עושים טוב: סיון פולק יהל, מנהלת שיווק וגיוס משאבים בעמותת 'גדולים מהחיים'

גדול מהחיים
גדול מהחיים

עושים טוב (Doing Good) הוא מדור תוכן משלים חדש במזבלה בשיתוף פעולה עם 'מנהלי שיווק מצייצים' שמכיר לכם את האנשים שמאחורי מושכות השיווק של העמותות והארגונים הקהילתיים המובילים בישראל וגם רותם את כוחה של הקהילה בכדי לסייע מקצועית לאותם ארגונים.

האורחת הראשונה במדור היא סיון פולק יהל, מנהלת שיווק וגיוס משאבים בעמותת 'גדולים מהחיים' (Larger Than Life) בניהולו של המנכ"ל ליאור שמואלי, שפועלת מאז שנת 2000 לשיפור איכות חייהם ורווחתם של ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם בכל הארץ, ללא הבדלי דת, מין ולאום.

סיון פולק יהל
סיון פולק יהל

ספר/י על העמותה ועל הפעילות:
גדולים מהחיים פועלת למען שיפור איכות חייהם של ילדים חולי סרטן. אנחנו מלווים את הילד ומשפחתו מגילוי המחלה ועד להחלמה. בשאיפה לחולל שינוי משמעותי בחיי הילדים ומשפחותיהם באמצעות יצירת חוויות משמחות ושיפור איכות הטיפול והתנאים הרפואיים.

מה מייחד את העמותה?
מתוך היותנו עמותה שהוקמה ע"י הורים לילדים חולי סרטן, אני חושבת שהייחוד הוא למידה והקשבה אמיתית לצרכי המשפחות והילדים, ומתוך כך שינוי ופיתוח פעילויות ותוכניות העמותה בהתאם. למשל בעקבות מפגש עם קבוצת הורים הקמנו את "גן החלומות" גן סטרילי לילדים חולי סרטן, הראשון מסוגו בעולם. הבנו ולמדנו את הצורך של הילדים וההורים, חוסר היכולת של הילד ללכת למסגרת חינוכית בגיל כ"כ קריטי בשל מערכת חיסונית פגיעה.

מה האתגר השיווקי מולו אתם מתמודדים בעמותה?
אני חושבת שהאתגר הגדול בעבודה בעמותות בכלל הוא איך מגייסים תרומות במינימום השקעה כספית. מצד אחד צריך כל הזמן לעורר מודעות למותג ל"גדולים מהחיים" על מנת שהתורם הפוטנציאלי יפגוש אותך ב"נקודת התרומה" הוא כבר ידע מי אנחנו, ובמקביל לייצר כל הזמן מהלכים שיווקיים מגייסי כספים מול מהמגזר העסקי ותורמים פרטיים. שיטות גיוס המשאבים הקלאסיות נשחקות וכללי המשחק השתנו, עמותות חייבות למצוא דרך לבדל את עצמן על מנת לגייס תרומות.

גדולים מהחיים
גדולים מהחיים

הישג שיווקי זכור במיוחד בפעילות העמותה?
משדר ההתרמה בערוץ 2 הינו הישג משמעותי עבור העמותה, כל שנה אנחנו מעלים לסדר היום הציבורי את הנושא של "מה המשמעות של להיות משפחה לילד חולה סרטן". המשדר מאפשר לנו לפרוץ גבולות באמצעות שיתופי פעולה עם חברות ועם הציבור הרחב ובסופו של דבר לגייס תרומות לפעילות העמותה.

מה לא הצלחתי לקדם?
אני חושבת שעוד לא הצלחתי לקדם מספיק את גיוס המשאבים באמצעות פלטפורמות דיגיטליות. אין ספק שאם פייסבוק היו מאפשרים לעמותות תקציב מדיה בתרומה כמו שגוגל נותנים היה יותר קל לעמותות להשקיע בגיוס משאבים בדיגיטל.

האמהות של ילדי גדולים מהחיים

מה הייתי רוצה לקדם?
השנה הייתי רוצה לפתח יותר את תחום התוכן למוטבי העמותה (ילדים והורים) כגון מדור טיפים, המלצות, הנגשת מידע וכד'. לקדם את גיוס הכספים בפלטפורמות הדיגיטליות. להטמיע כלים למדידת וניתוח נתונים שיעזרו לנו למקסם את גיוס הכספים.

את מי היית רוצה לפגוש?
ריצ'רד ברנסון הבעלים של קבוצת וירג׳ין – אמנם הוא ותיק… אבל הכניסה שלו לעולם התעופה ושינוי תפיסות של עולם התעופה היתה מהפכנית. טסתי עם ורג'ין אטלנטיק לפני 20 שנה ועד היום זו זכורה לי כחוויית לקוח נפלאה, תשומת הלב לפרטים הקטנים קנתה אותי אז וכנראה גם היום. שנים שמרתי לעצמי את השקית פינוקים שהם חילקו בטיסה.

ילדי גדולים מהחיים בטיסת חלומות לחוף המערבי
ילדי גדולים מהחיים בטיסת חלומות לחוף המערבי

טיפ למנהל/ת שיווק מתחיל/ה בעמותה?
קודם כל למפות את מאגר תורמים וקשרים קיימים. לבנות נרטיב ושפה לעמותה ולדאוג שכל הארגון משתמש באותה שפה, להיפגש הם עמותות וקולגות מהתחום – זה מעשיר ומלמד. לבנות תכנית עבודה מדוייקת עם מדדי הצלחה ולזכור להכיר את הנתונים והפרטים הקטנים אבל כל הזמן להרים את הראש ולראות את התמונה המלאה.

איזו עזרה תרצו לקבל מאנשי השיווק בקהילה?
היות ואנחנו פועלים "באין תקציב" כל עזרה מקצועית וחיבור לאנשים בתחום: מעצבים, כותבים, אנשי קריאטיב, אנשי PPC, SEO ועוד ועוד… מדיה פרסומית פנויה: יש לכם מדיה קטנה לא בשימוש…תנו לנו, אנחנו נדע איך להשתמש בה. חיבורים ושיתופי פעולה: למנהלי שיווק יש אפשרות לעזור לעמותות, הפלטפורמות של החברות שלכם יכולות לעזור בצורה מדהימה בגיוס תרומות. לפעמים רק פוסט בפייסבוק או דיוור יכול להביא לעמותה ערך מטורף. בעיקר, תראו בעמותות כשותפות פוטציאליות, אני מאמינה ששיתוף פעולה אמיתי יכול להניב ערך שיווקי למותג שלכם ולעמותה ערך משמעותי.

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

1 תגובות לפוסט

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים