מזבלה.קום

קופי פייסט

מזבלה

אני לא יודע מה יותר חמור – העובדה שרוני אזולאי קורא את "השנים הטובות – המדריך לאיכות חיים 2009" או הקופיקט שעלי כותרת עשו לפרינט של רשות הדואר האוסטרלית, אשר הופיע באותו מדריך.

נראה לי שיהיה מגניב אם אני אכתוב פה מלא משפטים שפשוט יתחברו יפה עם הויז'ואל של הפרינט, אז אתם לא חייבים לקרוא מכאן והלאה: מטמנה (או "מטמנת אשפה" או "מזבלה") היא אתר המשמש להטמנת פסולת לאחר שסולקה מהמקום שבו נוצרה. קיימים מספר סוגים מטמנות אשפה: מטמנה לפסולת מעורבת – מיועדת לקליטת פסולת עירונית (ביתית, משרדית ותעשייתית) מכילה פסולת מזון, מוצרי נייר, פלסטיק, זכוכית ועוד. מטמנה לפסולת יבשה – מיועדת בדרך כלל להטמנת פסולת בניין שהיא חלקי מבנה שנהרס ופסולת אחרת הנוצרת אגב הבנייה (חול, חצץ, חלקי בלוקים וכו') במטמנה יבשה מותרת הטמנה של חומר אינרטי אחר (שאינו מגיב עם מים) שמקורו בדרך כלל בייצור תעשייתי. מטמנה לחומרים מסוכנים – מיועדת להטמנה של נוזלים רעילים, רדיואקטיביים וכו'. בישראל מטמנה אחת בלבד לפסולת רעילה ברמת חובב. הכשרת אתר הטמנה לפסולת מעורבת כולל עבודות איטום הקרקע למניעת חלחול נוזלים למי התהום, ניקוז נוזלים ושאיבתם מתחתית המטמנה באופן סדיר, הנחת צינורות לשחרור מבוקר של "גז מטמנה" המורכב ברובו ממתאן (בדרך כלל בין 55%-60%) הנוצר אגב פרוק הפסולת האורגנית על ידי חיידקים (תסיסה). שחרור גז המטמנה נמשך שנים רבות ובמהלך השנים הראשונות הפקת חשמל מפליטתו באמצעות גנרטור ייחודי היא כלכלית. החשמל המופק נמכר לחברת החשמל אשר מחויבת לרכוש אותו על פי חוק החשמל. בדרך כלל כעבור 5 עד 7 שנים פוחתת פליטת הגז כך שייצור החשמל ממנו אינו פעולה בלה בלה בלה בלה בלה בלה עוד מילים כדי להשלים את המשפט ולהגיע לקצה. זהו.
עלי כותרת מבית עלי שלכת

רשות הדואר, אוסטרליה

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

18 תגובות לפוסט

18 תגובות

 1. אנדיוני,

  אתה יודע בוודאות שזו עבודה של אופ טימום ? אני מכיר את הפרינט של רשות הדואר האוסטרלית כבר למעלה משנתיין ופשוט מעריץ את הגאונות במודעה הזו, עד כדי כך שהיא גם אצלי בסלולארי.. פתאום לראות העתקה כזו נמוכה. זה פשוט הביא אותי לג' נ נ ה ה ה ה ה ה ה ה ה

 2. מה אתם רוצים? המצב הכלכלי הקשה פגע בהוצאות הספרים ואין כסף לקופי ולארט. חוץ מזה קוצצו מאות משרות ויש שמועות שגם הארי פוטר…

 3. אני אומר הטקסט של המכתב גנוב מאחד הספרים של עלי כותרת.

  שורה שלישית על היד כתוב Billy Joel music, בהחלט נוגע.

 4. הדואר האוסטרלי – אחד השפיצים ביותר מזה שנים. תודה לאדי גולדנברג על הגילוי שלו.
  שורה מדהימה.

 5. זה בכלל לא נראה אותו דבר
  הויז'ואל הישראלי הרבה יותר דהוי.

  יש מצב שהם אפילו לא השקיעו בפוטושופ?

 6. הגדלתי לעשות וגלשתי לאתר של עלי כותרת, ו… שומו שמים! קצת קריפי הייתי אומר ומצטט: "…לאחרונה השקנו שירות חדש בישראל – שריפת גופה ושירותים נלווים – פיזור האפר וקבורתו…"

  למרות שזה ממש מזכיר את הסרט "פגוש את ההורים" עם סטילר.

 7. נמאס כבר מהאוסטרלים האלה שגונבים רעיונות של מפיקי ספרים מיוחדים ישראלים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים