כמו בלונדינית: הרבה רעש, בלי תוכן

מזבלה

פוסט אורח מאת: אלאב הורביץ ואלי ברומברג*

1 בלוג ארגוני
20 ציוצים בטוויטר
500 חברים בפייסבוק
4 פוסטים של בלוגרים מובילים
ולתוספת לא לשכוח להזכיר את הקמפיין המדהים של בורגר קינג.

צר לנו לאכזב, אבל אין מתכוני פלא לפעילות במדיה החברתית. אין איזה צ'ק ליסט או נוסחא מנצחת – למרות שלאחרונה מתרבים קולות של גורמים שרלטנים שמנסים לצייר אותה ככזאת. ההייפ סביב המדיה החברתית התחיל בבחירות האחרונות. קמפיין הבחירות של ברק אובמה ציווה לנו את תורת המותג בכל מקום. והיום, הבאזז סביב המדיה החברתית נמצא בשיאו. על מנת שהמדיה החברתית לא תהפוך לעוד כלי לייצור חשיפה אלא כלי שיווקי אפקטיבי ליצירת דיאלוג צרכני אמיתי צריך להבין ולדעת איך להשתמש במדיה הזו. דרושה מומחיות. כמו שלא כל ביצועיסט מסוגל לבנות שפה חכמה למותג, גם לא כל בלונדינית יכולה לנהל מותג במדיה החברתית.

'בלוג-דיניות' בגלובס (קליק לקבוצה בפייסבוק), כתבה של אליאב אללוףקליק ל-PDF המלא.

הכתבה - באדיבות גלובס, קליק על התמונה לאייטם המלא ב-PDF
הכתבה - באדיבות גלובס, קליק על התמונה לאייטם המלא ב-PDF

לעצור רגע ולחשוב: האם המותג באמת בשל לפעילות במדיה חברתית?
פעילות במדיה חברתית גורמת למותג "להתערטל בציבור". זוהי הפעילות היחידה שמאפשרת למותג לעמוד מול הצרכן בלי מסכות. מחד, המותג עלול להתמודד עם מתן תשובות לשאלות קשות ומאידך, המדיה החברתית מאפשרת להציג את הערך המוסף האמיתי של המותג עם בונוס של תובנות פרקטיות אותן ניתן ליישם כבר מחר בבוקר. לכן, פעילות במדיה חברתית דורשת מחוייבות אמיתית וראייה מרחבית. לא די בכמה פעילויות עם בלוגרים או עוד אפליקציה בפייסבוק. כל המרכיבים האלה נכונים לכשעצמם אבל הם צריכים להיות חלק מתוכנית אסטרטגית בנויה היטב, מחושבת ומתוחזקת. המותג צריך להיות שם בשביל הצרכן 365 ימים בשנה. אם זה לא היה ברור עד עכשיו, פעילות במדיה חברתית היא חתונה קתולית. ואם חשבתם שהמדיה החברתית היא נחלתם של אנשי השיווק. טעיתם. מאחורי כל עמוד פייסבוק מצליח צריך לעמוד ארגון שלם שמתייחס לכלי הזה כאל עוד ערוץ תקשורת לכל דבר עם היתרון של הגעה לצרכן באופן ישיר ולא מסונן. פעילות במדיה החברתית היא פעילות שטומנת בחובה שיווק, שירות לקוחות, דוברות, יח"צ, תוכן ואסטרטגיה. בשביל להניע מהלך של מדיה חברתית צריך לסגל את אותה חשיבה כמו לפני מהלך מיתוגי ושיווקי גדול.

אז למה לא לנהל את זה לבד?
אפשר לנהל את זה לבד ואין ספק שזוהי האופציה הזולה יותר אך היא לא המקצועית ביותר. בינינו, העניין הזה עלול להפוך מהר למשהו כמו מנוי לחדר כושר. תתלהבו מזה בהתחלה, כל החברים שלכם יפרגנו על היציאה, אבל באיזשהו שלב תמצאו את עצמכם מנסים למכור את המנוי למישהו אחר. ואז גם הפסדתם זמן וגם כסף.

למה לא לנהל את זה עם מומחי הרשת?
אין ספק שאותם מומחי רשת אכן מכירים את המדיה החברתית לפרטי פרטים אך הם לא מכירים את המותג ולא מבינים את החשיבות של רתימת הארגון לכדי מהלך הוליסטי. לצורך המחשה, מוכרת בגדים מוכשרת אחת יכולה לתפור בגד אחד או שניים, שיכולים להימכר לא רע. אך אותה מוכרת בגדים לא יכולה לעצב, להעמיד ולהציג קולקציה שלמה ומתוחכמת. באותו אופן, לא כל מי שיש לו 5000 חברים בפייסבוק יכול להוביל את האסטרטגיה החברתית הנכונה למותג.

אז מי כן…?
על מנת לייצר פריצת דרך אמיתית, יש לקחת מורה דרך שמדבר מדיה חברתית, מבין טכנולוגיה, מכיר את המותג וחולם אותו. לא מדובר בבנאדם אחד אלא במערכת משומנת שפועלת בשותפות אמיתית וארוכת טווח עם הארגון. מאחר וסף הרגישות של הפעילות הזו הוא כה גבוה וכל מילה נחקקת שחור על גבי דף אינטרנט, יש לגייס את אנשי המקצוע הטובים ביותר: אנשי אסטרטגיה, קריאייטיב וטכנולוגיה שתומכים ב"אנשי השטח".

לא חשיפה. שיחה איכותית ועמוקה.
בשביל באמת להגיע לתוצאות איכותיות, יש להבין איפה הצרכן נמצא, להקשיב לו וללמוד ממנו. קל להתפתות ולהעתיק מהלכים שיווקיים ממדיה אחת לאחרת אבל במדיה חברתית, פחות זה יותר. הצרכן במקומות האלה לא מחפש אפקט של וואו, הוא פשוט רוצה שיקשיבו לו, ידברו איתו ויתנו לו ערך מוסף. אם הוא לא מוצא את זה הוא יקבל את התמיכה שלו כבר מהחברים בפורום שיהיו שותפים למצוקות שלו. זוכרים את תיאוריית 'להיות בכל מקום' זו שאובמה הכניס לנו כל כך חזק לוריד? אז זהו שיכול להיות שמותג לא צריך להיות בכל מקום. המותג צריך להיות במקום שמשרת את ערכי המותג ויתרה מכך נותן ערך מוסף לצרכן. ה-ROI של המדיה החברתית לא נמדד בכמה רעש הצלחנו לייצר או בכמה חשיפות הפוסט קיבל. ה-ROI האמיתי הוא איסוף ושימור לקוחות בפינצטה. הצרכן צריך להתרגל, לחבק את הנוכחות של המותג במדיה החברתית ולנצל אותו באופן המתאים לו ביותר. וכשזה טוב, הצרכנים כבר ידאגו לספר לכל החברים שלהם. וכשזה לא טוב, המדיה החברתית צפויה פשוט להיות עוד באנר.

* הכותבים משמשים כמנהלי לקוחות בחברת שיווק השיחה twisted

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

44 תגובות לפוסט

44 תגובות

 1. [Comment ID #26304 Will Be Quoted Here]

  לשלם לבלוגרים לכתוב על קופח כללית זה לא מערך שיווקי מתוכנן היטב אלא סתם בזוי בדיוק כמו הפוסט הזה שלכם תתבישו. 🙁

 2. אין כמו צרות עין כדי לפתוח אותי דורי יקירי, ובכלל אני תוהה לרגע מה היה קורה אם היינו מתייחסים לכל הדיון הזה אם היה מדובר בעוד משרד פרסום. האם היו קמים המשרדים האחרים ומלינים על אותה בלונדה שהעזה להוציא מודעה או תשדיר טי וי?! ובכלל האם היו קמים אותם אלו שקמו וטוענים לכתר המלכות כשם שעשו כותבי הכתבה הכל כך שקופה הזו.
  [למעשה היה רגע שבו חשבי שאולי הכל זה בכלל טויטט אחד גדול של טויסטד בשתוף כל הגורמים מסביב, משהו ברמת קמפיין לעידוד המדיה החברתית או משהו כזה].
  ולענייננו. היות ומדובר באינטרנט, שכמו שאנחנו יודעים, יש איש אחד שהמציא אותו כאן בארץ:), אז ישנה איזו תחושה שיש בעלות על המדיה. לשמחתי אין ולא תהיה בעלות על הפורמט לאף אחד. כל אחד יכול, יש כאלה שעושים את זה טוב יותר, ויש כאלה שעושים את זה טוב פחות. וכל שנותר הוא לאחל בהצלחה לכולם.

 3. כבר מזה כמה ימים שאנחנו קוראים את התגובות, שמחים לראות שהצלחנו לעורר שיחה ולמדים מכל תגובה.
  עם זאת, אנו לא יכולים שלא לחוש החמצה שהפוסט לא הצליח לייצר דיון אינטליגנטי ואמיתי סביב עתיד המדיה החברתית ואופן ההשתלבות של מותגים בו.

  כוונת הכותבים לא הייתה לפגוע באישיות אינטרנטית זו או אחרת ואין ספק שהפעילות של אותן בלוגדיניות בכתבה יכולות לבוא כחלק ממערך אסטרטגי מתוכנן היטב של מותג ברשת החברתית.
  כל מה שנותר לנו לקוות זה שאותו להט יבוא לידי ביטוי גם בהתייחסות לפעילות במדיה חברתית.

  אנחנו לא יכולים לסיים מבלי להסכים שדורי הוא אכן מלך.
  ואין לנו בעיה עם התערטלות בציבור.

 4. חברים. תודה.
  בדיוק כשחשבתי לחזור רשמית לתחום
  הזכרתם לי כמה כיף לשבת בצד, עם היד בטוטה ולשחק עם עצמי.

 5. מגיבה יקרה ולא מזוהה:

  את לא חושבת שאם לא הייתי רוצה שידעו שאני אוהבת את העבודה של טוויסטד או שפיטנס נתנו לי ספא מתנה כדי שאכתוב על המבצע שלהם לא הייתי מזדהה ועוד מראה קישור לבלוג שלי?
  בלונדינית כן, אבל לא עד כדי כך מטומטמת

 6. יומיים לא הייתי פה ותראו מה קרה……
  אלוהים ישמור כמה לכלוכים בעמוד אחד!
  ובסופו של דבר כולכם פשוט רבים על החלק שלכם בפרה החולבת

 7. [Comment ID #26228 Will Be Quoted Here]

  אורלי אני רוצה לעזור לך,היות ואת בחורה עדינת נפש מנצלים את תמימותך.

  נכנסתי לבלוג שלך וגליתי שאת מעריצה שרופה של טוויסטד.
  אביא ציטוט מהבלוג שלך:"אבל מה שכן, אם כבר באזז, אני אוהבת את טוויסטד. אני חושבת שהם מובילים את עולם הבאזז בישראל".

  לפעמים את מקדישה פוסטים עם סרטונים שלהם:
  http://www.orlybraun.com/?p=28

  אבל מה לך ולתוכן שיווקי בתשלום? אני לא רומזת חלילה שמשלמים לך
  או ששלמו לך על התגובה הזו.ניתן לראות מאחד הפוסטים שלך שאת לא מקדמת מותגים בתשלום,אלא מאהבת האל:
  http://www.orlybraun.com/?p=29

  אני רוצה לעזור לך אורלי שלא יקרו דברים מעוותים.

 8. 1. אם נתייחס אך ורק לתוכן המקצועי של הפוסט אני מסכימה לכל מילה (אולי כי אני בלונדינית). בעיקר מסכימה עם הצורך בגוף מקצועי (לאו דווקא טוויסטד) ולו על מנת לבנות אסטרטגיה לכניסה לתוך זירות השיחה ברשת ולא פתיחה בסיסית של פרופיל בפייסבוק כדי להגיד שהחברה שלך חדשנית.

  2. דווקא אני (שוב, בלונדינית שמתעסקת במדיה חברתית) לא התרגשתי מהמשפט "לא כל בלונדינית יכולה לנהל" ובלינק המצ"ב ראיתי חומר נוסף בנושא הספציפי של הפוסט (אני כנראה בלונדינית ממש תמימה שלא מבינה בפוליטיקה של עולם הפרסום)

  3. לגבי התגובות – כשהתחלתי לקרוא אותן חשבתי שיש כאן משהו מאד ספציפי נגד חברת טוויסטד מכיוון שלבקש להראות קמפיין שלהם שהצליח זה מגוחך, כי כל מי שמתעדכן קצת ברשת יודע שיש כמה כאלה ומאד יפים.

  כשהמשכתי לקרוא את התגובות, הבנתי שטוב שאני לא מבינה ולא נכנסת לפוליטיקה של עולם הפרסום כי זה ממש גועל נפש מה שקורה פה. תגובות אנונימיות בשפה לא נעימה, עימות/חוסר הבנה/מריבה שיורד לרמה נמוכה מאד ובנוסף – ירידות אמיתיות על בלונדיניות שזו כבר ממש טפשות ורדידות.

  חבל שציפיתי לתגובות מקצועיות על תוכן הפוסט והתחלתי לקרוא אותן בכלל, לא היתה כאן אפילו אחת כזו, ואני למדתי עוד משהו שלא רציתי לדעת.

 9. [Comment ID #26220 Will Be Quoted Here]

  את מרחמת עלי כי קבעתי שאת בלונדינית? ועוד מבלי להכיר?
  למה? האם יש צורך בבדיקת שער ערווה עם אישור מהרופא?

  1. אני כן מכיר אותך ואת לגמרי בלונדינית.
  2. כבר חודשים שפוצצת לי את הפידים בפייסבוק והטוויטר בשטויות בלונדיניות.
  3. כל הרשת מרוחה בתמונות בלונדיניות שלך עם צעצועים ורודים של בלונדיניות.
  4. בכתבה בגלובס את מוזכרת כבלונדינית, ואת למעשה מאשרת ואף משתפת פעולה עם ההגדרה.
  5. כל ההתנהלות שלך בפרשה היא בלונדינית בעליל.

  אז בלונדינית ו ו וגם בלונדינית אבל לא אמרתי שזה רע זה פשוט מאוד ……. בלונדיני
  6. תתבונני במראה.

 10. אשכרה, אני גם רוצה פופקורן. איזה כיף פה

  כמה דברים:
  הבלוגדיניות, זאת לא חוכמה גדולה להשיג 5,000 חברים בפייסבוק. נסו להגיע לאותה כמות עם תמונת פרופיל של גבר שמן.
  ספי שקד (לא שחלילה הוא שמן) באמת מוביל דעה שאלפי החברים שלו שואבים ממנו טרנדים וגאדג'טים.

  זה שעשה את הסרט על פריז הילטון. בחייאת ראבאק, רק פידחת את כל מדינת ישראל והעם היהודי לדורותיו. עדיף שתחפש בלוג אחר.

  ואלון מוליאן, ההתלכלכות שלך על דורי (שעשה עבודת עיתונאות נאמנה) הוציאה אותך אפס. שברת שיא חדש של כפיות טובה

 11. ללא ספק ההצגה הטובה בעיר רק שלא יגמר לי הפופקורן. 😀
  אז לסיכום:
  אליהב – שהתחיל את הסאגה יצא קטן על שבכלל יזם כתבה סקסיסטית ומיותרת.
  מורן – בלונדינית ו ו והיא גם בלונדינית.
  ״התקציבאים״ – מכרו נשמתם לשטן.
  אלון – ״השטן״ משסה את התקציבאים בבלונדינית הקטנה וחסרת האונים, וגם קנאי חסר תקנה, אה כן וגם שקרן.
  דורי – מלך!

 12. למה התקציבאים של מולן לא נתנו דוגמאות לפעילות הענפה של החברה בה הם עובדים? אולי כי באנרים שמופצים דרך רשתות חברתיות זה לא מדיה חברתית???? לפני שמשמיצים מתחרים (לדעתי לא משמיצים בשום אופן אבל נו יש כאלו שהן להם שום דבר טוב להציע אז הם זורקים רפש) נותנים דוגמאות איך המתחרים עושים עבודה שרלטנית, אבל מכיוון שאלי ואלאב השמיצו מבלי לבסס את השמצותיהם הייתי אומרת שמדובר פה במקרה קלאסי של הוצאת דיבה אוי אוי והסיפור האחרון עם מולן מביך ומבייש הלב עם עובדי טוויסד שזהן הלך הרוח השורר בחברתם.

  תהיו טובים באמת זה יעשה טוב לכולנו

 13. מוליאן הפטטי
  קבלו את התגובה של אלון מוליאן הקטן:
  Alon Molianחברים, תרשו לי להציע לכם פרשנות אחרת לאירועים: אלאב ואלי כתבו פוסט, דורי הזבל בן זבל תקע כותרת והביא את הלינק מגלובס – וכל העניין הזה, בהקשר שנוצר בעיקר כתוצאה מה'עריכה' הלהיט קצת את הרוחות. המזבלה יודעים לייצר באזז…תנסו לקרוא את הפוסט הזה בלי הלינק לכתבה בגלובס.

  אנחנו אוהבים את מורן ומעריכים את העבודה של כל אחד מהפועלים בתחום המדיה החברתית ולשם… Read More קידומה. גם מורן תסכים שהמצב בו כל זב חוטם וטוויטים מציג את עצמו מומחה למדיה חברתית ומציג פתרונות אינסטנט הוא בעייתי. הפוסט הזה ניסה לעורר את הדיון הזה ואיכשהוא הפך להיות התנצחות מיותרת. חבל שהאצבע קלה על הטוויט ושהפרשנות שניתנה היא בדיוק זו שכיוון לה העורך הזבלון

  מאחל לכולנו סופשבוע נינוח ומהנה

  התגובה של דורי:
  Dori Ben Israelמוליאן יצאת קטן, שקרן ומעוות בצורה שאפילו לא ראוייה לאכלס מקום ברשימת החברים שלי בפייסבוק. שיהיה בהצלחה, אחרי שניסית להכפיש את שמה הטוב של המזבלה אתה תצטרך אותה


  בקיצור אלון לא היה מספיק גבר לכתוב פוסט לבד שלח את התקצבאים שלו.לא הסכימו לעלות את המלל הזה כמה
  עיתונאים ואתרים אחרים והוא קבל במה במזבלה.

  כמה עצוב
  טוויסטד באמת מעוותים…

 14. טוויסטד הם חבורה של …. (כאן היה אמור להיות משהו שלילי) אני לא סובל את צורת הפעולה שלהם, הם פשוט מזהמים לי את הפייסבוק ובכלל עושים מניפולציה שלילית

 15. [Comment ID #26175 Will Be Quoted Here]

  אני מת על אנשים שיודעים לכתוב שטויות כשהם מתחבאים מאחורי שמות בדויים.
  זה כל כך "מעוות" 😉

 16. דורי אולי תוסיף איזה באנר של היאבקות נשים בבוץ שיהיה יותר קל לדמיין?

  עז אז אתה לא מלך.

 17. קופיקו
  אני לא יודעת מי אתה
  אבל אני לא בת עשירים מטורפת

  אתה יותר ממוזמן להתקשר לאבא שלי ולשאול אותו מאיזה גיל אני מכלכלת את עצמי לבד ומה מצב העו"ש שלו. יש לי הרגשה שתופתע

  אין לי מושג מאיפה ההנחה הטיפשית הזאת, אבל ברור לי דבר אחד- אתה לא מכיר אותי

  שיהיה אחלה סופ"ש
  ודורי מלך

 18. [Comment ID #26153 Will Be Quoted Here]

  מכל מה שכתבת, דבר אחד נכון-

  דורי אתה מלך!

  והבלונדה שלך, היא בת עשירים מפונקת, שבלי הכסף של אבאל'ה, אף אחד לא היה משתין לכיוון שלה. כשרונית? כן בטח

 19. לא כל בלונדינית באמת יכולה לנהל מותג ברשת חברתית אבל מורן לביא היא לא כל בלונדינית והיא לגמרי יודעת מה היא עושה. לא יפה להכליל, בפרט שלא מכירים מקצועית את הנפשות הפועלות.
  מי שמכיר את המותג וחי אותו הכי טוב הן בטח לא חברות הפרסום אלא הקהל ההדוק של אותו מותג. זה שמדבר עליו כבר ברשת והוא לא צריך אף אחד שישלוט עליו.

 20. סימנים שטוויסטד בצרות:

  1. צריכים את 23 בע"מ שיעשו להם קריאיטיב ואפילו לא מסתירים את זה (מדברים גבוהה על הצורך בהכרות ארוכה עם אסטרטגיית המותג… ובסוף שוכרים פרילאנסים מבחוץ)

  2. מכניסים לראש רשימת הפרסומות המדוברות של גלובס פרסומת שלהם שאיש לא שמע עליה ברשת או מחוצה לה למעט מנויי תפוז מסויימים שפתחו חשבון לפני יומיים וכבר משתתפים בשיחה על הקמפיין "המדובר" בעשרים פורומים.

  3. שולחים תקציבאים לכסח את ה"מתחרים"

  סתם לא יפה ולא מכובד. אבל בבאזילה מופיע שהשיחה ברשת סביב טוויסטד גדלה לאור הגועל – אז הרי זו הצלחה!

 21. מבלי לקחת צדדים, אני לא מהתעשיה והקרבות הפנימיים האלה לא ממש מעניינים אותי, אבל מה שמוזר לי מכל זה הוא למה טוויסדר לא עונים לכל המקטדגים בתגובות?

  הרי "המותג עלול להתמודד עם מתן תשובות לשאלות קשות" ו"פעילות במדיה חברתית דורשת מחוייבות אמיתית".

 22. 1. הפוסט מסריח מאינטרסים.
  2. טעות של החבר'ה מהמזבלה שמסריחים לעצמם את המקום – עד עכשיו הצליחו להיות מעל זה.
  3. לגבי תוכן הפוסט: או שכן או שלא. כלומר,
  מצד אחד – אין לכותבים מספיק ידע על פעילויות הבלוגריות הללו. יכול להיות שהן מביאות תוצאות מעולות.
  מצד שני – התחושה היא שלרוב הבלוגריות הנ"ל אין מספיק ניסיון בתחום המיתוג והשיווק.
  מיתוג, זה תורה שלמה ודומה שיש קצת הזניה של המקצוע והשטחתו.
  מצד שלישי – גם לנכבדים מטוויסטד אין מספיק ניסיון בתחום, למרות היומרה.

  4. שכל אחד יתעסק בעניינים שלו. יש מספיק לכולם.

 23. [Comment ID #26157 Will Be Quoted Here]

  אני לגמרי לא בלונדינית שכותבת בשמות בדויים, ואתה מוזמן לצרף אותי בחבר בפייסבוק, אני לגמרי בן אדם אמיתי (או לפחות משתדל להיות אמיתי) אה, ומי אתה בדיוק?

 24. וואי, וואי, לפי התגובות כאן: טוויסטד הסתבכו עם בלונדיניות ולא סתם בלונדיניות אלא כאלו שחזקות בלטקבק תחת שמות רבים

 25. שטויות וקנאה מחוברים פה יחד.
  אם הבלוגדיניות לא מעניינות אותכם – אז למה אתם טורחים להשקיע כל כך הרבה בלדבר עליהן
  אבל כנראה שהן מאוד מעניינות וכנראה שהן עובדות נכון
  כי בעולם השיח הרשתי כבר לא חייבים חברה שסוחטת הון תועפות, לפעמים צריך שני ילדים שמבינים רשת כדי לעשות לטוויסטד בית ספר למשחק.
  הבלוגדיניות עושות את זה וכנראה לאחרונה שמעתם מיותר מדי לקוחות שהם הולכים עליהן.
  תנו פייט – לא השמצות.
  וכנראה שיטת האתרים המיושנת שהרמתם לקופת חולים כללית כבר אל עושה את זה…

 26. דברים שתמיד תשמעו מעובדי טווסטד
  1."להתערטל בציבור" כי זה בדיוק הדבר היחידי שבנות טוויסטד יודעות לעשות.
  2."חתונה קתולית" כי כולם שם רווקים ממורמרים שמפחדים מהצל של עצמם.
  3."אופציה זולה" כי ככה כל העבודות של טוויסטד נראות
  תמשיכו לכתוב פוסטים מטומטמים, זה הדבר היחידי שאתם טובים בו.

 27. טוויסטד היקרים,
  בכתבה הצגתם את התיאוריה שלכם
  אולם לא הצגתם שום נתונים שתומכים בה
  לא הראתם למה הבלונדיניות לא נותנות את התועלת לחברות ולא הראתם במה אתם טובים יותר
  סך הכל תיאוריה יפה-במבחן התוצאה אין כלום
  אם תדברו עם הלקוחות של כל אחת מהבלונדיניות תראו עליה עצומה במכירות ובמודעות הציבור למוצרים.
  אמנם הם לא מבינות גדולות במוצר אבל הם מבינות גדולות במכירות ויוצרות שינוי וזה בדיוק מה שהלקוחות רוצים.

 28. האמת שנוטף מהפוסט הזה ריח עז של קנאה.
  אני לא מהעולם הזה שלכם, המגניב והזוהר, אבל אני נמצא ברשת וחי בה מאז שהיא קיימת בערך, ויש לי הרגשה שקצת יותר מהחברים בטוויסטד שעושה רושם שלא ממש מבינים את השוק שהם נמצאים בו.
  כמו שכתבו פה לפני, כדי להריץ קמפיין באינטרנט לא צריך הרבה.
  רוצים דוגמה? בבקשה:
  לפני שבועיים עשיתי סרטון קצר שקורה לפריס הילטון לצאת איתי.
  בשבוע שאחריו קרו הדברים הבאים:
  צפו בו יותר מעשרת אלפים אנשים, עשו לו שני סרטוני פרודיה, הוא הופיע פעמיים באתר הכי נצפה בארץ, באחת מהן למשך יומיים בעמוד הראשי, לימדו עליו בשיעור במרכז הבין תחומי בהרצליה, והוא אחד הקליפים הכי מדוברים ונצפים ברשת בתקופה האחרונה.
  כל זה, בלי מסר פירסומי כלשהו, בלי להיות איש שיווק ובלי עזרה מקצועית, בסך הכל פירסמתי בפייסבוק ובטוויטר, וביקשתי שיעבירו הלאה. אני, בן אדם אחד שעובד בכלל בהייטק.

  מורן לביא לצורך העניין, שאתם כל כך נהנים לרדת עליה פה, היא נמרת אינטרנט, שכל מילה שהיא מוציאה מהמקלדת נקראת ע"י אלפי אנשים ומטוקבקת ע"י עשרות אם לא מאות, מה שלא מונע ממנה למקד את התכנים הפרסומיים שהיא עושה בלי להספים או להציק. לא יודע אם זה הקסם האישי שלה (לצורך העניין מעולם לא פגשתי בה במציאות, הכל נאמר מהכרות וירטואלית ומעקב אחריה) או מה שנראה כמקצועיות ללא פשרות, אבל אני מנחש שזה היכולת לשלב בין שניהם בסינרגיה מעולה.

  אני חושב שמה שעשיתם פה היה הסוג הגרוע ביותר של פרסום בשבילכם, כי במקום להסביר לי למה אתם טובים, ניסיתם להכפיש את המתחרים, וזה מבחינתי אומר פסילה על הסף.

  *חשוב להדגיש: כל מה שכתבתי מדבר על האנשים החביבים שכתבו את המאמר, ולא קשור לאהבה הגדולה שלי לבלוג הנהדר והכיפי שבו הוא התפרסם. דורי, אתה מלך 🙂

 29. …וזו התשובה ל"למה צריך חברה שלמה" שתטפל במותג שלך ברשת ותיצור סביבו "שיחה עמוקה ואיכותית" :
  צריך 2 אנשים שיכתבו חיבור ויעלו אותו לבלוג פרסום פופולרי.
  את כל השאר*, ועדיף כמה שיותר, צריך בשביל שיכתבו תגובות המשבחות את השניים, את המשרד ואת החיבור הסתמי.

  *מלבד שניים שלושה, שהתפקיד שלהם הוא לכתוב תגובות כאילו-קוטלות, כדי שהתגובות ייראו אמינות.

 30. טוויסטד, תראו מותג אחד שאתם מנהלים טוב ונכון ברשת ,לפני שאתם ממהרים לצאת נגד בלונדיניות.
  והשימוש בבלונדיניות כדי שמישהו יטרח להיכנס לקרוא את הפוסט שלכם ממש נמוך.

 31. עצתי לטוויסטד שימשיכו לעסוק בטיקבוקים בגלובס וישאירו את מקצוע שיווק ברשתות חברתיות לבלונדיניות המומחיות.

 32. אפילו בתור בלונדינית אני חייבת להסכים.
  לא כל אחד יכול בהינף טוויט לעשות עבודה שמצריכה מערכת שלמה.

  קלות הגישה לפרסום במדיה חברתית, ובייחוד העובדה שזו- ברוב המקרים- מדיה חינמית (לעומת פרסום בטלוויזיה, עיתונות, באנרים וכו'), מבלבלת אנשים וגוררת אותם לתהליכים שאינם משרתים את המותג, את החברה, ולא מנצלים אפילו את משאב החינם כראוי.

  וכך השקעתם אנרגיה ומשאבים בלי להצליח להגיע לתוצאות.

  אני מאמינה גדולה בלתת את העבודה לאנשים שיודעים לעשות אותה. ולא רק עושים רעש…

 33. אולי די!

  חלאס, נמאס כבר מהילדה המפונקת בת העשירים של אבא.

  גם החבר הזה שלך יודע, בלי הכסף של אבאל'ה את כלום, גורניש.

 34. כל מילה בסלע.
  חשוב לקרוא טוב טוב, לשאול, לחשוב אבל בסופו של דבר להפנים את מה שנאמר כאן.
  אגב, לעניות דעתי כן אפשר לתת טיפים, הצעות שונות ואוניברסליות (במובן שתתאמנה לרוב המותגים) ל"איך עושים מדיה חברתית" אבל זה דיי מיותר, זה סתם בשביל לכתוב כתבה, לעשות PR לעצמך.

  כמו שנכתב כאן לעיל, פעילות ראויה במדיה חברתית צריכה להיתפר ע"י אנשי מקצוע והיא מותאמת אישית לכל מותג ומותג.

  סחטן על הכתבה.

  יאללה מכבי ת"א!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים