פתאום כולם רוצים לשמור איתי על קשר!

מזבלה

הטקסט המקדים באדיבות איגוד האינטרנט הישראלי. היום נכנס לתוקפו חוק (PDF) שנועד למנוע הפצת דואר זבל (סעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ"ב-1982). על מנת שדואר אלקטרוני שהתקבל יחשב עפ"י הגדרות החוק כדואר זבל עליו לעמוד במספר תנאים: המסר מופץ "באופן מסחרי". מסר המופץ למטרה 'טובה' – תרומה חברתית, גמילות חסדים וכד' אינו נחשב מסר המופץ באופן מסחרי ועל כן אינו נחשב דואר זבל. מטרתו של המסר שהופץ הינה "לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת". מסר שעניינו עידוד הצבעה בבחירות או ידיעון שכל מטרתו להעביר מידע מקצועי אינם נחשבים עידוד לרכישה ועל כן אינם נחשבים דואר זבל. המסר נשלח באחד מהאמצעים הבאים: פקסימיליה, מערכת חיוג אוטומטי, הודעה אלקטרונית (דוא"ל) או הודעת מסר קצר (SMS). המסר נשלח מבלי שנתת הסכמה מפורשת, מראש ובכתב לקבלת הדואר (דרישת הכתב יכולה להתמלא גם אם האישור ניתן בהודעה אלקטרונית או בשיחה מוקלטת). עם זאת, החוק מתיר למפרסם לשלוח פנייה חד פעמית לבית עסק בלבד (לא ליחידים) ובה הצעה להסכים ולקבל ממנו דבר פרסומת.

בתקופה האחרונה נראה שכל הגופים המסחריים רוצים להיות חברים שלנו. חברות סלולאריות מבטיחות SMS'ים חינם למי שמוכן לקבל תוכן שיווקי, נציגי מכירות מפתים בכל מיני הצעות דרעקיות והכי משעשעים הם כל המיילים בסגנון "בואו נמשיך להיות בקשר" / "אנחנו רוצים לשמור איתך על קשר" שהעמיסו על תיבות המייל שלנו בימים האחרונים. הנה כמה מהמיילים שנחתו אצלי, חלק גזורים טילים ומשעשעים ואני טוען לקונספירציה של אחד מהם!

נתחיל מהמייל הקונספירטור, "התארגנות להבאת לאונרד כהן להופעה בארץ" מתוך המייל:

לאונרד היה אמור להופיע בארץ בספטמבר האחרון אך ההופעה בוטלה, עפ"י הפרסומים, מסיבות כלכליות הקשורות בהפקה. אנו, מעריצים מושבעים עם כיסים לא עמוקים מספיק לטוס להופעה בחו"ל, החלטנו לעשות מעשה. אנו מאמינים כי אם נצליח לרתום אלפי מעריצים, נוכל לקדם את העניין. בשליחת מייל תמיכה, אני מביע/ה את הסכמתי לקבלת מידע נוסף בדואר אלקטרוני בעניין זה בלבד (יוזמה לקידום הופעה של לאונרד כהן בישראל). הודעות הדואר הנשלחות על ידי Leonard2Israel עוברות סינון קפדני ונשלחות בהתאם להוראות חוק התקשורת (בזק ושידורים), התשס"ו- 2005. ידוע לי כי אני יכול בכל עת, אם ארצה בכך, לחזור בי מהסכמתי זו על ידי שליחת מייל להסרה.

אין לי מושג מי זה ישראל טופר ולמה הוא שלח לי מייל, אבל הוא שלח ועד אחד מרגש:

זהו, מהיום והלאה לא תקבלו מיילים בעברית, רק באנגלית, רוסית, צרפתית וספרדית שיבטיחו לכולנו ויאגרה, הארכת אברים, עסקאות ניגריות מפוקפקות וכן סליחה , שכחתי גם פוליטיקאים שדאגו לעצמם וידחפו לנו את הזבל שלהם. זהו מהיום בעלי העסקים הקטנים יעברו להשתמש יותר ויותר בפליירים, טלפונים, מכתבים ופרסומות במקומונים זה יעלה להם הרבה כסף ולנו הרבה נייר ולמי שלא יהיה כסף יצטרך לוותר על העסק שלו, מכיוון שאי אפשר יהיה לשלוח מייל לאף לקוח פוטנציאלי מבלי לחשוש מתביעה אל תחייכו ותשמחו לאידם, הם יכולים להיות החברים והקרובים שלכם שדווקא עכשיו כשמתחיל המיתון נפלה עליהם צרה שכזאת אבל לא נורא העיקר שתיבת הדואר שלנו תישאר נקייה בלי פרסומות חוץ מתעמולת בחירות אז תצביעו להם , למחוקקים שיודעים להילחם נגד דואר הזבל אבל לא מטפלים בזבל שהם מייצרים שמגלים עליבות בכל דבר רציני ומצוינות בכל דבר שולי שמקשקשים על חשיבות העזרה לעסקים קטנים אבל עוזרים רק לאילי ההון המתמוטטים. תודה לכולם. בברכה, ישראל טופר – יועץ שיווק שלא זקוק לדואר אלקטרוני כדי להתפרסם ולהתפרנס אבל חרד מאד לגורלם של עסקים רבים.

המייל של ישראל הזכיר לי את העצומה הפדחנית והספאמרית של רונן וייס והמכללה לעסקים. צעקת העסקים הקטנים הוא קרא לזה ובו בזמן הפציץ אותנו במיילים ללא רחמים. איזו צעקת עסקים קטנים ואיזה נעליים, בגלל אותו ספאם של כביכול עסקים קטנים בזבזתי שעות על גבי שעות בכל שבוע בסינון דואר זבל.

אטיאס לא חונק, אתם חנקתם! מתוך עמוד העצומה (קליק ל-PDF של עצומת הספאמרים):

אטיאס

מכון לטיפול בפטרת ציפורניים מודה שהוא גרם לי לפטרת באימייל:

במהלך השנתיים האחרונות ביצענו קמפיינים בדיוור אלקטרוני בהיקף נרחב באמצעותם נחשפנו וטיפלנו במאות לקוחות אשר סבלו מפטרת בציפורניים . למרות שחלק מהנמענים לא "נהנה" מהפרסום באמצעי זה , לנו ובעיקר ללקוחותינו היה זה ערוץ נהדר ליצירת קשר ואפשרות לעזור ולטפל בבעיית הפטרת שמציקה לכ 40% מהאוכלוסיה . החל ממועד זה בשל חוק התקשורת החדש , לא יהיה ניתן להמשיך ולשווק באמצעי פרסום זה. נודה לכם אם תרשמו את הפרטים שלנו ליצירת קשר בהמשך השנה, מוקד טיפול ארצי רשת פטרת סנטר.

הנה חבר'ה שלא יזיז להם אם לא אלחץ על אישור, גם ככה יש להם את המדיה הכי מפולחת וענפה.

ויזה כאל

איך אפשר לומר לא לקיטה הקוזינה עם עיניי ה-PUPPY, בלתי אפשרי.

קיטה גירל

קונדומי R3 רוצים לחדור!

קונדומים

ולסיום, הספאמר האהוב עלי, שממנו אני תמיד מוכן לקבל זבל:

נדב הכוכב

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

12 תגובות לפוסט

12 תגובות

 1. אבקש להוסיף מידע היסטורי על הדואר. הסימנים הראשונים לשליחת דואר והסדרתו באופן חברתי מופיעים במצרים העתיקה. המילה מופיעה אצלנו לראשונה במגילת אסתר. הרבה אומות מציינות את שליחת הדואר כרגע היסטורי שלהן. כך למשל באוסטרליה העסיקו את הדוור הראשון ב-1809.
  כיום הדואר בישראל עובר תוך יומיים ליעדו. זאת לעומת השבועות שלקחו לדואר להישלח בעבר. אי מייל נשלח תוך כמה שניות. דואר הזבל משמש כיום כאותם פליירים שמכניסים לנו לתיבת הדואר. חוק דואר הזבל מבקש לבטל את התופעה הזו. האיחוד האירופאי מעריך ש-50% מהדואר האלקטרוני הוא דואר זבל אני מעריך ש-95% מהדואר בתיבה שלי הוא זבל.
  הרבה חברות פרסום עומדות מול שוקת שבורה הפתרון הוא בבנייה של אתרי אינטרנט וקידום ברשת גוגל.
  http://seo-sem-israel.com/ 😉

 2. תיבת הג'אנק מייל שלי הביטה בי בעיניים עצובות הבוקר,
  נטושה ומיותמת
  אוי, אני מתגעגעת לאנשים הטובים שרצו שאגדיל את הזין שלי 🙁 ;;)

 3. לכל "מעריצי" נדב הכוכב במקאן דיגיטל…
  חדר לידכם יושב ניר רפואה שמביא בלינקים [שווים!] בטוויטר שלו
  בקצב שלא מבייש אותי ביום סגרירי. אבל לי קוראים ספאמר.

  אם הייתי עושה בלוג עם כל הלינקים שלי
  אתם יודעים שזה היה דף הבית שלכם.

  ודרך אגב…
  אתם באמת חושבים שאין לי עבודה
  או שאתם סתם מקנאים שאני מתקתק גם עבודה
  וגם מפיץ לינקים שווים. מי שעבד איתי, יודע איך אני משלב.
  מי שלא עבד איתי.. מוזמן לבוא ולעבוד באידיאולוג'יק.
  ומי שעבד איתי ולא עובד אלא כותב טוקבקים מזוייפים עליי… שילוח רואה הכול.

  ואת הפוסט הזה אני לא מסיים בסמיילי עם חיוך.
  כי אכלתי עכשיו פיצה עם בצל ומסריח לי מהפה…

 4. [Comment ID #15205 Will Be Quoted Here]

  [Comment ID #15203 Will Be Quoted Here]

  אני מניח אילן שילוח הוריד לכם היום ת'שאלטר של המזגן, אחרת אין סיבה הגיונית למה התגובות שלכם כאלו מזיעות ומעייפות.

 5. חסרי החיים התאחדו!
  לשבת כל היום מול המחשב, לכתוב על עבודות של אחרים בארץ ובעולם ולקשקש על זה עם נדב רביב והמזבלה.

 6. אני מצאתי בתיבת הספאם של אחת מתיבות המייל שלי משהו נחמד (נניח נחמד, טוב?).
  סקר תמים למראה בנוגע לחשיפת ילדים לתכנים מיניים או משהו בסגנון.
  שלוש שאלות שלא קשורות לשום דבר שרק צריך לענות עליהן בכמה מילים ותודה על הזמן שהקדשתם לנו ולילדים שלכם.

  מתחת, שני ג'ייפגים באותיות קטנות. הראשון עם כל הסיפור הזה על החוק. השני עם אישור להמשיך לשלוח כל מיני דברים.

  כל מה שצריך לעשות זה לענות על הסקר, להחזיר לשלוח והוא כבר ידאג למלא לך את התיבה במייל.

 7. אין ספק שנדב הוא הספאמר החביב ביותר לכל מי שיש לו יותר מדי זמן פנוי ואין לו באמת עבודה.
  וזה כולל את נדב בעצמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים