דאחקת הזהב 2008

מזבלה

אם לסכם את האירוע הנוצץ של השנה בברנז'ה במילה אחת, אזי 'דאחקה' תהיה המתאימה ביותר. אין לי שמץ של מושג איך תחרות שעברה כל כך הרבה תהפוכות ושינויים בשנה החולפת הפכה בין רגע לסיטקום בכיכובם של טל פרידמן ואייל קיציס. עבודות מעולות של משרדי פרסום שונים (אידיאולוג'יק, D-say, ארק וכו'..) בכלל לא זכו לאיזכור (שלא לדבר על זכיה בקקטוס) ואני בכוח מנסה להבין את הרציונאל שעומד מאחורי שיטת הניקוד של 'מינימום הצבעות בשביל לזכות בזהב'. לא יתכן מצב שבו לא יהיה זוכה במקום הראשון ועל אחת כמה וכמה לא יתכן שמשרד שיזכה בקקטוס הזהב, יזכה עם אותה הפרסומת גם בגרנד פרי (גרנד קקטוס). Grand Cactus או בלשון חברנו הצרפתיים בקאן – Grand Prix, שמור לקמפיינים ופרסומות שהתעלו מעל הזהב, לכן קצת תמוה לראות את אותו הקמפיין זוכה בשתי הרמות.

קמפיין SMS for lunch של שמעוני פינקלשטיין לעמותת מאיר פנים, זכה בקקטוס הזהב בקטגורית מדיה אחרת בפרסום קהילתי, מאוד תמוה.

א. זה בכלל קמפיין אינטראקטיב, אז מה הקשר בינו לבין מדיה אחרת.
ב. הקמפיין כבר זכה והביא כבוד רב ב-Promo Lion 2007, כלומר על פי התקנון, אי אפשר בכלל להגישו לקקטוס 2008.

אפרופו קמפיינים מהעבר, ספרתי לפחות עוד 2 נוספים שבכלל לא נעשו בשנה החולפת, אז איך הם זכו? שאלה טובה.

"המנצחים הגדולים" של הערב נעדרו מהטקס ואני מקווה שנזכה לראותם בקרוב. ולסיום: סחטיקה למשרדים הזוכים, על פניו נראה שרק עבודות מובחרות זכו (עניין של טעם וריח), רק חבל שבמחיר כל כך כבד. אתם מוזמנים לקפוץ למיניסייט הייעודי של רדיו 99FM ולהתרשם מתוצאות קקטוס הזהב 2008.

קקטוס הזהב 2008

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

9 תגובות לפוסט

9 תגובות

 1. אידיאולוג'יק זכו בפרס, הם קטפו אותו על קמפיין לי קופר. זה שהם החרימו את הקקטוס זה משהו אחר.

  אבל עזבו אתכם מטקס משעמם. לגברים שבינינו, בטח הבחנתם בשירותים בתמונה שלו- תחילה נראה היה כי מדובר בפרסומת סמויה ל012 של איל קיציס בכבודו ובעצמו, אך חדי העין בוודאי שמו לב כי מדובר בקופירייטר צעיר העונה לשם 'טל מאיר', דומה שתי טיפות לאיל קיציס, שדאג למלא את שירותי הגברים בגרילה שלו- הפנים שלו, הבלון של 012 עליו כתוב: "סתם כי בא לי לעבוד…" ומספר הטלפון שלו. מנהלי קריאטיב, התקשרתם?

  כדי לא לקפח, לקראת תום הטקס, טל פרידמן הביא 'עותק' משירותי הגברים, הראה לקיציס, השניים צחקו, ואז נתלתה על דוכן הנואמים הגרילה של הבחור שזכתה לחשיפה ולרגע תהילה קצר. קיציס מצדו קיפל את הגרילה ושם אותה אצלו.

  בהצלחה לך בחור צעיר, תעדכן, הא?

 2. [Comment ID #10554 Will Be Quoted Here]

  חבל שהם נעדרו מהטקס עצמו, אבל הסיבה שאידיאולוג'יק לא קצרו פרסים היא מאוד פשוטה לדעתי, ללא קשר לטיב עבודתם, הכול עניין של אינטריגות פנימיות בענף.

 3. הנה גם אני כותבת את דעתי בפומבי:
  מה הסיפור שהעבודות המדהימות של אידיאולוג'יק נשארו
  מחוץ לחגיגה? (למעט קרוקר המוזהב)

 4. [Comment ID #10552 Will Be Quoted Here]

  ממורמר? ברמה האישית לא, הייתה וודקה סמירנוף, אני מרוצה.
  ברמה המקצועית כן, חשוב לי לא פחות מאחרים שהקקטוס יהיה איכותי.
  כנראה שאני היחיד שלא מתבייש לכתוב את דעתו בפומבי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים