מזבלה.קום

סייבר קילר

מזבלה

בטח שמתם לב שכמעט לא כתבנו על פסטיבל קאן במזבלה. הסיבה העיקרית לכך היא שהיינו עסוקים בליהנות מהסיקורים שהבלוג של שלמור אבנון עמיחי סיפק לנו על בסיס יומי. יניב אביטל, בר המזל שנשלח לשם כדי לבצע את המשימה, עשה אחלה עבודה וכולנו מקווים שהוא ימות. (יש צורך לומר "סתם"? אוקי, סתם).

כפי שציפיתי וייחלתי, קטגוריית הסייבר של התחרות הייתה מעניינת, מרתקת ויותר מכל – ועל זה אני רוצה לדבר בפוסט הזה – דומיננטית ובעלת השלכות כבדות על הפסטיבל האחרון ועל הפסטיבלים שיערכו בשנים הבאות. חלאס, נגמרו הימים בהם דיברו על האינטרנט כמדיה משלימה. בפסטיבל האחרון הסייבר היה מסמר הערב, גם אם לא כולם הרגישו בכך. לא הרגשתם? לא נורא, אני פה כדי (לנסות) לגרום לכם להאמין.

מעבר לעבודות המצויינות שזכו בקטגוריה עצמה, השנה הורגשה הזליגה של הסייבר (האינטראקטיב גוד-דמיט) לשאר התחומים בתחרות. נתחיל בזה שאת הגרנד-פרי של קטגוריית הסרטים לקח בענק… שימו לב… סרטון ויראלי! סרטון שהופץ באינטרנט, עשה הד כמו שויראלי אוהב לעשות והוביל לאתר האינטרנט של דאב, שם בחורות שמנות ענו על סקרים שונים וטיפחו לעצמן את הביטחון העצמי. כמובן שהסרטון זכה גם בתחום הויראלי שנמצא תחת קטגוריית הסייבר, כך שהכל נמצא במקום. יאללה בואו נראה אותו בפעם המליון:

נעבור לזהב, עדיין בקטגוריית הסרטים שלא קשורה לכאורה (אובג'קשן!) לסייבר. אחת מהעבודות הבולטות שזכו באריה בלונדיני היא הסרטון של קוקה קולה שמתרחש בסביבה של משחק מחשב מדומה, טריביוט לסדרת משחקי המחשב ששתתה לי את החיים בעבר – "GTA". נכון, אני קטנוני, אין פה אינטראקטיביות בשיט, אבל אני מנסה להעביר נקודה. הנה הסרטון:

קראתי עכשיו בבלוג של השלמורים פוסט של ניר לבני (מנהל קריאייטיב), בו הוא מתרעם על כך שקמפיין אופליין מצוין זכה רק באריה מוכסף, למרות שהוא, יחד עם עוד רבים בטקס, ציפה שהוא יקטוף את הגרנד-פרי. הפרסומות, שקוראות להצטרף לשורותיה של ספקית אינטרנט בצורה מקורית להחריד, מתרחשות בסביבה של אתר אינטרנט אשר הוקם ע"י ארגנטינאי קירח ומטורלל. קורע מצחוק:

קמפיין הסייבר של דיזל, "היידיס", שלקח את הגרנד-פרי השנה יחד עם הויראלי של דאב והעבודה של נייק +, הוא דוגמא מצוינת למהלך שלם שהתרחש באינטרנט והוכחה חיה ובועטת לכך שכשמדברים על האינטרנט, מדברים על מדיה שלמה ולא משלימה. הנה הפרזנטציה היפה שהכינה farfar, החברה השוודית שאחראית לקמפיין המדהים הזה:

טוב, תמשיכו לחקור בעצמכם את ההשפעה של הסייבר על פסטיבל קאן האחרון. קליק קאן. אני הולך לאכול.

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

2 תגובות לפוסט

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים