בלוג המזבלה
כרמל ברן \ צילום: פלג אלקלעי
כרמל ברן צילום: פלג אלקלעי

בעקבות הביקורת: כרמל ברן סגר את חשבון הפייסבוק שלו

ימים ספורים לקראת קיום האסיפה הכללית וציון חגיגות שנתיים ל"ארגון הדיגיטל הישראלי", כרמל ברן, מנכ"ל ומייסד הארגון, נמצא תחת ביקורת רחבה בברנז'ה וזאת לאחר מספר פרסומים של ענת ביין ב'גלובס' לפיהן הואשם ברן בניהול לקוי של הארגון שרשום כעמותה. על פי הפרסומים ב'גלובס' שאליהן התווספו עדויות של חברי הארגון, ברן משך משכורות אישיות בסכומים שאינם תואמים את תזרימי העמותה, העביר על דעת עצמו את משרדי העמותה למגדל שרונה עזריאלי היוקרתי וכן היה יעד למרד פנים-ארגוני לאחר שרבים מצוות הניהול של העמותה הודיע בשבועות האחרונים על סיום תפקידו.

לאחר פרסום הדברים ב'גלובס', הוזמן ברן להתראיין בפודקאסט של מירן פחמן במטרה לענות על כמה מהשאלות שעלו בעקבות הפרסומים. אלא שהקלטת הפודקאסט הסתיימה בפיצוץ בין פחמן לברן, כאשר בשיאה החל פחמן לשדר בלייב בפייסבוק את חילופי הדברים עם ברן עד להגעת ניידת משטרה למקום.

בסרטון שכבר הוסר מהפרופיל של פחמן, טען ברן כי "פחמן אינו אדם אמין וכי עשה לו אמבוש כשהזמין אותו להתראיין". בסטטוס שפירסם פחמן סיפר כי הסיר את הסרטון לאחר ש"יותר מדי אנשים שאני מחשיב את דעתם ביקשו את הסרתו". פחמן גם פירסם סטטוס מנומק בו שיתף את הסיבות לפרסום הוידאו שתיעד את הריב עם ברן.

"אני ממש לא מרגיש שעשיתי לו שיימינג. כאמור המטרה האמיתית שלי הייתה לתת לו שעה שלמה להגיב לכתבה, להקשיב לו ולייצר דיון. מה שכן, בניגוד לכל הריאיונות שנעשו איתו עד כה, כולל פודקאסטים בעבר, החלטתי לעשות שיעורי בית ולבוא מוכן. הבנתי שהוא יודע לדבר ולא רציתי פשוט לשבת ולהנהן מולו, אלא שיהיו לי ביד עובדות ונתונים במטרה לייצר ריאיון אמיתי. כרמל ידע שעשיתי שיעורי בית, קראתי בגלוי בפייסבוק לאנשים לספר לי עליו ועל הארגון ובכל זאת, כנראה שהצלחתי להפתיע אותו עם נתונים שהוא לא היה מוכן אליהם. הוא כנראה הרגיש שהוא נתפס בשקר והולך ומסתבך ולכן החליט להפסיק את הריאיון" כתב פחמן.

בעוד יומיים תתקיים האסיפה השנתית של הארגון כאשר נכון לפרסום הדברים, פרופיל הפייסבוק האישי של ברן הוסר מהרשת החברתית, ככל הנראה ע"י ברן עצמו שביקש לעצור את מבול ההודעות שקיבל. ברן גם אינו זמין בטלפון ובוואטסאפ מאז שישי האחרון, ועתיד האסיפה ובכלל עתיד הארגון אינם ברורים בשלב זה.

2 תגובות

  • ברוך שפטרנו מעונשו של זה

  • נשמע כמו הונאה לכאורה. להגיש תלונה במשטרה נגד כרמל ברן ולתבוע ממנו את כל הכספים שקיבל מחברי הארגון במהלך הזמן.

הוסיפו תגובה