מזבלה.קום

הגולשים הטרילו: רגע לפני המיליון, מבול אנלייקים לעמוד הפייסבוק של 'הצינור'

אדם שפיר, גיא לרר
אדם שפיר, גיא לרר

עמוד הפייסבוק של תוכנית 'הצינור' בהנחיית גיא לרר בערוץ 10, אמור היה לציין היום ולראשונה בישראל, מיליון אוהדים לעמוד תוכן ישראלי. אבל אז ממש דקות ספורות לפני ציון אבן הדרך החשובה, נראה שחגיגות המיליון של 'הצינור' יאלצו לחכות עוד קצת, לאחר שלמעלה מ-1000 מאוהדי העמוד עשו אנלייק, ככל הנראה במטרה לנסות את מזלם ולהיות "אוהד המיליון" של העמוד.

מבול ה-Unlike החל לאחר שבעמוד 'הצינור' פורסמה לפני כשעתיים תמונה שבה נכתב "מי יהיה הלייק המיליון" לצד מספר הלייקים העדכני – 999,919, כאמור 81 לייקים בלבד לקראת המיליון. אלא שאז הגולשים התחילו להטריל עם אנלייק לעמוד, ונכון למועד הכתיבה, מניין הלייקים של 'הצינור' עומד על 999,244 לאחר שלמעלה מ-1000 עזבו אותו וכמה מאות התווספו.

בין התגובות לסטטוס:

כל אחד יושב בבית מוריד את הלייק ואומר אני יעשה את הלייק המיליון ככה זה בישראל

תפנית בעלילה כולם עושים unlike כדי להיות הלייק המליון ובסוף לא תגיעו למליון..

אמ;לק – להוריד לייקים מהצינור לפני המיליון. חברים יקרים, טרולים, בואו נתאחד. כפי שאנו רואים, הצינור חוגגים מיליון, רק כמה חבל יהיה אם בסופו של דבר הם לא יגיעו, או יותר אם זה ממש יתרחק מהמיליון. אז חשבתי שנוכל, כולנו יחד, להוריד לייקים מהצינור

מתוך עמוד הצינור

מתוך הצינור
מתוך הצינור

על פי דירוג עמודי הפייסבוק הישראלים של המזבלה וחברת SpyTheNet, עמוד הפייסבוק של 'הצינור' הוא אחד מעמודי הפייסבוק הפופולארים ביותר בישראל, ועתה גם מהגדולים שבהם. בעורפו של הצינור נושף עמוד הפייסבוק של אתר ynet מקבוצת ידיעות אחרונות, שמונה כ-954 אלף איש, אולם ללא קצב גדילה מסחרר כשם של הצינור.

במדד חודש יוני 2016, התברג עמוד הצינור במקום ה-11 מבין עמודי הפייסבוק הישראלים, עם 4040 אינטראקציות בממוצע לכל סטטוס (לייקים, תגובות, שיתופים).

לשם השוואה, על פי מדד אוגוסט 2014, שם התברג הצינור במקום ה-21, נראה כי דווקא ישנה ירידה במספר האינטראקציות שמצליח הצינור לייצר פר גולש. ב-2014 מנה הצינור כ-483 אלף גולשים, כמחצית ממספר האוהדים הנוכחי, אולם מספר האינטראקציות הממוצעות עמד על 4499. יש לציין שהירידה במספר האינטראקציות קשורה בין היתר לשינויים אלגוריתמים ב-EdgeRank של פייסבוק, להסרת 'סטטוסים מצייצים' ובריבוי עמודים ויראלים שהתחזקו כתוצאה מכך ושוחקים ביניהם את אותו התוכן. הרחבה בנושא בדירוג העמודים של יולי שיתפרסם השבוע.

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

1 תגובות לפוסט

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים