שטרודל Biz

מזבלה

פוסט מאת: אלון ניר, כלכלן, זיבלון ויוזם TheKotel (פוסט).

"ותגיד לביז, שבפעם הבאה שמישהו מציע לו חצי מליון דולר באימייל, שיהיה לפחות בנאדם ויענה". כך נפרד ממני דורי כשהלכתי לארוע של המכללה למנהל בו היא אירחה את ביז סטון (אחד מהטרויקה שייסדו את טוויטר) ולא פחות חשוב – את אדיר מילר.

ב-2007 שאלו אותי אם אני בטוויטר ועניתי: "בשביל מה זה טוב?". ב-2008 שאלו מה היוזר שלי בטוויטר ועניתי: "למה לי הבזבוז זמן הזה?". ביולי 2009 יצרתי חשבון טוויטר ששבועיים לאחר השקתו קיבל 3000 עוקבים ביום אחד (ונחסם ע"י טוויטר בחשד לפעילות מפוקפקת). אז מה עשיתי? קוראי המזבלה האדוקים [ודורי, באמאשלך, תכניס פה לינק לפוסט במזבלה] אולי זוכרים שאני הבחור שעשה חשבון טוויטר לכותל. כן כן, אנשים אשכרה שולחים לי תפילות בטוויטר ואני אשכרה שם אותם בכותל המערבי. ולא, אני לא עושה מזה כסף. אני יודע שזאת השאלה הראשונה שעלתה בדעתכם.

העסק די הצליח, ושבועיים לאחר ההשקה הייתי במקומות כמו CNN, FOX, BBC, ניו-יורק טיימס, ורבים וטובים אחרים. אפילו במקו הייתי. במקו! אבל מספיק להשחית מילים על הכותל, אתם פשוט יכולים לצפות בסרטון הבהיר הבא ולקבל את כל האינפורמציה שאתם צריכים – קליק (רויטרס).

אלון עם הפתקים בכותל
אלון עם הפתקים בכותל

האירוע נערך בהאנגר 11, מה שמיד החזיר אותי לצעירותי, ימים נוסטלגיים, ימים יפים, ימים בהם נשארתי בבית ביום שישי וראיתי סטאר-וורלד בזמן שאנשים מהשכבה שלי עשו לסירוגין סמים ובחורות בשירותים של המקום. גוד טיימס.

השירותים בהם לא עשיתי את ביז
השירותים בהם לא עשיתי את ביז

באתי, נרשמתי, נכנסתי עם תג שכתוב עליו בגאון "Mizbala". חשבתי שהעולם הוא הצדפה שלי, שההאנגר קטן עליי, שכל עוד אני יכול להציג את עצמי בתור סטאף ממבר של הזבלונים אין מי שיעצור אותי, ואפילו ביז יהיה חייב לקוד קידה. זה לא קרה, אבל היה די משעשע כאשר בחורה מצודדת ראתה את התג שכתוב בו "אלון ניר – Mizbala" וצהלה עליי: "יו, אני קוראת אתכם כל יום! אתם גדולים! מי אתה, דורי או גיא??".

אחרי המינגול/רישותינג עם בוגרי המכללה למנהל נתבקשנו להכנס לאולם המרכזי, וקיבלנו מופע אורקולי מושקע וחזק. ואז עלתה לפודיום איזה קודקודה במכללה למנהל ונתנה מצגת קטנה על מה זה טוויטר. אחרי הדברים הסטנדרטיים (מותר עד 140 תווים, יש בעולם X מיליון משתמשים, וכיו"ב) באו השורות שהשאירו את אלפי הבוגרים והלא-בוגרים בהלם: "ואפילו ניתן לשלוח דרך טוויטר תפילה לכותל המערבי בירושלים" + סקרין שוט. מצ"ב תמונה חדה ומפוקסת ממרחק רב ובשלוף היסטרי:

ביז סטון - TheKotel
ביז סטון - TheKotel

זה היה כמובן שיא הערב. לא רק בשבילי, אלא בשביל כל הנוכחים. אני יודע בוודאות. ואז איזה בחור עלה ודיבר 40 דקות, לא שמתי לב.

פרופ' זאב נוימן נשיא המכללה למינהל וביז סטון (צילום: ישראל הדרי, באדיבות ארד תקשורת).
פרופ' זאב נוימן נשיא המכללה למינהל וביז סטון (צילום: ישראל הדרי, באדיבות ארד תקשורת).

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

11 תגובות לפוסט

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים