גוגל חוגגת יום הולדת 15 עם דודל פיניאטה אינטראקטיבי

google15

ענקית האינטרנט האמריקאית גוגל (Google) אשר הוקמה ב-4 בספטמבר 1998 על ידי לארי פייג' וסרגיי ברין, בעת שלמדו באוניברסיטת סטנפורד, חוגגת היום 15 שנה להיווסדה עם דודל פיניאטה אינטראקטיבי. קליק לצפייה בכל הדודלים האינטראקטיבים במזבלה.

גוגל חוגגת יום הולדת 15 עם דודל פיניאטה אינטראקטיבי
גוגל חוגגת יום הולדת 15 עם דודל פיניאטה אינטראקטיבי

אודות גוגל, מתוך ויקיפדיה: חברת גוגל (באנגלית: Google) היא תאגיד אמריקאי הפועל בכל העולם שעיסוקיו המרכזיים הם שירותי חיפוש מידע באינטרנט, מחשוב ענן וטכנולוגיות פרסום באינטרנט. חברת גוגל מפעילה ומפתחת מספר מוצרים ושירותים ברשת האינטרנט, והרווח העיקרי שלה נובע בעיקר מפרסומות, דרך תוכנית AdWords‏. החברה הוקמה בספטמבר 1998 על ידי לארי פייג' וסרגיי ברין, בעת שלמדו באוניברסיטת סטנפורד, והפכה לחברה ציבורית באוגוסט 2004. הצהרת הכוונות הרשמית של החברה היא "לארגן את כלל המידע העולמי ולהופכו לנגיש ויעיל לכלל העולם"‏. בשנת 2006 עבר מטה החברה למשכנו הנוכחי במאונטן וויו, קליפורניה.

מוערך כי ישנם יותר ממיליון שרתי-אירוח ברחבי העולם המפעילים את שירותי גוגל‏, ושבכל יום שרתי גוגל מטפלים ביותר ממיליארד שאילתות-חיפוש‏ וביותר מ-24 אלף טרה בייט של מידע שנוצר על ידי משתמשים בשלל שירותיה של גוגל‏. קצב צמיחתה המהיר של גוגל מאז הקמתה נובע מפיתוח מוצרים, רכישת פטנטים ויצירת שותפיות עסקיות שלא קשורים למוצר הליבה של החברה, מנוע החיפוש. החברה מציעה מספר מוצרי-אינטרנט, כגון שירות האימייל "ג'ימייל", הרשתות החברתיות "גוגל+" ו"אורקוט", אתר הווידאו "YouTube" ואתר הבלוגים Blogspot של חברת Blogger, שנרכשה על ידי גוגל בשנת 2003. גוגל מציעה גם תוכנות שולחניות כגון הדפדפן "גוגל כרום", תוכנת ארגון ועריכת תמונות – "פיקסה", ותוכנת מסרים מיידיים – "גוגל טוק".

כמו כן גוגל מובילה את פיתוחה של מערכת ההפעלה לטלפונים סלולריים "אנדרואיד", מערכת ההפעלה למחשבים" Chrome OS" ומערכת ההפעלה לטלוויזיות "Google TV". אתרה הראשי של גוגל, google.com, הוא האתר הנצפה ביותר באינטרנט, ובין רשימת 100 האתרים הנצפים ביותר בעולם ניתן למצוא את אתרי גוגל המותאמים למדינות השונות (כמו google.co.in, google.co.uk) ואתרים אחרים שבבעלות גוגל כגון YouTube, ‏Blogger ו-Orkut‏‏. מרכזיותה של החברה בשוק האינטרנט העולמי הוביל לביקורות על החברה בשלל נושאים, בין היתר בענייני פרטיות, זכויות יוצרים וצנזורה‏.

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

1 תגובות לפוסט

תגובה אחת

  1. נחמד מאוד. מזל טוב לגוגל. אגב, את הכתבה הזאת חיפשתי ומצאתי בגוגל, כמעט כמובן 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים