בלוג המזבלה
נועמי גונזלס
נועמי גונזלס

הורי הנרצחת בפיגוע בפריז תובעים את פייסבוק, גוגל וטוויטר: "סיפקו תמיכה לדאעש"

משפחתה של נועמי גונזלס (Nohemi Gonzalez), סטודנטית אמריקאית לעיצוב שנרצחה בפיגוע הטרור בפריז בנובמבר שנה שעברה, הגישה ביום שלישי האחרון תביעה כנגד ענקיות האינטרנט; פייסבוק, גוגל וטוויטר לבית המשפט הפדרלי בסן פרנסיסקו, בטענה כי הרשתות החברתיות הפרו את חוק האנטי-טרור האמריקאי (Anti-Terrorism Act) בכך שהן סיפקו במודע "תמיכה חומרית" לארגון הטרור 'המדינה האסלאמית' (דאעש), שהובילה באופן ישיר למספר פיגועים, בה פיגוע הטרור בצרפת בו נרצחו 130 איש.

דאעש גייסו כספים ברשתות החברתיות
דאעש גייסו כספים ברשתות החברתיות

גונזלס (23 במותה), הייתה סטודנטית לעיצוב באוניברסיטת קליפורניה שבלונג ביץ'. היא הגיעה לפריז במסגרת תוכנית חילופי סטודנטים ונרצחה באחת המסעדות שהותקפו.

בכתב התביעה שהגישה המשפחה נכתב: "במשך שנים, הנאשמות (פייסבוק, גוגל, טוויטר) איפשרו ביודעין לקבוצת הטרור isis להשתמש בשירותי הרשתות החבריות ככלי להפצת פרופגנדה קיצונית, גיוס תרומות ומשיכת מתגייסים חדשים".

עוד צויין בכתב התביעה כי על פי נתונים של 2014, ארגון דאעש הפעיל למעלה מ-70 אלף חשבונות טוויטר, כאשר לפחות 79 מהם היו מאומתים – דהיינו טוויטר אישרה כי מדובר בחשבונות רשמיים. מתוך אותם חשבונות, הפוצו בכל דקה נתונה כ-90 ציוצים.

חברת גוגל (באמצעות חברת האם אלפבית) סירבה להגיב לפניית 'הגרדיאן' ושיגרה הצהרה באימייל: "יש לנו מדיניות ברורה שאוסרת על גיוס פעילי טרור ויצירת תוכן מסית ואלים. גוגל פועלת להסרת סרטונים בהתאם למדיניות ולדיווחי הגולשים". גוגל אף הדגישה כי היא סוגרת חשבונות שמנוהלים ע" ארגוני טרור, אולם רק באם מדובר בהפרות חוזרות ונשנות.

פייסבוק מסרה ל'הגרדיאן': "אין מקום ברשת החברתית לגופי טרור או כל תוכן שמקדם פעילות טרור, אלימות והסתה. פייסבוק פועלת באגרסיביות להסרת כל תוכן מסית שעובר על מדיניות פייסבוק". את תגובת טוויטר לא ניתן היה להשיג.

כתב התביעה המלא ב-PDF

משרד דיגיטל מחפש אנשים שנושמים טקסטים ואוכלים אינטרנט לארוחת בוקר (או צהריים), סקרנים/ות, מעודכנים/ות, חכמים/ות ביום, חולמים /ות קריאייטיב בלילה, שיודעים/ות להמציא, לספר סיפור ולכתוב אותו בכל מדיה. אם אתם אנשים טובים, יצירתיים ואחראיים, שרוצים להיות חלק מצוות של מקצוענים ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
אאוטפורם (outform) מחפשת את התלתיסט ג'נרליסט הבא לצוות הקריאייטיב שלנו. אאוטפורם היא חברה לעיצוב המתמחה במרחב הקמעונאי הגלובלי. מגוון הלקוחות שלנו מכיל את המותגים הגדולים בעולם. דרישות התפקיד: ◄ ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות בתחום ההמחשה התלת ממדית. ◄ ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
מותג חדש ומרגש מחפש שחקן/ית נשמה להצטרף לצוות שיווק יצירתי וצומח ולהיות חלק משינוי שוק. ◄ התפקיד: הובלת פעילות הדיגיטל, זיהוי טרנדים שיווקיים דיגיטלים והתאמתם למטרות השיווקיות. חשיבה דיגיטלית, ראש אנליטי ויצירתי, יכולות מולטי-טאסקינג, חריצות, יחסי אנוש טובים. ◄ ניסיון ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
הוסיפו תגובה