מזבלה.קום

פייסבוק מחקה קבוצת ענק לאחר שמנהליה שיתף תמונה חושפנית של עמית אשל מוואלה! חדשות

עמית אשל
עמית אשל

קבוצת פייסבוק פופולארית בשם "לב אמיץ Fathers for justice and peace" שמנתה כ-150,000 חברים, נמחקה אמש כליל לאחר שמנהליה רפאל רובין, שיתף תמונה של עמית אשל, ראש דסק חדשות בוואלה! news בבגד ים. רובין, אב גרוש לשתיים, מנהל מזה תקופה ארוכה מספר קבוצות מאבק למען שיוויון עבור אבות גרושים. אולם עם הזמן הפכו חלק מאותן קבוצות למעוז המיזוגיניה.

במהלך שבוע שעבר, גילתה אשל בשעת לילה מאוחרת כי רובין שיתף (share) בקבוצה שלו שכאמור מונה למעלה מ-150 אלף איש, תמונה שלה בבגד ים ישהעלתה בעבר בפרופיל הפייסבוק האישי שלה, כאות תמיכה בחיילת מאי פאטל שהוטרדה מינית ע"י סגן-אלוף לירן חג'בי. רובין אומנם לא צירף טקסט לתמונה ששיתף, אולם המסר כנראה היה ברור עבור צבא הגברים שפוקד את הקבוצה ובתוך זמן קצר אשל הפכה ליעד מתקפה עבור עשרות חרמני הרשת עם מגוון הצעות שהתקבלו באינבוקס שלה, כפי שכתב לה בחור בשם דניאל: "היי מאמי, אני דניאל מרמת שרון, נעים מאוד. אשמח לקשר חם אוהב ומפנק איתך".

השיתוף של רובין
השיתוף של רובין

אשל לא נשארה חייבת ופירסמה סטטוס ויראלי שזכה להיענות גבוהה עם למעלה מ-1.6 אלף לייקים ומאות שיתופים; " אז ביממה האחרונה מגיעות עשרות בקשות חברות מגברים שאין לי שום חבר משותף איתם, הודעות מחשידות ולייקים משום מקום. זה לקח זמן עד שהבנתי שתמונת פרופיל שהעליתי לפני שנתיים, עם חשיפתה של מאי פאטל שהתלוננה נגד לירן חג'בי, פורסמה בקבוצה משונה בשם Fathers for justice and peace. נשמע חמוד? פחות. 150 אלף גברים שמפרסמים ערימות של חרא, ובעיקר תמונות של נשים. ככה, בלי כלום. תמונה, ומשם לכו תטרידו."

לאחר הסטטוס, פירסמה אשל גם כתבה באתר וואלה! news במסגרתה פנתה גם בבקשת תגובה לפייסבוק אולם זו לא הגיעה. אשל אף התקשרה למנהל הקבוצה, רפאל רובין שאמר לה שהוא מוכן להוריד את התמונות המדוברות (אך לא עשה זאת) וטען בפניה כי "פמיניזם זו כת מטורללת ושאם היא לא רוצה שהתמונות שלה יופצו, מוטב שלא תפרסם אותן עם אפשרות לשתף" (דהיינו תמונות פומביות). הכתבה של אשל בוואלה! זכתה לכ-200 טוקבקים, רובם דווקא חיזקו את דבריו של רובין.

אמש בשעות הערב, פייסבוק כאמור החליטה למחוק לחלוטין את קבוצת הפייסבוק הענקית וזאת למרות שברשת החברתית כלל לא טרחו להגיב לפניית וואלה! בנושא. על הסרת הקבוצה כתבה אשל: "קבוצת הפייסבוק Fathers for justice and peace נסגרה. לכולנו יש זכות למרחב בטוח, גם אם בחרנו שהתמונות שלנו יהיו ציבוריות בהגדרות הפרטיות, גם אם הצטלמנו בבגד ים. תודה לכולן. ריגשתן ברמה הכי יפה וסחית שאפשר. יחד אנחנו כוח".

רפאל רובין הגיב וכתב: "פייסבוק מחקה את קבוצת לב אמיץ הציבורית. זו ממש רדיפה." כוונתו של רובין ברדיפה היא בעובדה שבשנה האחרונה הגיש האחרון מספר תביעות נגד פייסבוק ישראל ופייסבוק אירלנד בטענה כי הרשת החברתית מתנכלת כדרך קבוע לקבוצותיו ומסירה אותן ללא סיבה. לטענתו של רובין, פייסבוק אף מנעה מגולשים מלהצטרף לקבוצה ולטענתו מדובר "באקט של טרור על ידי פייסבוק שככל הנראה קיבלה הנחיות מהמדינה שאינה מעוניינת שמאבק האבות הגרושים יהיה מוכר על ידי הציבור הרחב".

למרות הטיפול הזריז של פייסבוק בהסרת הקבוצה, גם הפעם פייסבוק ישראל מוכיחה שהיא מסוגלת לטפל בזריזות יחסית בהסרת תוכן, אולם כשזה נוגע לתכני הסתה, טרור, אלימות וכו', זו עדיין בוחרת להעלים עין ולתרץ את אי ההסרה בשם "חופש הביטוי" תוך השלכת האחריות על פייסבוק אירלנד.

פייסבוק ישראל ומשרד היח"צ 'שלום תל אביב' סירבו להגיב.

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

7 תגובות לפוסט

7 תגובות

 1. כמו שצריך! רובין הזה חתיכת דגנרט מתוסכל ומריר… שילך לפרסם תמונה של אמא שלו בקבוצה של החרמנים שלו ונראה מה יהיה לו אז להגיד על חופש הביטוי…

 2. תקראי מה כתבת! 150,000 אלף גברים הכותבים חרה, את לא חושבת זאת גזענות.
  גברת אשל הנכבדה את גזענית!!!
  אתה בוודאי, לא מאמינה בשטויות שאת כותבת.
  די עם הפמניזם המזיוף הזה!
  זאת הבעיה שלך! את פרסמת את התמונה! אל תאשימי את כל העולם בשטויות שלך, הרי לא קבלת 150,000 הודעות חרמניות!
  ולוואלה אתם באמת חושבים שחסמו קבוצה של 150,000 איש בגלל תמונה של בחורה שנראית לא רע (לא יותר)?
  החסימה נעשתה בגלל דברים אחרים ושום דבר שתגידו לא ישכנע אותי שחוסמים קבוצה (של 10 אנשים כל שכן 50,000 חברים, בשל פרסום תמונה של בחורה בבגד ים נורמלי ולא חשוף במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים