מזבלה.קום

נתקלתם בשגיאות כתיב בעמודי הפייסבוק המובילים בישראל? הנה הסיבה לכך

ststusim_bad

אם ביממה האחרונה נתקלתם בשגיאות כתיב צורמות בעמודי הפייסבוק של כמה מהמותגים המובילים של ישראל, אז אתם יכולים להיות רגועים, לא מדובר בניהול לקוי של אותם העמודים אלא בהירתמותם לניסוי חברתי 'ניסוי הסטתוסים' של משרד המדיה החברתית אקליפטוס, אשר נעשה במטרה לעורר מודעות לבעיית הדיסלקציה וקידום יום ההתרמה השנתי וה-50 במספר של אגודת ניצן – ארגון התנדבותי הגדול בארץ המטפל בילדים ובוגרים עם ליקויי למידה והפרעות קשב וריכוז.

בחודשים האחרונים, פנתה חברת הפרסום אקליפטוס לשורת מנכ"לים ומנהלי שיווק של חברות, רשתות וארגונים במטרה לרתום אותם לקמפיין. לאחר התלבטויות, הסכימו בחלק מהחברות והרשתות המובילות, להרים את הכפפה, ולהירתם למטרה החשובה. בין עמודי הפייסבוק שהשתתפו בפעילות: מלונות פתאל, רשת קפה קפה, וניש קליה, טיב טעם, לחם ארז, DOMO, מטבחי זיו, הבצפר, Veet, ויצ"ו חיפה, אלדן, BBB ועוד.

לדברי ד"ר מלי דנינו מנכ"לית אגודת ניצן: "היוזמה המבורכת של אקליפטוס לרגל יום ההתרמה השנתי של אגודת ניצן, יחד עם ארגוני החרשים ועמותת נט"ל, באה לעורר מודעות ציבורית לקשיים של לקויי הלמידה, אשר טעויות כתיב הן בעיה נפוצה אצלם. כמובן שאנו יודעים שאין קשר בין קשיים בקריאה ובכתיבה של לקויי הלמידה, שחלקם באכלוסיה עולה על 10%, לבין מנת משכל ויכולות אישיות. לראייה, לקויי למידה מוכשרים רבים מאיישים תפקידים בכירים במשק ובחברה".

מאור חן, מנכ"ל חברת הפרסום אקליפטוס: "בכל פעם שאנו נתקלים ברשתות החברתיות בשגיאות כתיב, אנו נוטים לגלות חוסר סובלנות וחושבים שבצד השני עומד 'אנלפבית'. לפני מספר חודשים באנו עם הרעיון המטורף לשבץ טעויות כתיב מכוונות באתר פייסבוק של חברות מסחריות מהמובילות בארץ. הצענו לאגודת ניצן לגייס את לקוחותינו להעברת המסר: ככה מרגישים ילדים ובוגרים לקויי למידה". מניצן למדנו שלפחות 10% מהאוכלוסייה סובלים מליקויי למידה, כשאחד הסממנים המזוהים ביותר הוא: שגיאות כתיב. אין לזה קשר למנת משכל, למספר שנות לימוד או ליכולות אישיות".

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

1 תגובות לפוסט

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים