מזבלה.קום

ההשקות המנצחות של הרבעון עפ"י איגוד השיווק: פרטנר, לאומי קארד, בזק בינלאומי ואלקטרה

ההשקות המנצחות
ההשקות המנצחות

ועדת החדשנות של איגוד השיווק הישראלי מכריזה על הזוכים בפרס "ההשקה המנצחת" לרבעון הראשון של 2016. הפרס מוענק ל-4 מהלכי השקה מצטיינים; פרטנר (מחוברים לחיים), לאומי קארד (אפליקציית רב קו), בזק בינלאומי (סייבר וול) ואלקטרה (מחסני חשמל).

תלמה בירו, מנכ"לית מאיגוד השיווק הישראלי, מסרה: "המהלכים של פרטנר, לאומי קארד, בזק בינלאומי ואלקטרה – מחסני חשמל הוכיחו חדשנות ופריצת דרך כל אחד בתחומו, והביאו ערך מוסף לכל אחת מהחברות. המהלכים השיווקיים שנערכו השיגו את המטרות והיעדים מול הקהלים הרלוונטיים ובמקרים מסוימים אף עלו על הציפיות. יתרה מזו, המהלכים הביאו בשורה של חדשנות לקטגוריות מהן מגיעות החברות שהשיקו אותם. מדי רבעון אנו מציגים את ההשקות המנצחות ושמחים לראות כי בכל רבעון הבחירה נעשית קשה יותר ויותר, לנוכח ההשקות והמהלכים שמוגשים לשולחננו".

פרטנר: השקת המותג פרטנר לחיים המחוברים
מהלך השקת המותג 'פרטנר' תחת הקונספט של חיים מחוברים בכל מקום, בכל זמן ומכל מכשיר, הוא ייחודי במגוון רב של היבטים – בתקופה קצרה של מספר חודשים הושק מותג חדש, עם דגש רחב על פרסום ונוכחות בדיגיטל וברשתות החברתיות. במהלך שיווקי נרחב, תקשרה החברה את השינוי מהמותג הסלולרי המוביל בישראל Orange, למותג 'פרטנר', המייצג קבוצת תקשורת כוללת.

בתקופה שקדמה להשקת המותג, התמודדה פרטנר עם תנאי שוק מאתגרים במיוחד, ובתוך חצי שנה הציגה החברה אסטרטגיה עסקית חדשה ויצאה לדרך חדשה עם מיתוג חדש שמבטא את השינוי שהחברה עוברת, כולל הגדרת שוק, הגדרת יעדים, בניית שפת מותג ואיפיון הממשקים עם הלקוחות, לצד שירותים חדשניים ומבודלים. היום, כארבעה חודשים לאחר השקת המהלך, ניתן לקבוע כי החברה עמדה ביעדי ההשקה שהציבה לעצמה ואף מעבר לכך, הן ברמה העסקית והן ברמה התדמיתית.

משרדי פרסום: באומן בר ריבנאי, גליקמן שמיר סמסונוב [קמפיין פרטנר במזבלה].

לאומי קארד – אפליקציית רב קו
במטרה להוביל את השיחה הבאה בעולם האשראי, הציגה לאומי קארד חדשנות פיננסית במקום שיתר המתחרים רואים בו איום. אחת הזירות החמות של השנים האחרונות היא זירת ה-FINTECH, בה מגוון חברות טכנולוגיה נכנסות לעולם התשלומים ומערערות אותו מן הייסוד. כך חברות ענק, לאו דווקא פיננסיות, כמו גוגל ואפל נכנסו לזירה עם מיזמים שאפתניים, לצד שחקניות וסטרטאפים קטנים שמייצרים חלופות לחברות האשראי.

השינויים הללו מחייבים את חברות האשראי לחשב מסלול מחדש. לכן החליטו בלאומי קארד להיכנס לתחום הסליקה בתחבורה הציבורית, תחום המוערך בפוטנציאל עסקי של 2 מיליארד ש"ח. המהלך השיג את שתי המטרות שהציבו לעצמם ראשי החברה – שימוש באפליקציה וחיזוק תדמיתי של החברה כמובילת חדשנות.

משרד פרסום: מקאן תל אביב

בזק בינלאומי – Cyber Wall
שוק האינטרנט בישראל אינו מתאפיין בבידול משמעותי בין המתחרות, למעט חברת בזק בינלאומי המבודלת בזכות הכבל התת ימי שלה. על מנת לחזק את מובילותה ובהמשך לניתוח מעמיק של השוק וזיהוי הצורך לתת מענה לתחום הסייבר גם בקרב הלקוחות הפרטיים בישראל, השיקה החברה "אינטרנט עם חומת הגנה". המגזר הפרטי בישראל נותר תקוע בפתרונות הגנה בסיסיים שאינם תואמים את האיומים שהתפתחו בשנים האחרונות, בדגש על הונאות רשת שהפכו לנפוצות במיוחד.

באמצעות ההשקה ביקשה בזק בינלאומי להוביל את זירת הסייבר הישראלית, להגדיל את ההכנסות מלקוחות קיימים וחדשים ולחזק את מיצוב החברה כחדשנית ופורצת דרך בכל הנוגע לשירותים ומוצרים חדשים ללקוחותיה. המהלך הוכיח את עצמו גם בהיקף מכירות של כ-100 אלף לקוחות ברבעון הראשון של 2016, חיזוק הפער התדמיתי החדשני לעומת המתחרות והשפעה על הקטגוריה שבאה לידי ביטוי בפניות של חברות גדולות בעולם ללמוד את המהלך.

משרד פרסום: אדלר חומסקי & ורשבסקי [קמפיין סייבר וול במזבלה]

אלקטרה – מחסני חשמל – אתר מחסני חשמל
רשת מחסני חשמל השיקה את האתר שלה כחלק מהניסיון להיאבק במשבר הכולל בענף, במטרה לבסס מנוע צמיחה נוסף. המשבר ושינוי השוק נבעו משילוב גורמים חיצוניים, והחברה חיפשה את המענה הנכון ביותר לבעיה. מחסני חשמל ניצלה את היותה של ישראל מעצמת קניות באינטרנט, והשיקה את אתר הסחר הראשון המזוהה עם רשת ארצית.

הרשת יצאה בקמפיין 'יניב דארוויש' המבוסס על הרעיון של "אתר עם כתובת", שאפשר לסמוך עליו, והביאה בשורה אמיתית לקטגוריה שנוגעת לאחוז גבוה של צרכנים המבצעים את קניותיהם באינטרנט. מהלך ההשקה הביא לתוצאות עסקיות שעלו על כל ציפיות אנשי הרשת, כולל כיבוש התודעה הצרכנית לרכישת מוצרי חשמל באינטרנט, והביאו למודעות גבוהה לרשת בכל הקשור ל"חברה עם גב", הן בקרב צרכני האונליין והן בקרב צרכני האופליין.

משרד פרסום: אדלר חומסקי & ורשבסקי

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

הוספת תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים