אנחנו מחכים

מזבלה

ביום רביעי ה-25.6 ימלאו שנתיים לחטיפתו של החייל גלעד שליט. שנתיים שלמות שחייל בצבא הגנה לישראל שבוי בידי החמאס ברצועת עזה ומדינת ישראל מקרטעת. ARC אינטראקטיב יזמו את פעילות האונליין "גם אני מחכה לגלעד שליט". ביום רביעי במלואת שנתיים לחטיפתו כולנו נחליף את תמונות הפרופיל האישיות שלנו בתמונה של גלעד. לפרטים נוספים בקרו בעמוד הנחיתה – קליק. בנוסף תקפצו לבקר בבלוג של גלעד שליט שהוקם בקפה דה מרקר על ידי משפחתו וארק.

גלעד שליט

בחודש הקרוב ימלאו גם שנתיים לחטיפתם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב, נקווה שלא נזכה לציין את המאורע הזה והם ישוחררו בקרוב. קליק לאתר הבנים.

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

17 תגובות לפוסט

17 תגובות

 1. אני חושב שהבעיה היא בהנחת היסוד שלך,
  לא נראה לי שאף אחד מהקופירייטרים או הארטים שחושבים על קריאיטיב למען נושא חברתי כלשהו לרבות החטופים חושבים שבעזרת המודעה או הרעיון שלהם גלעד שליט ישוחרר לחופשי, עם כל ה"הערכה" שלי לאנשי החמאס לא נראה לי ש"ארכייב" הוא המגזין המועדף עליהם…
  אנחנו אנשי פרסום לא פוליטיקאים, כוחנו חשוב אך מוגבל ותפקידנו העיקרי הוא להשאיר את הנושא על סדר היום הציבורי. וכן, אני באמת חושב שזה יעזור…

  לגבי סוגיית הזילות – אני מבין את ההרגשה שאנשי קריאיטיב התלבשו על נושא החטיפה ומנסים "לגזור" עליו קופון, אחרי הכול זה נושא רגיש ונוגע ללב אצל כל ישראלי במדינה,
  אבל… אל תשכח שעל כל רעיון כזה עבדו אנשים בהתנדבות, לא אנשים בגרינפיס, אנשים במשרדי פרסום – עסק כלכלי מוצהר, אנשים שסביר להניח שהיו להם עוד הרבה בריפים לסיים במקום לחשוב על רעיון שלא מביא תמורה כלכלית. לכן נראה לי שהמילה "זילות" לא מתאימה פה. אנשים עבדו חשבו ותרמו מזמנם ומרצונם החופשי למען נושא שמעסיק את כולנו
  אני חושב שהמילה שחיפשת היא דווקא – כבוד

 2. מצטער דורי, אני לא מסכים ש-18,500 (זה כבר מעבר ל-21 אלף עכשיו) עונה לשאלתי.
  נכון שזה הרבה אנשים אבל סה"כ מדובר בלא יותר מתנועה המונית שעושה זאת לשם העשייה. אין לי ספק שכל אחד ואחד מהם היה רוצה את גלעד בחזרה, אבל אני עדיין לא מבין איך פעולות כאלו אמורות לתרום לשחרורו, ואני לא יכול שלא לראות בזה סוג של זילות.
  חשוב לי להדגיש שאין לי שום מניעים של אינטריגות ושאני לא מטיל שום ספק בחשיבות של כל קמפיין שנועד למטרה זו, קטן ככל שהיה. הבעיה שלי היא שאני מרגיש שזה קצת זלזול כלפי הנושא ושזה נראה כאילו לאנשים לא היה כח לחשוב על זה עד הסוף.
  אני אשמח לשמוע את דעתכם.

 3. [Comment ID #11239 Will Be Quoted Here]

  דוריאל, הנה לינק לעמוד שלי בתפוז
  ולכל מתלונני הציניות, מטרת הקמפיין הזה היא חשובה מאין כמותה ומהותה ליצור לחץ לשחרורו של גלעד. הדממת האינטרנט נעשתה בזמנו בכדי להחזיר את החטופים לתודעת הציבור.
  ההדממה היה קמפיין פורץ דרך בגישתו והיווה אירוע חשוב ומיוחד ולכן הוא זכה בקאן אך זה לא אומר שקמפיינים נוספים לא צריכים ללכת בעקבותיו כי חשיבות הנושא לא ירדה לרגע.
  בכל אופן, חזרתם של גלעד, אהוד ואלדד היא ערך עליון וכל פעולה שמנסה לפעול למען מטרה זו היא מבורכת!

 4. דורי,
  מה שמרתיח שדווקא הברנז'אות היא היוצרת של הקמפיין הזה ולא המטרה החשובה.

  בקמפיין ההדממה היתה הזדהות של כל אתרי המדיה הגדולים, שמתחרים זה בזה בימים כתיקונם, עם המטרה. זו היתה הפגנת סולידריות כלל אינטרנטית ומכאן הצלחתה עוצמתה וחשיבותה.

  מנגד, המטרה של קמפיין התמונות כבר הושגה… ודווקא בגלל חשיבות הנושא, יש בציניות הזו משהו מרגיז.
  אני לא זוכר שלפני שנה מישהו בחברות האינטראקטיב יזם פעילות כזו, וגלעד היה כבר שנה בשבי..
  אה.. זה היה לפני הקקטוסים והאריות..

 5. [Comment ID #11236 Will Be Quoted Here]

  אני חושב שהאינטריגות הברנז'איות שטרחת לציין לא ראויות בכלל להתייחסות, לבטח שמדובר במטרה כה חשובה. כל עבודה שנועדה לפתח מודעות בעניין החטופים הינה מבורכת. אני מקווה שגם אנחנו נוכל להירתם לסיוע בנושא בדרך של מעבר להשמת באנר בבלוג.

 6. [Comment ID #11235 Will Be Quoted Here]

  אני זוכר את הסרטונים שעשית, זה יכול היה להיות רעיון ענק ומבורך לפיתוח אם רק השילוט עדיין היה במקומו. תביא לכולנו לינק לעמוד הפליקס שלך

 7. זה ההבדל בין טוב לב ורצון טוב (הדממת האינטרנט), לבין אופרטוניזם ורכיבה על גל (החלפת תמונה, צבע אדום באתרים). וכל המוסיף באמת גורע.

 8. קמפיין מבורך ביותר!!!
  האמת שהמקום היחיד שאני רשום בו (בלוג או רשת חברתית) הוא בתפוז שכאשר נרשמתי לשם (לפני שנה וחצי בערך) במקום תמונתי שמתי את תמונת החטופים.
  בעמוד שלי ב-FLIX ישנו תיעוד מצולם של 120+ ימים בהם עברתי ליד שלט החטופים שהיה תלוי בדרך פ"ת.
  אם לכם, זבלונים יקרים, או למישהו אחר יש רעיון כיצד אפשר לרתום את הסרטונים האלה שמתעדים את השלט אני אשמח לתרום אותם למען המטרה.

 9. מצטער, אבל אני חושב שהקטע של להחליף את התמונה (במיוחד בפייסבוק) כבר מוצה, וזה בלי להזכיר את העניין שהוא לא מועיל.
  עם כל הצער שבדבר, מישהו יכול להסביר איך מהלך כזה מועיל למשהו?

 10. היום ראיתי 3 חברים שלי בפייסבוק שהחליפו את התמונה שלהם לתמונה של גלעד שליט,
  האם זה חלק מאותה פעילות או שהקמפיין מכוון לקפה דה מרקר בלבד?
  אם לא אז למה לא פתחו לו דף בפייסבוק- רשת חברתית שמאכלסת הרבה יותר אנשים מהארץ ומהעולם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים