מזבלה.קום

ניתוח קמפיין: "מטרנה – פעם ראשונה בגן"

עטרה בילר, מטרנה
עטרה בילר, מטרנה

במהלך רחב יריעה יוצאת מטרנה עם הצצה לעולם האינטואיציה האימהית. אימהות רבות ששולחות את ילדיהם בפעם הראשונה לגן מדברות על הלבטים שלהן ועל ההחלטה הזו שהיא אף פעם לא פשוטה. כל אימא היא עולם ומלואו ,אבל יש מכנה משותף עדין. כולן צריכות, בסופו של יום, לקבל החלטות קשות ולא מושלמות. רובן ככולן מאמינות שעליהן, מצד אחד, להקשיב ולהפנים את הידע והניסיון שנצבר בסביבתן, אולם לעשות את מה שהן מאמינות שטוב. כולן יודעות שאין דבר אחד נכון ושלכל דעה טובה יש דעה הפוכה שהיא טובה לא פחות.

מטרנה צועדת לצד כל האימהות בכלל ורוצה לחזק אותן. אחרי ששמעת את כולם תהיי בטוחה שאת מקשיבה לעצמך, אומרת מטרנה לכל אימא באשר היא, ופוזלת אל עבר אימהות של ילדים בכל הגילאים, כי גם אימא לתינוק שנולד אתמול וגם אימא לילד בן 30 שותפות לתחושה שאין אמת אחת ושכל החלטה אינה ההחלטה הכי טובה ברמה האובייקטיבית, כי כזה דבר אמת אובייקטיבית.

זוהי למעשה החוויה המטלטלת של להיות אימא. להבין שמה שלא תעשי, תטעי ותצדקי בה במידה. ולכן לא נותר לך אלא להישאר נאמנה לעצמך בלי לחשוב שאת האורים והתומים. וזה, בפני עצמו, אתגר. מטרנה ממשיכה לחקור אספקטים כאלה ואחרים של אימהוּת בלי להיתקע רק בתחום המוצר שלה – תחליפי חלב אם. וטוב שכך, כי האכלה בתחליף חלב, לעומת הנקה היא, ולא אחרת, תחילתו של עולם ההתלבטויות האימהי… או במלים של מטרנה – אֶם כל ההתלבטויות. והיות שאין אמת טוטאלית, כל דבר שקורה מאז ואילך יישאר יחסי. איך ויניקוט אמר? Good enough mother, ומטרנה מהדהדת אותו באופן יצירתי בכך שהיא מציפה עוד ועוד נושאים שאימהות קמות ונופלות עליהם, ולא נותר להן אלא להיות "אימהות מספיק טובות" ולא הכי טובות…


עטרה בילר היא מהאסטרטגיות הותיקות בתחום, בעלת TheBrandingEdge. כתבה טור ניתוח קמפיינים במשך 8 שנים באתר אייס. בעלת טור בגלובס ופינה שבועית ב-103FM. מרצה על אסטרטגיה, מיתוג, חשיבת יצירתית, פרסום ועוד.


מקרה חירום בפייסבוק / אינסטגרם / וואטסאפ?

הוספת תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט הבית

קטגוריות פוסטים