מזבלה.קום

פייסבוק ישראל טירפדה במכוון את קמפיין הגיוס של עלה ירוק ותתבע על כך

מריחואנה - קנאביס
מריחואנה – קנאביס

חברת פייסבוק ישראל בניהולה של עדי סופר תאני, רגילה לחסום את פעילותם של אלפי משתמשים וגופים מדי שנה בטענה שעברו על תנאי השימוש של הרשת החברתית. בזמן שבאופן גורף מרבית מאותם משתמשים וגופים בוחרים להשפיל מבט ולהתקדם הלאה, במפלגת עלה ירוק, שקמפיין גיוס הכספים שלה טורפד במכוון על ידי חברת פייסבוק ישראל, שוקדים בימים אלה על מיצוי הדין עם פייסבוק.

הקליניקה לזכויות דיגיטליות וזכויות אדם במרחב הסייבר של האוניברסיטה העברית (שפועלת תחת המרכז לחינוך קליני בפקולטה למשפטים ומרכז פדרמן לחקר הסייבר) פנתה בשמם של עו"ד דקל-דוד עוזר ומפלגת "עלה ירוק – המפלגה הליברלית" – לחברת פייסבוק העולמית, טרם נקיטת הליכים משפטיים, בגין חסימת חשבונות מודעות אשר מפרסמים מודעות לקידום מפלגת "עלה ירוק – המפלגה הליברלית" ומדיניות ציבורית שהמפלגה מקדמת.

לטענת הפונים, ב-26 לנובמבר כעשרה ימים לפני תום קמפיין לגיוס מימון גילה לתדהמתו עו"ד עוזר כי פייסבוק חסמה באופן חד-צדדי את חשבון הפרסום שלו, ומנעה ממנו להוסיף ולפרסם את המודעות. מטרת מסע הפרסום הייתה גיוס מימון לצורך הגשת עתירה לבית המשפט העליון התוקפת את החוק הקיים בישראל לעניין שימוש וסחר בקנאביס. יש לציין כי מודעות אלה אושרו לאחר הליך בין הפונים לבין פייסבוק לצורך פרסום, ואף הועלו לרשת חברתית זו לתקופה מסוימת טרם חסימת החשבון.

"אנו טוענים כי במניעת הפרסום ובחסימת חשבון הפרסום של עו"ד עוזר הפרה פייסבוק את החוזה מולו, פגעה בזכויות שלו ושל המפלגה לשוויון ולחופש ביטוי, ופעלה בניגוד לחוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים, תשס"א-2000", נכתב בהודעה שנשלחה לפייסבוק. "נוסף לכך, בשים לב לכך שאתמול התפזרה הכנסת בישראל, ואנו עומדים בפני בחירות כלליות לכנסת, חסימת חשבון הפרסום של עו"ד עוזר כעת הינה עבירה גם על סעיף 126(3) לחוק הבחירות לכנסת תשכ"ט-1969, שאוסר על מניעת פרסום של חומר תעמולה לבחירות, שכן היא מונעת מ"עלה ירוק – המפלגה הליברלית' לקדם תעמולת בחירות מטעמה".

עו"ד עוזר: "פייסבוק חסמה חשבון מודעות של מפרסם למרות שהיא אישרה אותן. מדובר בלא פחות משערורייה ועבירה על החוק, ואני מצפה להתערבות מידית של מערכת המשפט ויו"ר ועדת הבחירות, ומערכת החוק".

עו"ד דנה יפה, המנחה הקלינית בקליניקה, הוסיפה: "הקליניקה מבקשת להגן על הזכות לחופש הביטוי במרחב האינטרנטי, במיוחד של ביטויים פוליטיים. מדובר במקרה בו חברת פייסבוק העולמית מונעת קידום של תוכן על ידי מפלגה רשומה בישראל, שכל מטרתו הוא הגשת עתירה לבית משפט כדי לשנות את החוק הקיים. הדברים חשובים כעת בעיקר בגלל שאנו נכנסים לתקופת בחירות. הקליניקה לזכויות דיגיטליות קמה בתחילת השנה האקדמית הנוכחית ושמה לה למטרה להגן על חופש הביטוי והזכות לפרטיות של כל אדם במרחב האינטרנטי".

מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

2 תגובות לפוסט

2 תגובות

  1. היי תעשו כתבה שנדע מה קורה עם פייסבוק לייב – המפה.
    בעבר היה אפשרות לראות שידורים חיים על המפה הדבר נעלם כבר לפחות חודש ומעביר אותך לדף צפיה בסרטונים, ללא שום הודעה כלשהי מצד פייסבוק עד היום, אגב זה עולמי לא רק לישראלים נשמח לכתבה שתסביר מה קורה עם זה

  2. למה כל פעם משתיקים לי את השידורים החיים זה שירים מהרדיו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים