בלוג המזבלה
דאעש מחפש את עובדי פייסבוק
דאעש מחפש את עובדי פייסבוק

עובד מחלקת הבידוק של פייסבוק נאלץ לנוס על נפשו לאחר שזהותו נחשפה

באג במערכות פייסבוק, חשף בשוגג את פרטיהם האישיים של למעלה מ-1,000 בודקי תוכן ממחלקת המודרציה של פייסבוק, כך מדווח הבוקר הגרדיאן הבריטי. אחד העובדים שעסק בבידוק וניטור של תכני הסתה וטרור עליהם התקבל דיווח ונחשף, נאלץ לנוס על נפשו ולרדת למחתרת.

עיתון הגרדיאן ממשיך לחשוף סיפורים מסעירים על פייסבוק. זהותם של עובדי מחלקת בידוק התוכן של פייסבוק שפועלים מ-22 מחלקות שונות ברשת החברתית במיקומים שונים בעולם, בהם אירלנד, ארה"ב, הודו, הפיליפינים ומדינות אירופאיות, נחשפו באחרונה בעקבות באג במערכת ניטור ובידוק התוכן של פייסבוק. העובדים שאמונים על חריצת גורלם של תכנים שסומנו כלא הולמים ע"י גולשי פייסבוק; תוכן מיני, הסתה, טרור ושנאה, עושים את עבודתם תחת מעטה חשאיות, אולם בעקבות באג שהציג את הפרופיל האישי שלהם בהודעות שקיבלו גולשים על הסרת התוכן, נחשפו פרטיהם האישיים.

מדובר בלמעלה מ-1,000 עובדי פייסבוק כאשר 40 מהם לפחות עובדים במחלקת ניטור הטרור במטה האירופאי של פייסבוק בדבלין, אירלנד. כשישה מהם, שפרטיהם נחשפו, הוגדרו על ידי קציני הביטחון של פייסבוק בחשיבות גבוהה, לאחר שבעקבות זליגת המידע, פרטיהם האישים נצפו על ידי פעילי טרור. אחד מהם, יליד עירק בשנות ה-20 המוקדמות לחייו שעבד ממטה פייסבוק באילנד, ברח מהמדינה לאחר שלטענתו כ-7 אנשים הקשורים לארגון דאעש צפו בפרופיל האישי שלו.

ברשת החברתית ישנן עשרות אלפי קבוצות סגורות ונסתרות בהן מלמדים צעירים מוסלמים כיצד לבצע פיגועים בצורה אפקטיבית כך שיגרמו לנזק מירבי. בזמן שפייסבוק מאפשרת למרבית הקבוצות לפעול באין מפריע מתוך אינטרסים כלכליים, מעת לעת הרשת החברתית סוגרת מספר קבוצות, רק בכדי לחזות כיצד על כל אחת שנסגרת, צצות עשרות ומאות חדשות.

הבאג השפיע על עובדים שניטרו קבוצות שכאלו. לאחר הסרת מנהל הקבוצה שנחשד בעידוד פעולות טרור, יתר מנהלי העמוד (אדמינים), הצליחו לראות את פרטיו של עובד הבידוק של פייסבוק (מודרייטור) בלוג הפעילות של הקבוצה, ובכך פרטיהם האישיים של כ-1,000 עובדים נחשפו בפני פעילי טרור פוטנציאלים. על פי אחד העובדים, פרטיהם האישים של כ-6 עובדי פייסבוק ממחלקת ניטור הטרור, נצפו על ידי פעילי דאעש, חיזבאללה וארגוני טרור נוספים.

משרד דיגיטל מחפש אנשים שנושמים טקסטים ואוכלים אינטרנט לארוחת בוקר (או צהריים), סקרנים/ות, מעודכנים/ות, חכמים/ות ביום, חולמים /ות קריאייטיב בלילה, שיודעים/ות להמציא, לספר סיפור ולכתוב אותו בכל מדיה. אם אתם אנשים טובים, יצירתיים ואחראיים, שרוצים להיות חלק מצוות של מקצוענים ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
אאוטפורם (outform) מחפשת את התלתיסט ג'נרליסט הבא לצוות הקריאייטיב שלנו. אאוטפורם היא חברה לעיצוב המתמחה במרחב הקמעונאי הגלובלי. מגוון הלקוחות שלנו מכיל את המותגים הגדולים בעולם. דרישות התפקיד: ◄ ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות בתחום ההמחשה התלת ממדית. ◄ ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
מותג חדש ומרגש מחפש שחקן/ית נשמה להצטרף לצוות שיווק יצירתי וצומח ולהיות חלק משינוי שוק. ◄ התפקיד: הובלת פעילות הדיגיטל, זיהוי טרנדים שיווקיים דיגיטלים והתאמתם למטרות השיווקיות. חשיבה דיגיטלית, ראש אנליטי ויצירתי, יכולות מולטי-טאסקינג, חריצות, יחסי אנוש טובים. ◄ ניסיון ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
הוסיפו תגובה