מזבלה
חשיפה: נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל
חשיפה: נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל

חשיפה: נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בשעון ישראל – נתוני פייסבוק שקשת הייתה רוצה להסתיר נחשפים

בשבועות האחרונים קיבלתי מספר פניות מגולשים אשר תהו כיצד עמוד הפייסבוק של תוכנית 'חי בלילה' של קשת בהנחיית נדב בורנשטיין זינק מ-80 אלף אוהדים ללמעלה מ-300,000 וזאת בתוך שבועות בודדים, עתה המזבלה חושפת לראשונה את האמת שמאחורי המספרים.

לקראת סוף חודש מרץ השנה, מישהו בזכיינית ערוץ 2 קשת ובאתר MAKO התעורר והחליט שהגיע הזמן לתת פייט לעמוד הפייסבוק של הצינור, (אשר בחודשים האחרונים החל לעבוד במרץ) ובכלל לכל עמודי הפייסבוק הגדולים בישראל, ביניהם 'סטטוסים מצייצים' ועמודי הפייסבוק של הגופים המתחרים; וואלה!, ישראל היום, רשת, YNET ונוספים.

עד כמה שהרצון של קשת להפוך את עמוד הפייסבוק הראשי של MAKO לעמוד הפייסבוק החזק והגדול ביותר בישראל, הוחלט מסיבות פנימיות – לחזק את עמוד הפייסבוק של תוכנית 'חי בלילה' בהנחיית נדב בורנשטיין, במטרה שאולי יום אחד הוא יהווה שחקן מרכזי בהזרמת טראפיק למערך המשומן של מאקו וקשת, יגדיל את הרייטינג של התוכנית המקרטעת ואף יוכל להוות אפיק הכנסה נוסף עבור הזכיינית – אשר החלה למכור בקצב מטורף סטטוסים שיווקים בעמודי הפייסבוק שלה (ראו: חשיפה – כך רני רהב קונה סטטוסים שיווקיים מאתרי החדשות) במסווה של תוכן חדשותי ובניגוד לתקנון הרשת החברתית.

נדב בורנשטיין
נדב בורנשטיין

האסטרטגיה של מאקו נשענת על כך שבדומה ללא מעט פנים ייצוגיות של תוכניות קשת השונות, גם נדב בורנשטיין הוא סוג של NO BRAND, כך הוא מצטייר לפחות לדעתי האישית. אומנם השם שלו מוכר, הפרצוף מוכר, אך בסופו של יום הוא "בובה על חוט" המשרת אינטרסים של גוף תקשורת. לבורנשטיין אין שמץ של DNA משלו או בידול מאחרים, פניו מעטרים עמוד פייסבוק שאין לו שום נגיעה בתוכנו או באיכותו וזאת עוד לפני שבכלל דיברנו על תוכנית הטלוויזיה עצמה – אשר הוקמה על חורבותיה של הכשלון הקודם של קשת – 'לידיעת הגולשים' עם דרור גלוברמן (ולאחריה נקסטר אף היא בהנחיית גלוברמן אשר כשלה).

מאקו וקשת לא יודעים לעשות מדיה חברתית וזהו אולי החטא הגדול ביותר שלהם. הפוטנציאל של מאקו הוא עצום, אך כנראה שההון האנושי הניהולי הוא זה שמוביל את האידיאל המוטעה וההרסני של מאקו – 'יותר גדול, יותר חזק'. ישנם שני דברים (בטח יותר) שבהם הגודל לא קובע ולרוב הוא חיסרון – עמודי פייסבוק וגידול סרטני. מאקו הפכו את עמודי הפייסבוק שלהם לגידול סרטני.

בשבועות האחרונים עמוד הפייסבוק 'חי בלילה – נדב בורנשטיין' זינק בצורה מטאורית, מ-80 אלף אוהדים ללמעלה מ-300,000. קצב גדילה אשר אינו אופייני לשום עמוד פייסבוק מקומי ובשום פרמטר. גם אם מאקו היו מגדילים את העמוד באמצעות פלטפורמת הפרסום של פייסבוק, העמוד לעולם לא היה מציג קצב גדילה שכזה.

מבדיקה מקיפה של המזבלה אשר נערכה בשבועות האחרונים עולה כי "נדב בורנשטיין אולי חי בלילה אבל בטח שלא בשעון ישראל". מתוך 306 אלף אוהדי עמוד הפייסבוק של חי בלילה ישנם בסך הכול 101 אלף ישראלים, כאשר כ-85% מסך האינטראקציה עם העמוד בתקופה האחרונה כלל אינה ישראלית. מספר הישראלים בעמוד של חי בלילה עומד על פלח של 33% מסך האוהדים בעמוד, נתון עגום במיוחד לאור העובדה שהפלח הישראלי הממוצע בעמודי הפייסבוק של המתחרים, לרבות סטטוסים מצייצים, צינור לילה וכו' עומד על כ-87-90%.

פלח האוהדים הלא-ישראלים בעמוד הפייסבוק של 'חי בלילה' הוא לא במקרה, מדובר בהחלטה מודעת של MAKO אשר רוצה להציג כאילו זו יודעת לעשות מדיה חברתית וכאילו זו אוחזת בנכסי פייסבוק חזקים משל מתחריה. האשליה הזו מנופצת עם חשיפת הנתונים – אם יש משהו שמאקו לא יודעים לעשות זה מדיה חברתית, אולם סביר להניח שאלה ימשיכו למנוע נתוני אמת.

ככל שעמוד הפייסבוק של חי בלילה גדל, כך ההשפעה המקומית שלו קטנה. הוכחה לכך הם הסטטוסים אשר עולים לעמוד ופונים באופן ממוקד לקהל ישראלי – הם אינם אפקטיבים, אינם זוכים לחשיפה ואף מבישים (לכידת מסך: סטטוס ליום השואה).

במאקו אוהבים להציג את הנתונים באופן שנוח להם, גם אם מדובר בסילוף האמתבכתבה שיווקית שפורסמה באתר מאקו ב-23.4 נטען כי רוב האוהדים בעמוד הפייסבוק של חי בלילה הם בכלל ישראלים! בכתבה נכתב: "למרות שרוב העוקבים של העמוד הם ישראלים, מסתבר שלאט לאט הוא צובר תאוצה גם מעבר לים במדינות שונות ברחבי העולם" (לכידת מסך). ראוי לציין כי גם נכון לתאריך הכתבה, ה-23.4 סך האוהדים הישראלים בעמוד היה במיעוט.

הבדיקה המלאה של המזבלה:

חשיפה: נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בשעון ישראל
חשיפה: נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בשעון ישראל

בתאילנד אוהבים את חי בלילה! אלפי אתרים בחו"ל שיתפו סרטונים של העמוד:

נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל
נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל

חי בלילה בסאו פאולו – הברזילאים חולים על בורנשטיין

נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל
נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל
נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל
נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל

חי בלילה בבנגקוק – גם התאילנדים חולים על בורנשטיין

נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל
נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל

לא מבינים עברית… ככה זה ש-61% מסך האוהדים שלך בכלל לא מישראל

נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל
נדב בורנשטיין חי בלילה אבל לא בישראל

26 תגובות

 • אני חושב שאתה טועה והם דיברו על זה בתוכנית, יום אחד ההפקה העלו סרטון ויראלי שתפס תאוצה בעולם (אבל ממש) ועשרות אלפי גולשים עשו לייק לעמוד

 • איזה שטויות כתבה קנטרנית, הם פשוט מקבלים תשומת לב בעולם בגלל שיצופים של סרטונים מצחיקים. הברזילאים בכלל חושבים שזה עמוד פרטי של בחור מגניב

 • לא הבנתי מה החשיפה. בעצמך צירפת צילום מסך שבו הם מספרים שיש גידול מטורף וכותבים שהוא בגלל מדינות מסביב לעולם שעוקבות אחריהם. אז מה בדיוק הם הסתירו? למה לעשות כתבה שלילית שאין מאחוריה שום סיפור חדש??? מזבלה, עכשיו לכלכלתם

 • נכנסת במנחה אישית בצורה מאוד מעליבה. גם אם העמוד שלהם מצליח בעולם ולא בישראל? למה לגדף למה?

 • כתבה די מגמתית.
  נכון שיש קצת גליצ'ים ויש גולשים מחו"ל, לאפשר לשייך את זה לספאם או איזה קניית לייקים מפייבר,אבל לא הייתי יורד לרמה של הוצאת דיבה רק למקרה שזה לא המצב.
  בלי קשר, גם אם הכתבה שלהם על רבע מיליון התיירים היא מוגזמת, העורך הלשוני שלהם לא יעמוד על זה למשפט על שקר והונאה של הגולשים, וזאת מאחר ומזווית מסויימת, המשפט הזה הוא בהחלט אמת. רוב הלייקים מגיעים מהישראלים ולא ממדינה אחרת..
  זה נכון שאם תחבר את כל המדינות הזרות ביחד, סכום הלייקים מהם יהיה גדול מסכום הלייקים הישראלים, אבל במקרה שאתה משווה בין כל מדינה באופן אינדיבידואלי – המשפט שלהם לא נחשב להונאה (מבחינה משפטית בכל אופן).

 • [Comment ID #110314 Will Be Quoted Here]

  אין פה שום הוצאת דיבה, אבל אם מישהו חושב שיש לו קייס הוא מוזמן להגיש קובלנה ולנסות את מזלו. בשונה מאחרים, אני לא מתחבא מאחורי מעטפת של אנונימיות, הנה אני.

 • נניח שאכן נוצרה ויראליות לעמוד של חי בלילה ברחבי העולם,
  הסיבה לכך היא העלאת סרטונים מחדש לעמוד שלהם. אחד הדברים הכי לא מוסריים ושהכי מעצבנים יוצרים.
  הם אמנם מבקשים אישור לשתף, אבל אז מורידים מיוטיוב ומעלים מחדש כדי ליצור ויראליות.
  תופעה דוחה אבל עובדת ומביאה אליהם תנועה במקום ליוצרים.

 • לקוראי הבלוג שלום,

  קראתי את הפוסט הארסי והאמת שקצת הופתעתי. איני מכיר את "המזבלה" היטב ואיני מכיר את הכתב. אבל כנראה שהצלחנו יותר מדי וזה כואב למישהו, אחרת אני לא מצליח להבין את הדברים שנכתבו כאן. אתייחס לטענות אחת אחת:

  1. הכתב מציין שבחודש מרץ התקבלה החלטה לתת פייט לפייסבוק כזה או אחר. דבר כזה מעולם לא קרה. אשמח שהכתב יעדכן בפוסט מה ידוע לו על הפגישה והנסיבות שבהן זה הוחלט, מי החליט ומי היה שותף. כמובן בלי להסגיר את מקורותיו המהימנים. כי דבר כזה לא קרה
  2. הכתב מציין שאותה החלטה נועדה להגדיל את הרייטינג של התוכנית ה"מקרטעת". חבל שהוא לא בדק את הנתונים. התוכנית היא תוכנית הלילה הנצפית ביותר, בכל ערב שבו היא משודרת, ואף שברה את שיא הרייטינג לתוכנית החודש, עם מעל 27%. ככלל – הממוצע שלה הוא הגבוה ביותר מול כל תוכניות הלייט נייט שמשודרות בישראל – בהשוואה הן לערוץ 10 והן לעמיתים בערוץ 2. לנו איכות התוכנית חשובה יותר מהמספרים – אבל אם הכתב בוחר להתייחס אליהם, כדאי שידייק.
  3. מבלי להגיב לסגנון הכתיבה הנמוך בפוסט הזה ולפגיעה האישית בי, יש עוד הרבה מידע שגוי שחשוב לתקן. הכתב מציין שאין לי שום נגיעה בתוכנו או באיכותו של עמוד הפייסבוק שלנו. כמו שאר הטענות המגוחכות, גם כאן יש בכך בעיקר כדי להעיד על מהימנותו של המידע – מכיוון שאני מנהל את עמוד הפייסבוק שלנו. יש מערכת נפלאה של אנשים ששותפים ביצירת התוכן של "חי בלילה" – הן לתוכנית והן לעמוד – אבל אני מעורב בכך עד מאוד. וגאה על כך
  4. ועכשיו לנתונים: בשבועות האחרונים עמוד הפייסבוק 'חי בלילה – נדב בורנשטיין' זינק בצורה מטאורית, מ-88 אלף אוהדים ללמעלה מ-300,000'. זה נכון. וזו גאווה גדולה. מעולם לא קנינו לייק. מעולם לא שילמנו על סטטוס לפייסבוק. בעבודה קשה עלינו מ80,000 למעל 300,000 בשבועות ספורים – פשוט כי ייצרנו תוכן ויראלי טוב, שגולשים גם בארץ וגם בעולם נהנים לשתף ולצרוך.
  5. ומעולם גם לא הסתרנו את זה. כשmako פנו אלינו, כדי לעשות אייטם לציון ה250,000 שמחנו על כך. גם בכתבה, כפי שאפשר לראות בצילום המסך שמצורף לפוסט הזה – התמקדו בגידול המרשים שלנו בעולם. באותה כתבה אף התראיינתי וציינתי עד כמה אנחנו ויראליים במדינות ברחבי הגלובוס, ואיך נוצר שיח מעניין בין גולשים ממדינות שונות על דף הבית שלנו. שום דבר לא הוסתר. ההיפך אנחנו גאים – גם בזינוק הישראלי המרשים, וגם בזה העולמי. איזה עוד עמוד פייסבוק ישראלי זוכה לחשיפה כל כך גדולה במדינות רבות בעולם? ומה רע בזה?
  6. ועדיין – למרות שאנחנו כל כך נפוצים בעולם – אנחנו קודם כל עמוד ישראלי. אנחנו גאים להיות תוכנית ישראלית. ולפנות קודם כל לקהל הביתי שלנו. לכן אנחנו כותבים סטטוסים רק בעברית. ונהנים להגיב רק בעברית. אני מעלה תמונות מליל הסדר, מהמימונה, כמובן מצילומי התוכנית. מתכתב בזמן השידור עם הגולשים שלנו – המעורבים כל כך. והסטטוסים האלה זוכים לאלפי לייקים, שיתופים ותגובות. אכן היתה פעילות מועטה בעמוד הפייסבוק שלנו ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, מתוך החלטה לכבד את היום ולא להעלות סרטונים. בכל יום אחר – לכל הסטטוסים שלנו בעברית – יש המוני לייקים, תגובות ושיתופים. אבל ברור שכשכותבים מגמתי – מתעלמים מהאמת
  7. ויש עוד הרבה דברים לא נכונים – לmako אין שום מעורבות בעמוד הפייסבוק שלנו, מעולם לא מכרנו סטטוס לשום גוף מסחרי או שיווקי או לא יודע מה, אבל יותר מהכול – ומבלי לפגוע באפיקים משפטיים, שנבחנים ברגע זה ממש, נפגעתי. מפרסום כתבה שהיא לא רק מתקפה אישית עליי, אלא גם על התוכנית שלי וגם על עמוד הפייסבוק שלי. מתקפה שבבסיס שלה יש נתון אחד נכון – לעמוד הפייסבוק של "חי בלילה" יש 300,006 גולשים, מהם 100,000 ישראלים – ועם גידול של עשרות אחוזים בשבוע. כמה זה מדהים? פשוט תסתכלו על הנתונים ב"מזבלה", זה בערך הדבר היחיד שנכון פה – והנתונים האלה מדברים בעד עצמם

  נדבב

 • [Comment ID #110318 Will Be Quoted Here]

  כתבה מרתקת ונדב אל תבלבל תשכל עם ההיבט המשפטי ותמשיך לחיות בסרט, לא יכול להיות שבזמן ממש קצר מ- 88 קפצתם ל- 300 ויותר.

  דורי תמשיך להפציץ.

 • בגלל שהוא קיבל לייקים מחו״ל הוא גידול סרטני? באמת.. כדאי שתבררו אם העורך דין של אייל גולן פנוי לייצג אתכם כי אני רואה את כתב התביעה מוגש לבית המשפט מחר בבוקר.. יש מלא ישראלים בתאילנד ובברזיל..
  בתחילת הכתבה כתוב זינוק מ 80 אלף ל 300 אלף, אחרכך כתוב מ 88 אלף ל 301 אלף, שמתוכם 101 אף ישראלים, גם אם היתה קפיצה של 20% בגולשים הישראלים בתוך שבועות, יש כאן באז.. ומזה אי אפשר להתעלם. יש מלא ישראלים בחו״ל, יש מלא אנשים שנהנים לעקוב אחרי תכניות טלויזיה מהעולם.. להגדיר את זה כסרטן? מישהו קצת נילחץ וייצא מהכלים? באמת.. אפשר להתבטא בצורה מעט יותר מתונה, אפשר גם לפרסם התנצלות, זה לא פוגע בכבוד של אף אחד ובטח יעזור בהסדר הפשרה במשפט נגדכם.
  עכשיו תצנזרו אותי או לא תפרסמו אותי בכלל? מרגישים מאויימים? לא? אז למה לצנזר? פשוט, תאמינו באמת שלכם ולכו אחרי האמת שלכם.

 • אמנם תגובתו של נדב בורנשטיין נשמעת מנומקת וכנה, קפיצה מטאורית של עמוד כמעט בין לילה ובייחוד בשווקים מעבר לים (לייק לדף בעברית על ידי לא דוברי עברית) מריחה חזק מקניית לייקים בצורה אפורה או קניית חבילת קידום לגיטימית מפייסבוק.

  אתם מוזמנים לראות את הסרטון בYoutube שנקרא Facebook Fraud שמסתובב לאחרונה שמראה את השיטה:
  https://www.youtube.com/watch?v=oVfHeWTKjag

  בסרטון, היוצר (שהוא וולוגר ידוע ומפורסם בזכות עצמו), מראה כיצד הוא קנה חבילת קידום לגיטימית מפייסבוק וקיבל בתמורה ים של לייקים מזוייפים מפרופילים פיקטיביים ממדינות לא רלוונטיות. זה לא משנה אם הלייקים נקנים בצורה לגיטימית או לא, הלייקים בסוף הם מזוייפים. למה זה קורה? התיאוריה היא שבשביל להתמים את התנהגות המשתמשים הפיקטיביים שמשתמשים בהם בקניית לייקים, הם עושים גם לייקים "לגיטימיים" שמגיעים בעקבות קניית קידום מפייסבוק רק בשביל להיראות לגיטימיים ולא ליפול במערכות זיהוי הפרופילים המזוייפים של פייסבוק.

  כך שיכול להיות שקשת קנו חבילת קידום "לגיטימית" מפייסבוק שהביאה להתפוצצות הלייקים. הצד השני של המטבע זה שהתפוצצות כזאת של לייקים לא רלוונטים היא בעצם ירייה ברגל של עצמך. בשביל לדעת אם פוסט מעניין מספיק, פייסבוק בוחן את השטח ושם פוסט חדש מהעמוד בפיד של אחוז מסויים של משתמשים שעשו לייק. אם אותו פוסט מקבל מספיק לייקים פייסבוק מחליט לשים את הפוסט בפיד של אחוז גדול יותר של עוקבים. כאשר פוסט נמצא בפידים של פרופילים מזוייפים האינטראקציה איתו היא אפסית וכך יוצא שפחות רואים אותו אוכלוסיה שלרוונטית לדף. אפילו אם אותם לייקים "מעבר לים" הם לא מזוייפים, אפשר לדמיין שתהיה אפס אינטראקציה לפוסטים בעברית לאותם משתמשים וכך העמוד רק דפק את עצמו. אבל כן, זה מאפשר לקשת להראות למפרסים מספרים מטורפים של עוקבים וכנראה שהמפרסמים פחות מבינים איך רשתות חברתיות ופייסבוק עובדים.

  ובנימה אישית, אמנם הכותב השתמש בשפה קצת ארסית שקרא לנדב no brand ובובה של קשת, אבל אני נוטה ממש להסכים. קשת ידועים ביצירת תוכניות כלום כאלה שכל מטרתן היא קידום תוכניות הדגל של הערוץ באמתלה של תוכניות לגיטימיות. למשל תוכנית הבוקר של קשת היא נטו פרסומת אחת ענקית לאח הגדול שיצאה משליטה. אני לא אשכח שראיתי את אחת העונות של האח הגדול ואחד הבלוגרים אמר שהוא כבר מחכה בקוצר לרוח לראות את קותי מלהג על מצב הגרעין האיראני והתכווצתי כי קלטתי שזה אשכרה מה שהולך לקרות. והנה כעבור כמה חודשים זה הפך למציאות שקותי יושב בפאנל המכובד ומלהג.

  אפשר לעשות כתבת תחקיר ענקית על השיטה של קשת (וגם של רשת) לקידום מכירות צולב ואיך הערוץ הפך רק לקליפה של תוכן בעוד שכל מה שמוצג שם נועד נטו לקדם משהו מסחרי או תוכן אחר שיקדם משהו מסחרי. הבנו כבר שב"חי בלילה" לא באמת מעניין אותם להפגיש בני משפחה מעבר לים בוידאו אלא בשביל לעשות פרסומת ל014. ושבאקס פאקטור הפגישה עם החבר החייל נועדה נטו להראות משהו דמוי מכונת קולה ענקית שיוצאים ממנה פרסים. ושברד ודביר לא באמת מעוניינים לתת לכם טיפים להתחיל עם בחורות אלא לגרום לכם לגלוש לאתר ולהחשף לקמפיין של אקס. ובמשחקי השף הדבר האחרון שמעניין אותם זו מנה עם ערכים תזונתיים גבוהים אלא לדחוף לך את ה"שף התזונתי" שמתכתב בצורה מושלמת לקמפיין ה"מצפן התזונתי" של תנובה. צריך להיות עיוור בשביל לא לראות שחצי מהתוכניות שיש על המסך הן פרסומות בוטות שבאו לעקוף את הרגולטור. אבל אני כבר סתם מברבר.

 • כתבה מגמתית לחלוטין למה אין פה גילוי נאות שאדון דורי הבעלים היקר של המזבלה ואדון עמרי חיון המטנף מספר אחד על קשת יש יחסים קרובים וכל מה שאכפת לכם זה לרדת על קשת ,האמת שלנו זה נמאס . נמאס מסטטוסטיסם מצייצים ,נמאס מעמרי חיון , נמאס מגיא גולד ,נמאס מחורים ברשת ,נמאס מהחיידק , ונמאס מהמזבלה ! טינפתם את הרשת מספיק צאו לנו מהאנטרנט !

 • [Comment ID #110318 Will Be Quoted Here]

  היי נדב,
  בוא נצא מתוך נקודת הנחה שהטענה שלך נכונה והצלחתם לגייס 230,000 לייקים בתוך 3 שבועות ללא קידום ממומן. אם כן, אז שאפו. אבל כמה שאלות מעוררות תמיהה:
  1. איך יכול להיות ש-85% מהחברים בעמוד אינם ישראלים. התכנית כל כך פופולארית בעולם?
  2. איך יכול להיות שפוסטים על יום השואה אינם זוכים לויראליות כלל. הפוסט שהעליתם אתמול קיבל בסך הכל 160 לייקים. זה אפילו לא אחוז מהאינטראקציות בפוסטים הקודמים בעמוד. מה לדעתכם גרם לירידה הפתאומית.
  3. אם אתם עובדים קשה כדי לייצר תכנים ויראליים, שרובם לקוחים מהעמוד הזה https://www.facebook.com/RightThisMinute, איך יכול להיות שהם מקבלים 300 לייקים לפוסט בעוד שאתם מקבלים 30,000.
  4. מותר לכם לנכס קטעי וידאו שעולים לרשת לעמוד שלכם? אתם לא מסתפקים בקישורים, אלא מורידים את הסרטון ומעלים אותו לעמוד שלכם עם קרדיט קטן.
  5. שאלה לא קשורה: העמוד משלב תוכן שיווקי של מותגים מסחריים ללא גילוי נאות, מה תגובתכם בנושא?

 • מראש, התחרות על כמות הלייקים לדפים באינטרנט אינה הוגנת כאשר קשת ורשת מנצלים היטב את המדיה הטלוויזיונית שניתנה להם על מנת לקדם את האתרים ואת עמודי הפייסבוק שלהם די בקלות מבלי לצור באמת תוכן אלא להסתמך על דיווחים וסרטונים שגולשים יצרו באינטרנט. בכללי, התכנית "חי בלילה" נגועה בשטחיות אך לא באשמתה, רוב התקשורת המסחרית היום חלולה ושטחית ואינה באמת מעמיקה. דוגמא אחרונה לאייטם שטחי ובעייתי בתוכנית: סקר רחוב מביך – מה אתה יודע על יום השואה.

 • מבלי להתייחס לטיעונים בכתבה, ואני בין העוקבים הסקרניים אחר הגידול התמוה של חי בלילה, מאד הפריע לי סגנון הכתיבה שנשמע אישי מידי, מעליב ועל גבול המתלהם. חבל.

 • אויש… איני מכיר את המזבלה… יש לך עוד פייסבוק על שמך עם יותר מ-300K לייקים ואתה לא מכיר ולא שמעת מעולם על המזבלה, על הבלוג מזבלה… שום דבר לא שמעת… פפפפפחחחחחחחחחח מהמשפט הראשון מתחילים השקרים, או הבורות… לא ממש משנה כבר ההמשך.

 • ולכל אורך הכתבה לא אמרת פעם אחת: הם קנו לייקים!

  יש היום ים אתרים של מוסלמים מתאילנד, ברזיל, תורכיה, דרום אמריקה ושאר עולם שלישי שמוכרים לייקים בתוך שבוע בלבד.
  ברור מאליו שבכך מדובר. אלו רובוטים שעונים ועושים לייקים וזה כבר ידוע מזה זמן מה שזו מחלה חדשה של פייסבוק, ושלמנהלים אין דרך ממש לפטפל בה כרגע.

  מבחינתי זה ברור מאליו – הם קנו לייקים. נקודה. שיתבעו אותי מצידי ונלך לבית משפט על זה.

 • דורי, כול הכבוד שקראת את התגובה הקודמת שלי וערכת ותיקנת את הנתונים בכתבה. זו לא בושה לטעות, להפך.. מטעויות רק לומדים, מקווה שנדב צחק כשאמר שהם הולכים לתבוע אותך, מקווה שהכול יישכח וייעלם כמו אייל גולן והקטינא 🙂

 • לא עשיתי לייק לנדב בורנשטיין, ואת המזבלה אני מכירה המון זמן, צר לי להגיד שהכתבה מאוד לא בסגנון עיתונאי – נקרא מאוד משתלח ומאוד אישי… יכול להיות שהקפיצה בלייקים מוזרה, לא הגיונית ואף לא חוקית, היה לי קשה להתייחס לזה כי הארס בכתבה והסגנון המאוד מאוד מאוד אישי (הכתבה נראית כמו סטטוס בפייסבוק…) התעלו מעל הטענות הענייניות…
  בכל מקרה, בברכת חיוביות ובהצלחה לכולם…

 • אני לא מתעניינת ב"חי בלילה" וחושבת שזו תכנית למלמית, לא מזיקה ולא מועילה. האואבר, הכתבה הזאת נודפת רוע, ארס וחוסר מקצועיות משווע. האם לכותב יש ביף עם קשת/מאקו?

הוסיפו תגובה