מזבלה.קום

אורי שצ'יגובסקי מ'רשת' מגיב לראשונה; מאשים את גיא הוכמן בפרובוקציה מכוונת

אורי שצ'יגובסקי
אורי שצ'יגובסקי

אורי שצ'יגובסקי, עורך התוכן שפוטר מזכיינית ערוץ 2 'רשת' ביחד עם גיא הוכמן, לאחר פרסום תיעוד מצלמות האבטחה שהציגו כי סרטון שבירת הדגל שצולם בבני ברק פוברק לצורך פרובוקציה, מגיב לראשונה לטענות בסטטוס נוקב שפירסם בדקות האחרונות בפייסבוק. על פי דבריו ובשונה מהנאמר בהתנצלותו של הוכמן, שצ'יגובסקי טוען כי דווקא הוכמן היה זה שבחר לייצר את הסצינה הפרובוקטיבית ולא להיצמד להנחיות, וזאת על דעתו האישית.

הסטטוס של אורי שצ'יגובסקי:

לכל הדורשים בשלומי ויש מסתבר לא מעט כאלה, האמת ששלומי ממש לא טוב. עוברים עלי ימים מאוד קשים, שבהם שמי מושמץ ונרמס ובכנות אני מעדיף לא לדוש בעניין יותר מדי. ממש לא התכוונתי לכתוב את הפוסט הזה, אלמלא העובדה שאדם אחר התראיין ברדיו ופרסם סטטוס בפייסבוק שבו הוא מציג את עצמו כקורבן תמים שהשתמשו בפניו על מנת לעורר פרובוקציה.

כעת לקצת עובדות.
א. אני אכן יזמתי את האייטם שבו אותו אדם נכנס לבני ברק עם דגל ישראל ואני עומד לחלוטין מאחורי האייטם, מלבד הסצנה עם שבירת הדגל שצולמה ללא נוכחותי. לכל מי שיש טענות לגבי מהות האייטם עצמו וחשיבותו אני הכתובת, אציין שהדגשתי בתחילת יום הצילום שאם לא יקרה דבר אנחנו ננסה אולי לשיר את ההמנון, אבל לא שום דבר מעבר ואם לא יהיו תגובות האייטם לא יפורסם.

ב. אכן בדיוק כמו שמראים בסרטון תוך זמן קצר ספגנו איומים, קללות, הושלכה לעברנו ביצה וירקו לעברנו. בשלב מסוים אני חשתי סכנה גדולה מדי לשלום הצוות שאיתי ואמרתי לצלם בוא נקפל מצלמה ונלך לכיוון הרכבים. לאחר כמה דקות מזמן סיום האייטם, אני המשכתי להתקדם לכיוון הרכב שלי לבדי. בשלב זה ללא ידיעתי ועל אף שביקשתי שוב ושוב מאותו בחור לא "לייצר" סצנה אלא להיצמד להנחיות, בחר אותו אדם על דעת עצמו להישאר מאחור ולהורות לצלם לצלם אירוע נוסף, בדיוק כמו בסרטון האבטחה שפורסם ברשת האינטרנט ניתן לראות אותי בחולצה כחולה (ומאוד לא מחמיאה, אבל זו כבר עבירה מסוג אחר), מופיע בשניות הראשונות של הסרטון ואז חוזר אותו אדם לבדו לזירה.

ג. מלבד סרטון האבטחה שפורסם ברשת יש ברשותי ראיות נוספות ומוקלטות שמוכיחות שלא נכחתי במקום בזמן שבו צולמה סצנת שבירת הדגל.

ד. בעקבות אותו מעשה של האיש ההוא אני איבדתי את מקום עבודתי ושמי הוכפש בשלל פלטפורמות, תוך כדי שהוא מציג מצג שווא, כאילו הוא אולץ לבצע את אקט הפרובוקציה ומתעטף בטיעון שהוא קומיקאי ולא איש תקשורת ולכן לא היה מודע למשמעות האירוע. אני בניגוד אליו כן איש תקשורת ונשלחתי לאייטם הזה תוך שאני מדגיש בפניו מספר פעמים שאין עליו לביים דבר. חזרתי על הדגשה זו מהרגע שבו התחלנו לצלם ועד הרגע שנפרדתי ממנו.

לחיי ימים טובים יותר ותודה רבה על התמיכה הרבה שקיבלתי מכל כך הרבה אנשים מדהימים. [מקור: Ori Shtzigovski]

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

4 תגובות לפוסט

4 תגובות

 1. הבחור הזה הוא בבחינת הש"ג כמובן. הוא נשלח ע"י הערוץ לייצר את אותו ה"אייטם", שתכליתו ברורה – הכפשת הציבור החרדי. זו המדיניות, ולא רק את הש"ג היה צריך לפטר, אלא גם את כל שולחיו,במקביל לשינוי מדיניות אסטרטגי.

 2. כמה נורא שאתה הוא האחראי על עצם יצירת הכתבה הזאת ועל עצם זה שאינך רואה בכלל בעיה בללכת בבני ברק דווקא ליד הפלג הקיצוני של סאטמר כדי לגרום לפרובוקציה זולה ומגעילה!!
  כמה שנאה יש בך שחשבת על דרך כזאת להוקיע ציבור ככ גדול בישראל ולהציג אותו כקיצוני ואנטי ישראלי. כמה שקר וצביעות יש בך , במקום להתנצל כמו הוכמן אתה מצדיק את עצמך ומכפיש אותו.
  פניה של התקשורת הישראלית יוצרת הפייק ניוז נחשפת במלואה ..
  להקיא!!

 3. נשמע שהוכמן עובד ימים כלילות להעביר את הלכלוך ממנו לאחרים. איזה חלאה.

 4. שקרן.
  א) ידעת שהוא "קומיקאי". אסור היה לך להשאירו לבדו – חוסר אחריות.
  ב) כיצד אישרת לצילומים להיות משודרים אם לא נכחת במקום – ראה סעיף א׳.
  ג) ראית את החומר שהוגש לך, ולא חשדת בחומר ערוך??!
  ד) על פזיזות ורשעות משלמים. אנשים מפוטרים על הרבה פחות מזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים