מארק צוקרברג מודיע על הרחבת פעילותה של פייסבוק בסוגיות קהילתיות

פייסבוק
פייסבוק

מארק צוקרברג, מייסד הרשת החברתית 'פייסבוק' מודיע בדקות האחרונות על הרחבת פעילות 'Social Good Forum', יוזמה קהילתית של פייסבוק לתמיכה בעמותות ובגופים שמגייסים תרומות. פייסבוק גם מציינת היום את יום "המעשים החברתיים הטובים" כך להגדרתה ומכריזה על מגוון כלים חדשים במטרה על פי המוצהר "להפוך את העולם למקום טוב יותר".

בין השירותים החדשים שמשיקה פייסבוק: שירות עזרה קהילתי שמאפשר לעמותות ולארגונים לקבל ייעוץ בנושאים שונים, בדגש על מציאת מקלט למגורים, מזון ומצרכים נוספים במקרה של אסונות טבע.

גיוס תרומות בתוך סרטון לייב
גיוס תרומות בתוך סרטון לייב

צוקרברג גם מודיע על הרחבת האפשרויות והפריסה של 'בדיקת בטיחות' של פייסבוק (Saftey Check), שמאפשרת לאנשים לדווח במהירות לחברים ולבני משפחה שהם לא נמצאים בסכנה בזמן מצב חירום, ומסייעת להם ליצור קשר עם האנשים החשובים להם.

לצד הרחבת פעילות גיוס הכספים בתוך תחומי הרשת החברתית. שעתה מאפשרת לגולשים לתרום ללמעלה מ-750 אלף עמותות וארגונים ללא מטרות רווח ישירות באמצעות כפתור תרומה שמתווסף לסטטוס ולסרטוני לייב וידאו.

אולם עיקר ההכרזה של פייסבוק הוא סביב מערכת שותפים חדשה שהוקמה עבור עמותות ומלכ"רים בשיתוף פעולה עם קרן התרומות של ביל ומלינדה גייטס.

עמותות שממוקמות בשלב זה בארצות הברית בלבד, יזכו במהלך חודש נובמבר לתרומות בגובה של עד מיליון דולר (סה"כ) ועד 1,000 דולר לתרומה יחידה, מפייסבוק ומקרן הסיוע של ביל ומלינדה גייטס. במסגרת חודש נובמבר, פייסבוק מודיעה כי תוותר על העמלות ותתרום בעצמה כחצי מיליון דולר למגייסי תרומות שיעשו זאת בתוך תחומי הרשת החברתית.

תרומה של מיליון דולר היא כמובן סכום מגוחך לכל הדעות עבור הרשת החברתית, אולם הוספת כפתור התרומה לסרטוני הלייב וידאו, יחזק משמעותית את אסטרטגיית ה-Live של פייסבוק ובכך גופים קהילתיים רבים ייצרו יותר ויותר תכני וידאו בשידורים חיים בתוך מטרה לגייס כספים ישירות מתוכם. יש לציין כי הפיצ'ר המדובר הוטמע כבר לפני מספר שנים באתר YouTube.

מארק צוקרברג על התמיכה בעמותות

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

הוספת תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים