בלוג המזבלה
כרמל ברן \ צילום: פלג אלקלעי
כרמל ברן \ צילום: פלג אלקלעי

ארגון הדיגיטל הישראלי נסגר ויפתח כאגודה תחת "לשכת המהנדסים"

שנה וחצי של פעילות ככל הנראה הספיקו ל"ארגון הדיגיטל הישראלי" (ע״ר) לפעול במתכונתו הנוכחית. עתידו של הארגון שהוקם ע"י כרמל ברן במטרה להוות בית מקצועי עבור עובדי תעשיית הדיגיטל הישראלית נקבע באחרונה במסגרת האסיפה הכללית שקיימה העמותה ללא נוכחים, שם הוחלט פה אחד על פירוק העמותה וכינונה מחדש כאגודה תחת לשכת המהנדסים (לשכת המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים הטכנולוגים).

חודשים סוערים עוברים על הארגון ועל ברן עצמו. על פי הפרסומים בגלובס, הארגון שמשך כ-1000 חברים וחברות, סבל ממרד פנימי שהוביל לנטישת הועד המנהל וכן של כמה מחברי הארגון לאור טענות כי ברן עשה בעמותה כשלו, משך משכורת אישית שלא תאמה את תזרימי העמותה והעביר על דעת עצמו את משרדי העמותה למגדל שרונה עזריאלי. בהקשר זה טען ברן כי מדובר בחדרון צנוע במגדל היוקרתי וכי התנודות במשכורות היו השלמות עבור חודשים בהם לא קיבל שכר.

בעקבות הפרסומים הוזמן ברן לראיון בפודקאסט של מירן פחמן. הראיון התפוצץ ובין פחמן לברן החלו חילופי דברים שהועברו בשידור חי בפייסבוק. לאחר פרסום הסרטון, ברן ירד למחתרת ואף סגר זמנית את פרופיל הפייסבוק שלו. המתקפה נגד ברן התנהלה גם מאחורי הקלעים ובין היתר אייטמים ביקורתיים כלפיו קודמו בתשלום באאוטבריין ופייסבוק.

שבועיים לאחר הסרטון של פחמן, החליט ברן להגיב לראשונה ופירסם פוסט ארוך בבלוג של הארגון, שם שיתף כי "בחודשים האחרונים הארגון שלנו נמצא תחת מתקפה אלימה, נבזית וחסרת תקדים, ולאור מאורעות השבועיים האחרונים בהם נחצו מספר קווים אדומים, הגובלים במעשים פליליים". בהמשך הפוסט, האשים ברן את ענת ביין-לובוביץ' מ'גלובס' כי קידמה את הכתמת שמו ופירסמה תחקיר "לא הוגן או ראוי".

הוסיפו תגובה