הייתי חייב להוריד מהלב

מזבלה

ב-AM-PM שמו עגלת קניות ריקה על מנת שצרכנים יוכלו לרכוש מצרכים לנזקקים. בשופרסל שמו מכולות ענק על מנת שצרכנים יוכלו לרכוש מצרכים לנזקקים. בחנות המפעל של עלית ניתן לרכוש סלסלות חג לנזקקים. באמת כול הכבוד לכולם. אבל רגע, למה AM PM, שופרסל, עלית וחברות נוספות, הכול כך מתחשבות בנזקקים, לא מוכרות לנו את אותם המוצרים במחירי עלות? הרי כך נתרום יותר.

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

5 תגובות לפוסט

5 תגובות

 1. [Comment ID #4886 Will Be Quoted Here]

  אני אומר שאם כבר שמו לנו עגלה עם שלט ענק שבו רשום "תעשו להם את החג" אז המינימום שהרשתות צריכות לעשות זה למכור לנו את המוצרים שנתרום במחירי עלות.

 2. או, מזל שיש פה כלכלן.
  התשובה הפשוטה היא שאם הם נותנים לך מוצר במחיר עלות, ואתה תורם אותו, אזי שופרסל (למשל) בעצם לא עשתה כלום. היא לא הרוויחה את הפרמיה שלה. ככה שבמקרה הזה היא פשוט הייתה מעדיפה לתרום את המוצרים בעצמה ולקבל על זה את הטבות המס המוצעות.
  זה לפחות רעיון אחד, והוא על דעתי, ולא מייצג, ואין להשליך על החברות המדוברות, וכיו"ב.

  אני רוצה להגיד בכמה מילים (כי זה מה לא קשור לתוכן הבלוג) שכל הזמן מפמפמים לנו שיש בישראל 2 מיליון עניים, מיליון וחצי רעבים וכו'. בתור כלכלן אני רוצה להגיד שזה *בולשיט*. עוני בישראל הוא מונח יחסי (47.5% מההכנסה החציונית במשק), ומכיוון שהוא מונח יחסי אי אפשר להשליך ממנו על יכולותיהם הכלכליות של אלו שמבחינה טכנית נמצאים מתחת לקו העוני.
  הקלישאה אומרת שבמדינה שרוב האוכלוסיה היא מיליארדרית, מי שמליונר יחשב עני.

 3. אתה מתכוון שיהיה סל של מוצרים שימכרו במחיר עלות על מנת שיקנו ויתרמו אותם?
  נראה לי שעדיף פשוט לבקש בסוף הקנייה להשאיר 5 שקלים כתרומה. זה לא הרבה וגם לי לא אכפת כי גם ככה אני עושה קניות בשוק אז את רחמו מהירקות זה לא מעניין. הוא מוכר פטרוזיליה בצרור של 10 ומצידו שמחר יהיה ראש השנה ועיד אל-פיטר גם יחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים