מזבלה.קום

עוד אחד על בזק!

מזבלה

מאת: אלון ניר \ אסיסטנט מחקר וגבר גבר

לפני כשבועיים דורי פרסם פוסט קצר על הפרסומת החדשה של בזק. אם אני זוכר נכון (הייתי בודק, אבל המזבלה שוב לא עולה. בטח יש שביתה של פועלי ניקיון וירטואלים או משהו), הוא תיאר את הפרסומת בפשטות: "למה?". אז שאלתי אותו אם הוא מכיר את הבדיחה הישנה של "החליפו את המיטות", הוא אמר שלא. אז אני מכריח אותו לשים פוסט אורח. ממני.

הלוגו החדש של בזק

נתחיל בבדיחה ואח"כ נקשור אותה למציאות.
היה היה ברנש מפוקפק שהפעיל, איך נקרא לזה, מכון עיסוי מינוס עיסוי. מהאלו שמשאירים לך כרטיסים על האוטו ומזמינים אותך לאיזו דירה עכורה בבן-יהודה שבאורח פלא יש גם חניה במקום (בעיר שלנו יכול להיות שזה יותר כלכלי לשים את האוטו בבית זונות לכמה שעות מאשר בחניון). אבל אני סוטה. הפואנטה היא שהעסקים היו חלשים, אז בעל המקום הזמין חבר שלו, איש עסקים מצליח, שיעיף מבט ויחווה דעה. בא החבר, ומסתכל על המכון. רואה מקום מוזנח, מטונף, לא סניטרי, כתמים על המיטות, קירות, בחורות. מסריח. "תראה את המקום, איך אתה מצפה שמישהו ירצה לבוא הנה למזבלה כזאת?" הוא אומר לבעל המקום.
בעל המקום לוקח לליבו ומשקיע את כל כספו בשיפוץ המקום. אחרי חודשיים של שיפוצים אינטנסיביים המקום עושה פתיחה חגיגית ועדיין, אין לקוחות. הוא שוב מזמין את החבר שיביע דעה. "תראה," אומר בעל המקום, "שיפצתי את כל המקום. הכל נהרס נבנה מחדש. תראה את הרצפות – שיש מאיטליה, המיטות עשויות מעץ אורן יקר, הסדינים עשויים ממשי עדין שיובא במיוחד מהמזרח, האמבטיות מבריקות ומריחות ניחוח הדרים רענן, המקום הזה הוא פשוט פינוק. ועדיין, עדיין אין לקוחות". החבר מסתכל, ואכן רואה שהרצפה עשויה משיש מאיטליה. בוחן את המיטות – באמת עשויות מעץ אורן יקר. ממשש את הסדינים ומרגיש את מגע המשי הרך ביותר שהרגיש אי פעם. בודק את האמבטיות ובאמת מתרשם מהניקיון והברק. בוחן בוחן, חושב חושב, ובסוף פונה איש העסקים לחברו בעל המקום ושואל אותו: "תגיד, את הזונות החלפת?".

עד כאן הבדיחה. ולפני התרעומת ותביעות הדיבה, אז לא, אני לא משווה את בזק לזונות או בית זונות. אני גם לא פוגם במוניטין של דורי וגיא וטוען שהמזבלה כמוה כבית זונות נאלח. אני רק מנסה להביע פואנטה.

נדמה לי שבארץ יש חיבה יתרה ל"להחליף את המיטות", ובזק היא הדוגמא האחרונה. אוקיי, הם החליפו את הלוגו ועשו פרסומת מושקעת שבתכלס לא אומרת כלום. אבל מה עוד הם עשו? מה הם מבטיחים לנו? מה שונה עכשיו ממה שהיה לפני שהחליפו את הלוגו? כלום. מותג הוא נכס של חברה, אבל הוא לא רק לוגו יפה אלא גם כולל בתוכו הבטחה לצרכן. המסר של בזק, ש"בית הוא מקום חשוב", לא באמת מבטיח לנו שום דבר, ואם כבר בית כ"כ חשוב ואני במקרה חוזר הביתה ורואה את אח שלי הקטן עושה שרירים למראה, אני בטח לא אתקשר מהחדר שלי לחדר שלו בשביל לרדת עליו קצת.

בכלל, בארץ שלנו יש נטייה תמיד לחשוב טקטית לטווח הקצר ולא לתכנן לטווח הארוך. לכן פעם בכמה שנים, כדי להעלות מכירות במיידי, עושים מה שנקרא "רענון מותג", שזה שם קוד יפה ל'להחליף את המיטות'. אי אפשר להאשים רק את מי שמרענן, צריך גם להאשים את הציבור שקונה את זה ברוב המקרים.

חברת החשמל כמדומני עומדת לצאת בקמפיין תדמית בתקציב של 23 מליון שקלים (הכל נכתב מהזכרון, ואם אני מפתח אלצהיימר יסלחו לי הנוגעים לדבר). זה ברקע של חובות אדירים שיש לחברת החשמל, מה שגורם להם להעלות מחירים באופן עקבי, ולהפריש עובדים בפנסיות שמנות. מעניין איך הם עומדים למכור לנו את זה. 23 מליון זה הרבה מיטות.

לפוסט של ג'וני אבולה על בזק, קליק.

[techtags:אלון ניר, בזק, מיתוג, החליפו את המיטות, בדיחה, bezeq, alon nir]

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

14 תגובות לפוסט

14 תגובות

 1. שמעון אייזנברג:
  חברת אייזנברג גרופ, בבעלות שמעון אייזנברג, משווקת מגרשים בשטח של כ-30 דונם, בסמוך לישובים בני ציון וחרוצים. החברה תשווק את המגרשים בבלעדיות על-ידי חברת הנדל"ן רילטי אקזקיוטיב, ומדובר בשיווק של 60 מגרשים, כל מגרש בשטח של חצי דונם חקלאי בטאבו פרטי, במיקום מהטובים בארץ.

  החברה תשווק כל מגרש במחיר של החל מ-290,000 שקלים, כאשר בשל אטרקטיביות העסקה ניתן יהיה לקבל מימון של עד 50% מהסכום מבנקים למשכנתאות. החברה בדקה כי ערכה של קרקע מאושרת לבנייה נאמד כיום בכ-2,800,000 שקלים.
  שמעון איזנברג

 2. If U interesting in promotion site in search you should meet my web catalog. It's polish catalog of site but we added site from all country from the world. If U want promote this site in web, u should add it for my web catalog. Add it now. Be first in search.

  Check my site:

  Katalog Izy Wosinskiej

 3. שלום לכולם, חיפשתי הרבה מאד זמן אחרי חנות טבע אמינה וזולה (אני כמו נרקומן עם הגלוקוסמין) ורציתי לחלוק אתכם את המידע:
  מצאתי אצל רון יפה

  (נחלת יצחק תל אביב –אבל הם עושים משלוחים וגם באינטרנט!: ויטמינים (כל מה שרצית לדעת על מזון פונקציונלי ולא ידעת את מי לשאול, ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו,תוספי תזונה וכו

  ייעוץ מקצועי ומחירים לא רעים בכלל לדוגמא:
  ויטמין C עכשיו במחיר הכי זול שמצאתי 29.90שח 100 כדורים, שח 79.90 500 כדורי

 4. [Comment ID #7303 Will Be Quoted Here]

  מצוין
  תמסור לאותו אלמוני (אולי זאת במקרה איזה אלמונימית חתיכה שמתעניינת במחקר?) את תודתי

 5. אלון, תודה על הפוסט!
  אחלה כתיבה ואחלה פואנטה. אני איתך. באמת זה נראה כמו מאמץ נואש להחליף את המיטות לנוכח התחרות הסלולרית בעקבות חוק הניוד.
  נקווה להפתעות, ועד אז ניאלץ להינות מלוגו שהוציאו אותו כנראה לפני העריכה.

 6. [Comment ID #7260 Will Be Quoted Here]

  כן אילן, יש חשיבות גם לגרפיקה, כי כל הרעיון של לוגו הוא כי אנשים נחשפים קודם כל לגירוי ויזואלי ורק אחר-כך קוראים מילים. יש תורות שלמות לגבי הצורות והצבעים של הלוגו (אגב, מעניין שבזק החליפו מ-3 צבעים לצבע אחד בלבד, אני חושב שהקודם שידר יותר ערכים מהכחול הסטנדרטי הזה).

  קח למשל את העיצוב מחדש / רענון של דואר ישראל (חבל שלא כתבתי את זה בפוסט) – קודם כל אהבתי את הלוגו החדש, אבל יותר חשוב מזה – הוא מסמן גם הבטחה. הבטחה למהירות, שירות יעיל, ומבחר שירותים שונים שניתן להשיג בסניף הדואר המקורי.

  בזק בשבילי תהיה אותה חברה שלוקחת ממך 50 שקל בחודש לפני שאמרת מילה בטלפון. רק עכשיו יש לה לוגו כחול.

 7. All the dick is in L.A.X.

  Nice post, although in some cases changing beds brings with it huge results.
  Check this out as the first example who came to mind
  click here

  I'm with you in general, don't get Sahback wrong – but design elements count for a lot. Don't underestimate it, regardless of Bezek or whatever.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים