מזבלה
דירות מפה לאוזן בת"א - מאינטרס חברתי לאינטרס מסחרי
דירות מפה לאוזן בת"א - מאינטרס חברתי לאינטרס מסחרי

הז'אן ד'ארק של דירות מפה לאוזן בת"א – מאינטרס חברתי לאינטרס מסחרי

ברשת החברתית הפופולארית פייסבוק ישנן לא מעט קבוצות סגורות ופתוחות העוסקות במתן מידע בזמן אמת אודות דירות המתפנות בעיקר באיזור תל אביב. לרוב הקבוצות יש חוק אחד גורף – אין כניסה למתווכחים, לגיטימי או לא לאסור על כניסתם, חלק ניכר מהאוכלוסיה הצעירה של תל אביב לא מעוניין ולא צריך לשלם סכומי תיווך מגוכחים עבור דירות מתפוררות רק בגלל בעלי דירות עצלנים ונצלנים. עמוד הפייסבוק 'דירות מפה לאוזן בת"א' אשר הוקם על ידי מיכל כהן מתוך אינטרס חברתי-שיתופי הנועד לסייע במציאת הדירה המיוחלת, הוא הפופולארי ביניהם עם כ-43 אלף חברים.

מספר גולשים טוענים היום בפייסבוק כי את מקומו של האינטרס החברתי תפס האינטרס המסחרי וכהן אשר מסננת ללא רחמים את המתווכחים המפרסמים מודעות בקבוצה, מעלה בעצמה מודעות תיווך עבורן כביכול היא מקבלת תשלום. גולשים אשר ניסו להתעמת עם כהן בנושא, טענו כי נחסמו מהעמוד (קליק לביקור).

אחת המתלוננות, שרון דר כתבה בסטטוס פייסבוק: "דירות מפה לאוזן בת"א היא קבוצה שהוקמה לכאורה מתוך אינטרס חברתי על ידי מיכל כהן. כולם שם כדי לעזור אחד לשני למצוא דירות בת"א שלא בעזרת תיווך. הקבוצה, בגלל היותה "טהורה" חברתית, צברה 120 אלף חברים. מה שקורה בפועל הוא שמיכל כהן, מנהלת הקבוצה, מעיפה וחוסמת מתווכי דירות המפרסמים בקבוצה (אוקיי, נגיד שזה לגיטימי), -אבל- מעלה בעצמה (כי "רק למנהלים מותר") הודעות מתיווך שעל קידומן היא מקבלת כסף".

"היום הזה היה שמשי ונחמד ככל שאר הימים, עד שניסינו לקיים איתה דיון בנושא כתגובה על אחד הפוסטים שהעלתה מתיווך, ונתקלנו בצנזורה נוראית על כל תגובה שנכתבה ובסופו של דבר – חסימה מחשיפה לתכני העמוד. אפשר לדבר שעות על כך ש"זכותה לקבל כסף ממתווכים, היא הקימה את הקבוצה", אבל לפחות בואו נוריד את הצל"ש שהענקנו לה לפני כמה שנים כשפתחה את הקבוצה שהיה נדמה לרגע כי היא מקדמת אינטרס חברתי. אולי כדאי לשנות את שם הקבוצה מ"דירות מפה לאוזן בת"א" ל- "דירות בת"א"? והנה השיחה שמיכל כהן צינזרה טרם חסמה אותי מהעמוד:"

דירות מפה לאוזן בת"א - מאינטרס חברתי לאינטרס מסחרי
דירות מפה לאוזן בת"א – מאינטרס חברתי לאינטרס מסחרי

14 תגובות

 • איכס פשוט גועל נפש בהתגלמותו! רק לפני שבוע שבועיים פורסמה כתבה על זה שהקבוצה הזאת עוזרת לזוגות צעירים ושזאת קבוצה חברתית. פשוט בא לי להקיא להבין שכל הקבוצה הזאת התמסחרה!!! כל ההצטדקות הזאת לא במקום!!! ניצול ציני נמוך ודוחה של קבוצה ברשת חברתית

 • ממש לא מבין על מה המהומה, אני מצאתי אחלה דירה בזכות הקבוצה הזאת. כל אלה שמתלוננים יכולים ללכת למקומות אחרים, נראה אותם מנהלים קבוצות כאלו, כמה קל לדבר כמה קשה לעשות. בחייאת קצת פירגון לא יזיק.

 • אפשר לדעת מי הדביל שנתן לסתומה הזאת להיות כתבת? אין פלא שהאתר הזה נקרא מזבלה.

  הבחורה נותנת ערך ומקבלת על זה כסף. וואלה הלוואי שהיא תקבל מיליון שקל על כל פרסום שהיא עושה. אתם מקנאים שאתם עובדים כל היום בעבודה שאתם שונאים ושלא חשבתם על לעשות קבוצה כזאת לפניה? פאקינג לוזרים. ושרון, את אחת הפוסטמות עם לא המלכה של הפוסטמות. תמשיכי לנקות שולחנות בתל אביב בזמן שאנשים עם ראש כמו מיכל נותנות שירות בן זונה וגם מרוויחות על זה טוב!

  מיכל כל הכבוד מחזיק לך אצבעות ותופס ממך המון!

 • דימה, כל מילה בסלע.
  מדינה של מגעילים .
  צרי עין …..

 • כל אחד מוזמן לעשות מה שהוא רוצה, אבל כשמתחילים מיזם בכסות חברתית, בהשענות על גל ששוטף את הציבור הישראלי, לצורך עשיית כסף חד וחלק זה קצת דוחה … אני רואה שיש פה הרבה שלא מסכימים עם דעתי, יהיו האינטרסים שלהם אשר יהיו, אבל זו דעתי ואני במקום דרי הקבוצה הייתי נוטש אותה … זה פשוט שימוש ציני במצוקה (לא קיומית אמנם, אבל עדיין מצוקה) של אנשים שזקוקים לדירה …

 • שרון דר ומיכל ישראלי, אתן שתי אהבלות שלא הייתי רוצה אותן בשום קבוצה ובטח לא לעבוד עם חברת היח"צ שאתן עובדות בה, עלובות.
  מיכל – חזקי ואמצי!!!!!

 • הקבוצות האלו הקימו אתר לכל הגולשים שלהם, נראה לכם שזה קורה בלי הכנסות?
  הגיע הזמן שאנשים יפסיקו להצטדק ויעריכו מה שעושים בשבילהם.
  זכותם להעלות מה שהם רוצים שם כדי להמשיך להצליח בשביל כולנו, לא מכירה מישהו שלא נעזר בקבוצה הזו, גם עם המתווכים וגם עם כל הפרסומים שם!!
  אי אפשר לנהל עסק , וכן, זה עסק לכל דבר, חברתי ככל שיהייה, בלי להרוויח מזה.
  והם לא צריכים לשאות אף אחד מכם.
  הקבוצות מעולות, האתר מעולה וזו עובדה.
  לא מתאים לכם? לכו למקום אחר, אני , עם כל הפרסומים ( שהם חלק אינטגרלי מהעניין, כמו בכל מקום) נשארת שם.
  אני במקומם הייתי מורידה את הדגל החברתי – רק כי זה ממש לא מגיע לכם…….
  צרי עין עלובים.
  מיכל ישראלי השניה ודומיהם.
  אני בטח לא עוזבת את הקבוצה וממתינה לראות לאן היא והאתר יתפתחו וימריאו!
  חיזקי ואימצי מיכל!
  ופרסמי כמה שצריך כדי שהקבוצה והאתר יגיעו למקום ראשון בארץ!!!!
  ותודה לך.

 • זו הטעיית הציבור! היא קוראת לעצמה קבוצה חברתית ועושה סיבוב על כולם. פתחה עשרות קבוצות "מפה לאוזן בפייסבוק" כדי שיהיה להטראפיק באתר סיטיוול… אני לא נותן לעסק הזה שנקרא סיטיוול עוד הרבה זמן. – תהני…כל עוד את יכולה..את על זמן שאול.

 • מצחיק לראות איך מיכל הציפה את התגובות לכתבה בתגובות מפרגנות לעצמה. פתטי.
  עכשיו היא תובעת אנשים שהקימו קבוצות "מפה לאוזן" אמיתיות, תוך כדי שהיא עוברת על חוקי פייסבוק ועושה כסף מהקבוצות שהקימה, וגם נכשלה ברישום המותג "דירות מפה לאוזן" כי הרי אין לה בעלות על ביטויים בעברית.
  התנהלות לא מכובדת, בלשון המעטה.

 • עכשיו נתקלתי במקרה בכתבה שנעשתה אודות מיכל ומכתבי האיומים שנשלחו מטעמה לקבוצות פייסבוק שהשתמשו במילים "מפה לאוזן" בשמן. במקרה הייתי חבר בשנים האחרונות, בקבוצה שכזו, שלאחרונה שינתה את שמה במפתיע ללא הסברים. אז היא החליטה להפוך מיזם חברתי למסחרי – ניחא – אפשר להבין, אבל לאיים על אלה ששנים פועלים בהתנדבות בעשרות אלפי שקלים? אפס באמינות היא מקבלת. זאב בעור כבש.

הוסיפו תגובה