פרסומאים, עושים מסחרה על השם שלכם!

מזבלה

לפני כחודש רץ במיילים דיוור ישיר של מקאן דיגיטל במסווה של תזכיר פנימי שכביכול דלף לאינטרנט ממשרדי הנהלת המשביר. בתזכיר שנכתב על ידי "שלומי טבת" ויועד לאסף בן דב, מנכ"ל משותף במשביר לצרכן, התבכיין שלומי על איזה מבצע גרנדיוזי של הרשת. חדי העין מיד הבחינו על פי הפונטים הלא מקומטים ועל פי פרופיל הצבע המוטמע בקובץ (PS) שמדובר בבולשיט רציני שלמרות הכול הצליח ליצור באזז בתקשורת (על כך מגיע סחטיין למקאניסטים). מה שחדי העין לא הבחינו ואולי ארד ואנוכי (וחברת הדיוור) הם היחידים ששמו לב אליו הוא שרשימת הדיוור שזוייפה בספאם שנשלח עם התזכיר מורכבת כולה משמות של דמויות מוכרות בתעשיית הפרסום הישראלית.

ברנזה, דיוור ישיר, ספאם, המשביר, מקאן דיגיטל

אתמול, נחת אצלי במייל ספאם חדש עם אותה רשימת דיוור ברנז'אית מזוייפת, הפעם לחנות אינטרנט בשם פלמינגו המוכרת סיגריות אלקטרוניות. קליק להגדלה.

ספאם

כפי ששמתם לב רשימות הדיוור זוייפו עם שמות של פרסומאים רבים כדוגמת: ערן גרינברג (מנכ"ל גורני אינטראקטיב), דיויד אדלשטיין (סמנכ"ל הקריאייטיב של באומן בר ריבנאי), אמיר אריאלי (קופי באדלר חומסקי & ורשבסקי), תרצה גרנות (ACC), רוני אפלבוים (גורו הבצפר), דניאל זקס (קופי בשמעוני פינקלשטיין), גיל גורן (X מנכ"ל משותף במורדי אנד גורן), הדר אורפז (X קופי בשלמור אבנון עמיחי), עומר אסף (X נקסט אין -וכיום ב-pelepe).

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

10 תגובות לפוסט

10 תגובות

 1. אני בחיים לא הייתי מזהה את השמות האלה. אבל, אם הייתי מגלה – הייתי מתעצבן מאוד.

  מה שרע פה בעייני זה העובדה שמשקרים ללקוח בפרצוף, שמישהו אשכרה צוחק עליו ועושה ממנו בדיחה. זה לא מכובד, מזלזל ופוגע. ניצול נוראי של המדיה שרק הופך אנשים יותר ויותר ציניים לדברים שכאלה.
  חבל.

 2. ואני אומרת,
  שיש פה ניחוח של תביעה באויר?!
  שימוש שלא ברשות בשמם/כתובת המייל של אנשים לצורך פרסום….

 3. אין עליך, דורי!
  בפעם הבאה אני משכנע את חברת הדיוור הפתח תיקוואית לצרף גם את השמות שלנו לרשימה.
  אחי, אנחנו עומדים להיות מפורסמים!!! 😀

 4. [Comment ID #12602 Will Be Quoted Here]

  המטרה היא, כמובן, לפרסם מבצע\מוצר דרך מייל (עלויות זולות) ושמי שיקבל אותו התלהב ממנו ויעביר אותו הלאה ובכך תווצר תפוצה ויראלית.
  הרעיון של הדף שנשלח בטעות או נמצא בפח הוא מגניב הבעיה היחידה שהנושא היה לא כ"כ מעניין או רלוונטי לרשימת התפוצה שלו. אני חושב שאם היתה, נניח, התכתבות מייל בין אילן שילוח למנכ"ל המשביר שאומר לו שהוא מבטל את המבצע כי הוא לא משתלם לו ואז היו מדברים על מייל שדלף בטעות לכל המשרדים זה היה נראה קצת יותר אמין ממכתב שנסרק וקצת יותר מדבר לקהל הברנז'אי.
  במייל השני אין שום דבר.

 5. שאלת תם
  מה המטרה של המכתבים המזויפים הללו ?
  לפרסם משהו ?
  בדיחה ברנזאית ?
  לא הבנתי
  כך מפרסם המשביר- את עצמו ???
  ויראלית ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים