בלוג המזבלה
האח הגדול רשת 13
האח הגדול רשת 13

הקמתם עמוד או קבוצת מעריצים של האח הגדול? פייסבוק ישראל תיקח אותם מכם

תוכנית הריאליטי 'האח הגדול' של ענקית הפורמטים אנדמול תשוב בעוד פחות משבוע (5.5) לאוויר בביתה החדש – ערוץ רשת 13. חזרתה של 'האח הגדול' שנחשבה לתוכנית הדגל של קשת ממנה עברה, תיפתח עם נתוני שיא בעלות נקודת הרייטינג, לצד לא מעט באזז תקשורתי ושיח של צופים שחיכו לחזרתה ומנסים לנחש את דיירי העונה הנוכחית של התוכנית. אולם עבור קומץ קטן של גולשים שבמרוצת השנים תפעלו מועדוני מעריצים מקוונים, אתרים, קבוצות ועמודי פייסבוק של האח הגדול, יתכן ומדובר יהיה ביום שחור.

לידי המזבלה הגיע מידע לפיו לאור פנייה משפטית של ערוץ רשת 13, פייסבוק ישראל בניהולה של עדי סופר תאני, החלה באופן שרירותי ואלים למדי לקחת עמודים וקבוצות מעריצים של "האח הגדול" למזג את האוהדים שלהם אל תוך העמוד הרשמי שמנוהל ע"י רשת 13, כאילו היו של רשת עצמה. על פי שיחה של המזבלה עם גורם בפייסבוק, עולה כי ההחלטה לקחת את האוהדים ולהעבירם לעמוד הרשמי לא הייתה בקשה של רשת אלא החלטה של פייסבוק ישראל.

אחד מאותם עמודים שהוסרו ואוהדיו מוזגו על תוך העמוד הרשמי של האח הגדול הוא אתר "עדכוני האח הגדול" שעמוד הפייסבוק שלו מנה למעלה מ-30,000 איש. מפתיע יותר הוא שבפייסבוק החליטו לקחת גם את קבוצת הפייסבוק הסגורה של "עדכוני האח הגדול" שמנתה כ-2000 איש ולהעביר אותה בשלמותה לידי רשת 13. אותה קבוצה "קבוצת האח הגדול" מופיעה עתה בעמוד הפייסבוק הרשמי של האח הגדול שבניהולה של רשת 13 תחת לשונית Groups. מדובר בצעד חריג ותמוה למדי מצד פייסבוק, שככל הנראה ממשיכה להתערב בפרשת "האח הגדול" משנה שעברה ואף עולה מדרגה כשהיא לוקחת עמודים וקבוצים שתופעלו ע"י גולשים ומעבירה אותם לצד שלישי, גם אם מדובר בבעל הקניין של "האח הגדול".

"עדכוני האח הגדול" אומנם לא היה שחקן גדול מספיק בשביל שתכניו יפגעו ברייטינג של רשת או בהכנסות האתר של הערוץ, אולם הוא היה מבוסס בחיפוש בגוגל בתוצאות הראשונות ועם עמוד פייסבוק שלמרות גודלו הבינוני (30 אלף איש), תכניו זכו לחשיפה יפה ברגעי השיא של התוכנית. כפי שנחשף באפריל 2017, רגע לאחר סיום העונה האחרונה של האח הגדול בקשת, הזכיינית דאז החליטה לחטוף את עמוד האח הגדול ושינתה את שמו ל"קשת" ובכך למעלה מחצי מיליון איש הפכו לאוהדים בכפייה של הזכיינית. בהמשך נחשף במזבלה כי פייסבוק סירבה לסייע לרשת בהחזרת עמוד האח הגדול וימים ספורים לאחר מכן נחשף במזבלה כי פייסבוק שיכפלה את עמוד "האח הגדול" בכדי להימנע מסכסוך בין 'רשת' ל'קשת'.

במסגרת משפט הצינור אותו ניצח באחרונה גיא לרר, עלתה אפשרות כי פייסבוק ישראל תשכפל גם את עמוד הצינור בכדי לסיים את המחלוקת המשפטית בין לרר לערוץ 10. לאחר הפרסומים במזבלה, פייסבוק החליטה להודיע שלא תשכפל את עמוד הצינור ואף ביטלה את שכפול עמוד 'האח הגדול' ובכך רשת 13 נאלצה לבנות את העמוד מחדש, שכיום עוד על כ-170 אלף איש, כמעט שליש מגודלו המקורי.

מ'עדכוני האח הגדול' נמסר: "לא קיבלנו שום הודעה והדף פשוט נעלם מהפיד שלנו ואז גילינו דרך הקבוצה שלנו 'קבוצת האח הגדול' שהם עשו מיזוג כי הם היו פתאום רשומים כמנהלים על העמוד והקבוצה".

מרשת 13 נמסר בתגובה: ״אנו לא מונעים מגולשים לעשות כרצונם ברשתות החברתיות. אנו פונים לעמודים המתחזים לעמודי רשת ולתכניות שלנו אשר עושים שימוש במותג ללא הרשאה. רשת 13 דואגת לתכניה גם במדיות השונות בדיגיטל״.

פייסבוק ישראל סירבה להגיב בנושא.

2 תגובות

  • התוכנית ממש רדודה ישראל ששולט אנשים לאיכלוב גנגסטר שבא לי לבכות מצד אחד מריה צד שני מגי "הגאון" תומר בחור טוב לא אוהב מריבות לצערי זה לא טוב להפקה הוא לא מקבל מסך האחות מבקשת אף אחד לא שומע זה לא קרה עד היום אחות יקרה כבוד שיש אישה אבל……..תני בראש.

  • האח הגדול ז"ל

    בזכות 2 מטומטמים עופר ואסי ,ומנחת האחות
    הגדולה מנדל שלא מתאימה לתפקיד בכלל הורידו את התוכנית לקרקעית
    עם 14 אחוז רייטינג ,והשקעה של עשרות מיליונים הלו לפח.

הוסיפו תגובה