מזבלה.קום

דני קמושביץ חזר אחרי שבוע חסימה בפייסבוק עם סרטון דוקו-ריאליטי שובר לב

דני קמושביץ | חסומים
דני קמושביץ | חסומים

דני קמושביץ, קופירייטר במשרד הפרסום ראובני פרידן, סטנדאפיסט ודמות בולטת בפיד הפייסבוק, נחסם באחרונה ל-7 ימים ונאלץ להסתדר שבוע שלם ללא העלאת סטטוסים. בשונה ממרבית חבריו שנחסמו ופתחו פרופיל זמני בו בכו על מר גורלם, קמושביץ ניצל את שבוע ההפסקה הכפויה בכדי ליצור סרטון פרפרזה משעשע של "מחוברים" בו הוא משתף את חבריו ועוקביו באיך נראה ומרגיש שבוע ללא פייסבוק.

שבוע ללא פייסבוק היא לא משימה פשוטה, לבטח כשאתה צייצן שחייב להעלות לפחות 5 סטטוסים ביום. על פי מחקר של אוניברסיטת קליפורניה שפורסם בתחילת השנה, עולה כי פייסבוק משפיעה על המוח באותה הדרך והעוצמה שבה משפיעים סמים קשים כמו קוקאין והימורים. על פי גילוי החוקרים, עולה כי השימוש בפייסבוק משפיע על החור האפור במוח שהינו המרכיב העיקרי של מערכת העצבים המרכזית, באותה צורה שבה קוקאין משפיע. החוקרים הצליחו לזהות זאת באמצעות סריקות שביצעו במוחם של אנשים שטענו כי הם אינם מצליחים להתנתק / להיגמל מהשימוש בפייסבוק.

בנוסף, עולה כי פייסבוק מעורר האת אמיגדלה, החלק במוח המעורב בוויסות הפעולה של המערכת ההורמונלית ושל מערכת העצבים האוטונומית, שמסייע לקבוע את משמעותם של אירועים ורגשות. עוד התברר כי הפיד מעורר גם את הסטריאטום, החלק האחראי על מגוון תהליכים קוגניטיביים ועוסק בעיבוד נתונים וציפייה לתגמולים ולסיפוק. חלק מהמשתתפים הגיבו לגירוי הפייסבוק מהר מתגובה לתמרורי תנועה (מתוך מאקו).

את הסרטון 'חסומים' ערך רמי ויצמן והשתתפו בו רן פינקלשטיין, נועם פתחי, יותם זמרי, ירון ברלד, אמיר מויאל ובתפקיד אורח – גיא קמחי, ראש מחלקת הדיגיטל של ראובני פרידן.

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

הוספת תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים