בלוג המזבלה
ניתוחי סושיאל | PixelBay
ניתוחי סושיאל | PixelBay

חידושים במערכת SpyTheNet: הכירו את המגיבים והכותבים הפעילים ביותר בעמודי הפייסבוק שלכם

חברת הניטור וניתוח שיח ואינטראקציות גולשים ברשת SpyTheNet (ספיי דה נט), ממשיכה להוביל בתחומה ומציגה מספר חידושים מעניינים במיוחד במערכת שלה, שיסייעו למפרסמים ולמנהלי דפים להבין טוב יותר היכן הם ממוצבים ולשפר את מיקומם אל מול המתחרים. בספיי דה נט מרחיבים עתה גם את יכולות הבנצ'מרק וניתוח עמודי הפייסבוק ומציגים מספר ניתוחים חדשים שניתנים ברמת הדף הבודד ובהשוואה לעמודים אחרים.

חלק מהפילוחים והניתוחים ישולבו כבר בדירוג עמודי הפייסבוק הקרוב של SpyTheNet שנעשה בשיתוף פעולה עם המזבלה. מה שיאפשר למפרסמים ומשווקים להבין בצורה טובה יותר את הפעילות בעמודים שלהם ויהיו לעזר בשימושים נוספים כמו איתור מגיבים פעילים ונאמנים, איתור הכפשות וטוקבקים שליליים חוזרים מטעם המתחרים ועוד.

כותבים ומגיבים פעילים
הניתוח הראשון מציג את הכותבים הפעילים (גולשים שהעלו פוסטים בדף) ואת המגיבים הפעילים (גולשים שהגיבו לתכני הדף) בדף בודד או במספר דפים גם יחד. השימושים מגוונים, מאיתור גולשים פעילים בתחומי עניין מסוימים ועד לאיתור גולשים פוגעניים במיוחד.

לדוגמא: ניתוח הכותבים והמגיבים הפעילים בדף של 'בנימין נתניהו' בחודש האחרון. על פיו ניתן לזהות בקלות שהדף הפועל להחלפת ראש הממשלה הוא הכותב הפעיל ביותר בדף, במקום השני גולש המתנגד גם כן לראש הממשלה ובמקום השלישי דף שעוסק במחיר הדיור.

כותבים ומגיבים פעילים
כותבים ומגיבים פעילים

אינטראקציה ממוצעת בציר הזמן
ניתוח נוסף מציג את האינטראקציה הממוצעת של דף הפייסבוק בציר הזמן בפני עצמו ובהשוואה לדפים אחרים. בדוגמא הבאה ניתן לראות השוואה של האינטראקציה הממוצעת בחודש האחרון של 2 מהדפים החזקים בישראל. 'ישראלים מצייצים' בהשוואה ל'בנימין נתניהו'. 'ישראלים מצייצים' מתחיל את החודש בצורה חזקה יותר ואילו 'בנימין נתניהו' לוקח את ההובלה בחלקו השני של החודש.

ציר זמן - אינטראקציות ממוצעות
ציר זמן – אינטראקציות ממוצעות

כמות פוסטים של הדף בציר הזמן
הניתוח משווה בין כמות הפוסטים שמעלה כל דף בציר הזמן. בדוגמא ניתן להבחין שהדף של 'בנימין נתניהו' פעיל הרבה יותר מ'ישראלים מצייצים' במובן זה. בד"כ ככל שדף מעלה יותר פוסטים מעל רמה מינימלית מסוימת כך כמות האינטראקציה הממוצעת יורדת. זו הסיבה שדפי חדשות שאינם בחמישיה המובילה מתקשים להיכלל ברשימת 100 הדפים החזקים בישראל.

פוסטים על ציר הזמן
פוסטים על ציר הזמן

כמות פוסטים שגולשים העלו בציר הזמן
הניתוח מציג את כמות הפוסטים שגולשים העלו בכל דף. כמות זו זניחה ב'ישראלים מצייצים' ואילו בדף של 'בנימין נתניהו' הופסקה או הוגבלה כנראה אפשרות זו באמצע חודש דצמבר 2016. יתכן שזו תוצאה מפעילות של דפים או אנשים המתנגדים לראש הממשלה כמו אלו שציינו ב'כותבים הפעילים'.

פוסטים של גולשים
פוסטים של גולשים
What will you do? As Slidely’s Lead Designer/Art Director, you will create and design our web and mobile apps. In addition, you will take lead on all of Slidely’s visuals; from user interfaces, marketing, and branding to video titles. Basically, ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
למכ"ם חברת המחקר המובילה בארץ בתחום הדיגיטל, דרוש/ה אנליסט/ית! ◄ התפקיד כולל אנליזה של מותגים ושווקים ושיווק ומכירות. ◄ נדרשת שליטה מלאה בסביבה הדיגיטלית (בדגש על אופיס ורשתות חברתיות) ויכולת הצגה בפני קהל. ◄ משרה מלאה ברמת גן. המשרה מיועדת ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
משרד פרסום מצליח בתל אביב מחפש ארט/ית צעיר/ה, עם חשיבה חדשה, רעננה, מעניינת, יכולת עבודה בצוות, רצון לכבוש את העולם בעזרת קריאייטיב ושאיפה להתפתח בתחום הפרסום. ◄ הדרישות: לימודים במוסד מוכר, שליטה בכל תוכנות העיצוב, שנתיים ניסיון –יתרון. ◄ קורות ...
המשרה המלאה והגשת מועמדות
הוסיפו תגובה