פאקינג צורי

מזבלה

בתקופה האחרונה מחלחלים גם לאינטרנט קמפיינים שמתחילים בתור טיזר ורק כעבור זמן חושפים את המותג ואת המסר בצורה ברורה. ראינו את זה בקמפיין ההשקה של WINWIN, הלוח של YNET, בקמפיין השקת מנוע החיפוש הכושל של וואלה ובעוד מקרים. לא פשוט לעשות קמפיין טיזרי מצליח באינטרנט. הגולשים לא מרבים ללחוץ על באנרים, הכלי העיקרי כרגע שמשמש צינור להעברת גולשים לאתרים ובמקרים רבים אף מפתחים עיוורון כלפיהם, מה שמקטין את הסיכוי שיקליקו גם על הבאנר הטיזרי וגם על הבאנר התכלסי שמגיע בהמשך הדרך, כעבור מספר ימים. בטלוויזיה זה הרבה יותר פשוט – מפמפמים את הטיזר בטירוף, עד שלאנשים כבר אין כוח אליו, ואז חושפים את הפרסומת המלאה שממשיכה את הטיזר בצורה כזאת או אחרת. כמובן שבעזרת חוכמת מדיה אפשר לעשות קמפיינים טיזריים מעניינים באינטרנט, אבל לא ניכנס לזה כאן, כי בפוסט הזה באנו לקטול!!! טוב, לא ממש לקטול, פשוט באנו להיות נודניקים.

קמפיין אינטראקטיב חדש וטיזרי (נכון לרגע זה) עלה לאוויר ועורר את סקרנותנו, אז יצאנו לבדוק מי אמון עליו, לאן הוא חותר ומה הבעייתיות שגלומה בו (עד שאמנון לוי חוזר, אנחנו מחליפים אותו).
לדורי החולה יש דרכים נסתרות והזויות לברר ולגלות מי עומד מאחורי כל עבודה שמופיעה באינטרנט וכמובן שהוא צעד בדרכים הללו גם במקרה של הקמפיין הזה, שניסה להסוות את עצמו כמה שיותר ובעצם הצליח, אם מתחשבים בעובדה שלרוב קהל היעד לא אכפת מי אחראי על הקמפיין. לנו איכפת, אז גילינו שזו עבודה (כמעט נקיה) של מקאן דיגיטל.

הקמפיין מתחיל, איך לא, בבאנר:

placeholder for flash movie

משם הגולש עובר למיניסייט מסתורי וצופה בוידאו שמציג את סגן מנהל הקמ"ג (הקריה למחקר גרעיני) המפציר בגולשים ליצור עמו קשר בטלפון ולדווח במידה ויש להם מידע כלשהו על צורי. (צורי=צור קשר=דחקה פנימית של המשרד). ניתן גם לראות תמונות של צורי ועדיין לא הבנתי אם ההדבקה הגרועה של התמונות קשורה איכשהו לקונספט.

אם תתקשרו לטלפון שמצוין שם, 050-8006006, תשמעו את ההודעה הקולית הבאה (לחצו על PLAY):
[audio:zuri-mccann-digital.mp3]

אם תתקשרו לטלפון 050-8295475, תגיעו לסרסור של אולגה, משהו מצחיק שכנראה היווה מקור השראה למקאן דיגיטל.

העבודה הזאת צרמה לי מכמה סיבות:
1. הפורמט הזה של מודעה על נעדר או במקרה הזה באנר שקורא לציבור לעזור במקרה חשוב כמו נעדר, הוא פורמט שלא מומלץ להשתמש בו למטרה שיווקית. נכון, קשה למצוא פלטפורמות לציניות, במיוחד בעולם האינטרנט, אבל זה לא אומר שצריך לנצל את אחת האחרונות שנותרו. מבחינתי זה כמו לעשות טיזר ממודעת אבל, ואפילו גרוע מכך, כי בשונה מהנעדר, למת לא נותר שום סיכוי לחיות. זוכרים את קמפיין "מוות לשיעמום" של סיאט? נדמה לי שהוא מת מזמן בתודעתם של הצרכנים, יחד עם אחוז המכירות של סיאט.

2. החלטתם ללכת על הקו הציני ולנסות לעשות באז? לכו עד הסוף! מבחינתי אין תחום אפור בנושא הזה. או שעושים את זה עד הסוף – עם וידאו שנראה אותנטי לגמרי, בלי ריצודים מזוייפים בצילום, עם שחקן קצת יותר אלמוני מהשחקן השמן הזה שמופיע בכל פרסומת שניה, עם תמונות לא מודבקות ודביליות, ללא עיצוב כל כך מהוקצע – או שלא עושים בכלל.

3. פתחו לצורי פרופיל ובלוג בתפוז, כדי לעבות את מהימנות הסיפור וליצור באז נוסף, אבל גם הפרופיל וגם הבלוג ריקים מתוכן. חבל.

4. די, סקרנתם את הגולש, שכנעתם אותו לבזבז עליכם 2 שקל או כמה שזה לא עולה, אז למה לא לגלות לו שזה בצחוק? שטמון פה מסר פרסומי? שזה עלה לו 2 שקל (ואם אפשר לפני שהוא מתקשר)?! למה לחכות ל"תשובה", לגל הבא של הקמפיין, אם אפשר לנעוץ את המסר הפרסומי בנקודה החזקה של שיחת הטלפון? עיניים גדולות…

5. הקמפיין הזה יעצבן ויפגע בכמה גולשים, אין ספק בכלל, אבל זה לא משהו שתמיד מנחה אותנו כשאנו חושבים על קריאייטיב. הגולשים שיתעצבנו מהקמפיין ולא יקליקו על באנר שינסה לעזור באיתור נעדר אמיתי, זה כן משהו שצריך להנחות אותנו.

על קמפיין צורי ברלב

הקמפיין מפרסם את 'הנפילים', סדרה חדשה שתעלה ב-yes בכיכובו של אלון לוי, המגוללת את סיפורו של צורי, נער בן 17, שיום אחד מגלה כי יש לו כוחות על-אנושיים. מהר מאד הוא מגלה שעליו לשמור על הישוב מפני בני הנפילים, אנשים שזכו בכוחות על אך בחרו ברשע. להמשך קריאת הכתבה ב-NRG קליק כאן

כאמור, פתחו לצורי פרופיל ובלוג בתפוז.
הבלוג של – נוח ליטני בתפוז יעני סגן מפקד הקריה למחקר גרעיני.
הבלוג החדש של צורי ברלב – כאן
הפרופיל – כאן

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

19 תגובות לפוסט

19 תגובות

 1. [Comment ID #2474 Will Be Quoted Here]

  זה נכון, טיזר אמור לסקרן ולהחזיק את קהל היעד במתח כמה ימים או יותר
  בכול מקרה גולשים רבים עדיין מחפשים בגוגל את צורי ברלב ונוח ליטני.

 2. דורי אח!
  מקאן הורידו את הבלוג הראשון של צורי בטענה שאבד לו קוד הכניסה והחליפו אותו בבלוג חדש כדי למחוק את מה שכתבו עליו ביום הראשון.
  תבדוק את זה. בדוק.
  אתה צודק הקמפיין אכן טיזרי וקריאטיבי אבל בשביל השקעה כזאת היו צריכים לחשוב איך לסגור את כול הפינות. לא הגיוני שטיזר יחזיק רק כמה דקות…

 3. [Comment ID #2468 Will Be Quoted Here]

  אני לא ראיתי את כול הסיפור שסיפרת, היה נחמד לראות אותו.
  לא הייתי מגזים וקורא לזה קונספירציה. קצת מוגזם לא?
  דרך אגב גיא אמון על הפוסט המעולה הזה. (גיא בטח יתקשר ויגיד לי"מה אני אמון על הפוסט הזה, ניגר אנחנו צוות, המזבלה אמונה על הפוסט הזה")
  תראה בעניין התגובות, היות ותוכן הבלוג שלנו ברובו פונה לפרסומאים, ברנז'אים ואוהבי פרסום, אלו לפעמים מעדיפים לומר בלב את תגובותיהם מאשר לכתוב אותן. (מסיבות ברורות)
  אני ממש לא מסכים איתך לגבי מה שאמרת. תגובה חיובית ראוייה הייתה ציון הקריאייטיביות של הקמפיין.

 4. הנה האמת מאחורי מה שקרה:
  הקמפיין עלה ואחרי רבע שעה משתמש בשם lebmouse (אם אני לא טועה) עלה על הדמות בכתבה שפורסמה ב – ynet . כנראה שאנשי מקאן לא רצו שהבאז ייגמר תוך 13 הודעות בלבד ולכן דפנה( אחת מהמגיבות הפקטיביות) נתנה לו את הטלפון שלה בכדי לבקש ממנו לא לגלות את הקונספירציה. למרות זאת lebmouse פרסם את הכתבה וכנראה הרס למקאן את הכיף.
  בכל אופן חוסר המקצועיות בהכנת הקמפיין לפני מורגש כאן מאוד. אם מקאן לא הרגישו רע מפרסום חטוף הם בטח הרגישו רע מזה שילד דפק להם קמפיין מושקע ב – 15 דקות!
  בכל אופן, דורי במה שאתה אומר צדקת אבל ניראה לי שרק אותנו מעניין הקמפיין כי לא ראיתי יותר מדי תגובות עליו. נראה לי שכבר היה עדיף תגובות שליליות מאשר חוסר תגובה…

 5. קודם כל, לגבי הקמפיין, לצערי לא נתקלתי בו, אולי זה בגלל שלא היה לי זמן לגלוש באינטרנט במהלך הימים האחרונים אבל עושה רושם שמישהו השקיע הרבה זמן ומחשבה עליו.
  בכל אופן, אחרי שצפיתי בו תוך כדי הפוסט, אני חייב לומר שהוא עשוי טוב, לדעתי, אך אני חייב להסכים עם שלילת הרעיון שעומד מאחוריו, בטח ובטח במצב שאנו נמצאים בו כעת כשיש לנו חטופים ונעדרים בידי האוייב וכן אנו חיים כיום במציאות קשה בנוגע לנעדרים.
  דבר שני, דורי, אני גאה בך על זה שאתה דבק בדעותיך ולא נרתע מכרישי הענף, וגיא, אתה חבר אמיתי, איך עמדת לצידו של דורי, כל הכבוד.
  בקיצור, אסכם במשפט אחד: כשהפרסום בחוץ זבל, טוב שיש מזבלה !!!

 6. [Comment ID #2455 Will Be Quoted Here]

  שמת קישור בבלוגרול לכרטיס שלי בקפה (שזה נורא החמיא לי) וראיתי את זה רק אחרי ששלחתי את התגובה שלי.
  תשאיר את הקישור לכרטיס. שמתי עכשיו תמונה שלי על האופנוע החדש. אם זה לא יארגן לי הצעות עבודה אז אולי זה יסדר לי תל אביביות רווקות בגיל 25-32, בעלות תואר ראשון והכנסה של מעל 9000 בחודש.

 7. אחלה פוסט.
  אותי הם תפסו המנוולים, הקלקתי אב לפחות לא הייתי חמור מספיק לצלצל.

  אגבוכבר השתמשו במודעת אבל, אחת הדמויות בסדרה "האלופה" מתה וקיבלה מודעת אבל בידיעות אחרונות.

  דורי אחלה קרטון : )

 8. [Comment ID #2454 Will Be Quoted Here]

  רק מחזק את הנקודה שלי.

  עומר, אז מה הבלוג שלך, זה או השני שאנחנו כבר מקשרים אליו? או שניהם?

  רציתי לקשר אליך באחד הפוסטים שהזכרתי אותך וקצת הסתבכתי…

 9. פשוט מביך
  הגולשים בתפוז עלו על זה תוך רבע שעה ומקאן נרשמו בשם של צורי והתנצלו על המתיחה.
  אחרי זה מחקו את התגובות אבל בכל אופן לא הצליח להתרומם. לא מספיק מושקע.
  ככה לא עושים ARG

 10. חבל שלא שמו תמונה של צורי ברלב על קרטוני החלב של יטבתה / תנובה זה היה יכול מגניב.
  לפי התמונות באתר נראה שצורי אבוד אי שם בארצות הברית.

  מונח חדש בויקיפדיה
  "מקאן מקאן" – כינוי לתופעה שבה אדם נותן התרעות שאינן מתגשמות, ולכן חדלים להאמין לו. לעתים ניתנות ההתרעות השגויות בזדון, למשל מתוך רצון להשתעשע, אך הבעיה מחמירה כאשר ההתרעות השגויות ניתנות בתום לב, עקב הערכה שגויה. לעתים קורה במצב כזה שלא רק מקבלי ההתרעה חדלים לתת אמון בנותן ההתרעה, אלא אף הוא עצמו חדל להאמין ביכולתו לתת התרעת אמת.

סגור לתגובות.

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים