי טרנדים שיווקיים דיגיטלים והתאמתם למטרות השיווקיות. חשיבה דיגיטלית, ראש אנליטי ויצירתי, יכולות מולטי-טאסקינג, חריצות, יחסי אנוש טובים. ◄ ניסיון ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
הוסיפו תגובה