בלוג המזבלה

הצינור: מקדונלד'ס ישראל שיכפלה אחד לאחד כרזה של רשת מוזס

קרב מסעדות ההמבורגרים והג'אנק פוד מקבל תפנית לא נעימה במיוחד, לאחר שאמש פורסם בתוכנית 'הצינור' עם גיא לרר בערוץ 10, כי חברת מקדונלד'ס ישראל באמצעות משרד הפרסום יהושע\TBWA וסטודיו AvirA, שיכפלה אחד לאחד, כרזה שפורסמה לפני כשנה בעמוד האינסטגרם של המתחרה – מוזס. בכרזה המקורית שעלתה באינסטגרם של מוזס, עוצבה תמונה של ליפסטיק עם צ'יפס בקצהו, לציון יום האישה הבינלאומי.

בסטודיו AvirA שמטפל ברשת מקדונלד'ס ישראל (אלוניאל) תחת פיקוח יהושע\TBWA, כנראה התלהבו מהקונספט העיצובי של מוזס, וכאמור החודש החליטו לשכפל בצורה מדוייקת להפליא את הקמפיין של מוזס ולהפיץ אותו ברחבי הרשת כאילו היה שלהם. הפרסומאי, אליאור ג'רבי, ממשרד הפרסום 'קמפרי ולימון‎' שהיה שותף ביצירת הקמפיין של מוזס, פירסם את הסיפור בפרופיל הפייסבוק שלו, שמשם זלג אמש לשידור בתוכנית 'הצינור'. יש לציין כי במשרד הפרסום יהושע פעלו במהרה בכדי להסיר את התמונה המדוברת.

מוזס VS מקדונלדס
מוזס VS מקדונלדס

עידכון 20:00: על פי תמונות שנשלחו למזבלה, עולה כי יתכן ומקור ההשראה של שני הקמפיינים, מגיע דווקא מסדרת אילוסטרציות וצילומים של מעצבת וצלמת בריטית בשם אידה דורסט (Eda Durust), אותם פירסמה בחשבון האינסטגרם הפופולארי שלה, חלק בשבועות האחרונים ואחרים לפני כשנתיים. כפי שניתן לראות בתמונות (מטה).

ג'רבי כתב: "את התמונה מימין צילמנו בסטודיו לפני יותר משנה לפרופיל האינסטגרם של מוזס. מאוד משעשע להיתקל היום בתמונה משמאל בפרופיל האינסטגרם של מקדונלדס ישראל. עוד יותר משעשע שטרחו להחליף את האודם אבל את הצ'יפס בחרו להשאיר ממש כמו שהוא. אז ״לימים שאת חייבת טעימה מהציפס של מקדונלדס״ – הוא בכלל לא שלהם, לכי למוזס".

יואל אריאל שמיר, מנהל הסושיאל של יהושע\TBWA הגיב לסטטוס של ג'רבי וכתב: "מיד כשהעניין התגלה הסרנו את הפוסט. הנושא כמובן הופנה לסטודיו avira tlv שיצר את התמונה".

ממקדונלד'ס ישראל נמסר: "יהושע TBWA שגתה שלא בדקה את המקור. מיד כשראינו את הפוסט המדובר דרשנו להוריד באופן מיידי את התמונה".

מתוך האינסטגרם של אידה דורסט

מתוך אינסטגרם: edadurust
מתוך אינסטגרם: edadurust
מתוך אינסטגרם: edadurust
מתוך אינסטגרם: edadurust
מתוך אינסטגרם: edadurust
מתוך אינסטגרם: edadurust

תודה לעומר קידרון מתוכנית 'הצינור' על קטע הוידאו.

משרד דיגיטל מחפש אנשים שנושמים טקסטים ואוכלים אינטרנט לארוחת בוקר (או צהריים), סקרנים/ות, מעודכנים/ות, חכמים/ות ביום, חולמים /ות קריאייטיב בלילה, שיודעים/ות להמציא, לספר סיפור ולכתוב אותו בכל מדיה. אם אתם אנשים טובים, יצירתיים ואחראיים, שרוצים להיות חלק מצוות של מקצוענים ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
אאוטפורם (outform) מחפשת את התלתיסט ג'נרליסט הבא לצוות הקריאייטיב שלנו. אאוטפורם היא חברה לעיצוב המתמחה במרחב הקמעונאי הגלובלי. מגוון הלקוחות שלנו מכיל את המותגים הגדולים בעולם. דרישות התפקיד: ◄ ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות בתחום ההמחשה התלת ממדית. ◄ ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
מותג חדש ומרגש מחפש שחקן/ית נשמה להצטרף לצוות שיווק יצירתי וצומח ולהיות חלק משינוי שוק. ◄ התפקיד: הובלת פעילות הדיגיטל, זיהוי טרנדים שיווקיים דיגיטלים והתאמתם למטרות השיווקיות. חשיבה דיגיטלית, ראש אנליטי ויצירתי, יכולות מולטי-טאסקינג, חריצות, יחסי אנוש טובים. ◄ ניסיון ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות

2 תגובות

  • וואי. וואי. וואי….
    משהו הולך להתחיל להראות את התיק עבודות שלו ברחבי העיר בואכה רמת החייל…

  • קלאסיקה של חוצפה ישראלית. לקחת משהו לא שלך ולזעום שמישהו אחר עודה את אותו הדבר כמוך ועוד לקרוא לזה חוסר מקוריות או גנבו לי.

הוסיפו תגובה